Podatkowi desperaci

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 19 maja 2005
W sprzedaży od: 24 sierpnia 2005

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski lektor (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: scen
Nośnik:jedna płyta DVD-5
Region: 2
Dystrybutor: Monolith Video

Dodatki

  • zwiastun
  • zapowiedzi

Reżyseria: Dean Murphy
Scenariusz: Stewart Faichney, Dean Murphy
Muzyka: Dale Cornelius
Zdjęcia: Roger Lanser
Montaż: Peter Carrodus
Scenografia: Ralph Moser
Kostiumy: Jeanie Cameron
Casting: Stewart Faichney
Producent: Nigel Odell, David Redman

Obsada:

Paul Hogan jako Vince Hopgood
Michael Caton jako Ralph Williams
Pete Postlethwaite jako Russell McKenzie
Alan Cassell jako Stan Rogers
Paula Duncan jako Yvonne Philpot

Dwaj starsi panowie z małego australijskiego miasteczka - Vince (Paul Hogan) i Ralph (Michael Caton) - popadają w poważne finansowe tarapaty. Nie widząc innego wyjścia decydują się na desperacki krok: aby skorzystać z nowych korzystnych przepisów podatkowych, postanawiają udawać parę homoseksualistów. Sytuacja się komplikuje, kiedy, aby sprawdzić autentyczność ich zeznań, do miasteczka przybywa nieustępliwy i wyjątkowo dociekliwy inspektor podatkowy (Pete Postlethwaite). Nasi zdecydowanie heteroseksualni bohaterowie muszą więc czym prędzej nauczyć się, jak sugestywnie zagrać parę kochanków... W sennym i spokojnym do tej pory miasteczku wybucha skandal...


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

Zachwyca bardzo soczystymi kolorami i znakomitą ostrością. Jak na płytę DVD-5 efekt bardzo przyzwoity. Ziarno zdarza się, ale tylko sporadycznie. Jedynie wprawne oko dostrzeże “morkę”, a wspomniana kasza przydarza się głównie przy przechodzeniu z jednego ujęcia w drugie.
Ocena: 4/5

Dźwięk

Brzmi czysto i przyjemnie. Ścieżka dźwiękowa wręcz płynie do ucha słuchacza. Fajerwerków spodziewać się nie należy, mimo to siła drzemie w subwooferze i dobrym panoramowaniu głośników efektowych. “Duet” ten uaktywnia się głównie podczas muzyki. Bardzo fajne uczucie, kiedy z głośników dopływa do nas to raz techno, to jazz... Do wyboru dystrybutor przygotował również lektora. Ja jednak zwykle polecam oryginalną ścieżkę z napisami po polsku.
Ocena: 4.5/5

Dodatki

W bonusach znajdziemy niestety tylko reklamówkę kinową i zapowiedzi dystrybutora
Ocena: 1/5

Podsumowanie

Przyjemny obraz i jeszcze bardziej przyjemny dźwięk. Poprawne wydanie, szkoda tylko, że bonusów zabrakło, bo zwiastun i zapowiedzi dystrybutora to za mało.
Ocena: 3.5/5blog comments powered by Disqus