Kontra: Operacja świt: Sezon 1 (DVD)

patronat gildii
okładka
dvd Info
W sprzedaży od: 7 września 2012

Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), francuski (), hiszpański (), niemiecki (), węgierski (), włoski ()
Języki napisów: angielski, angielski dla niedosłyszących, fiński, francuski, grecki, holenderski, niemiecki, norweski, polski, portugalski, serbski, szwedzki
Ilość odcinków: 6
Dostęp do: scen
Ilość płyt dvd: 4
Region: 2
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • 5 komentarzy audio członków obsady oraz ekipy filmowej: Sullivan Stapleton, Philip Winchester, Amanda Mealing, Daniel Percival, Liam Cunningham.

na podstawie powieści Chrisa Ryana

Obsada:

Rhashan Stone jako Maj. Oliver Sinclair
Philip Winchester jako Sgt. Michael Stonebridge
Sullivan Stapleton jako Sgt. Damien Scott
Michelle Lukes jako Sgt. Julia Richmond
Amanda Mealing jako Col. Eleanor Grant

Chris Ryan jest byłym żołnierzem elitarnych oddziałów SAS oraz jednym z najpoczytniejszych pisarzy brytyjskich, którego kolejne powieści nie znikają z list bestsellerów. Zrealizowany na ich podstawie serial Kontra: Operacja świt to trzymająca w napięciu opowieść o kulisach pracy brytyjskiego wywiadu, gdzie nikomu nie można ufać i nikt nie jest tym, kim wydaje się być.

Kontra: Operacja świt to opowieść o Sekcji 20 – elitarnej jednostce działającej w ramach brytyjskiego wywiadu MI6, której członkowie walczą z terrorystami na całym świecie. Serial składa się z 10 odcinków opowiadających 5 historii (każda zamyka się w dwóch odcinkach). Bohaterami wszystkich są antyterrorysta sierżant Michael Stonebridge (Philip Winchester) oraz Amerykanin Damien Scott (Sullivan Stapleton), były żołnierz elitarnej jednostki Delta Force.

Akcja pierwszej historii opowiada o pierwszym spotkaniu Stonebridge’a i Scotta, którzy zostają zaangażowani w akcję poszukiwania porwanego przez pakistańskich terrorystów agenta Johna Portera (Richard Armitage). Niestety, zanim wyprawa ratunkowa dochodzi do skutku Porter zostaje zamordowany. Przed śmiercią udaje mu się jednak przekazać zaszyfrowaną wiadomość z informacją o miejscu pobytu porywaczy. Stonebridge i Scott udają się do Indii, gdzie mają ukrywać się zabójcy Portera. Niestety, na miejscu nic nie pójdzie tak jak powinno...

Akcja drugiej historii rozgrywa się w Cape Town w Południowej Afryce, dokąd agenci wyruszają w poszukiwaniu Daniela Connelly’ego (Liam Cunningham) – byłego członka Irlandzkiej Armii Republikańskiej sympatyzującego z pakistańskim terrorystą Latifem. Na miejscu zdobywają niezwykle ważne informacje na temat broni chemicznej.

W trzeciej historii bohaterowie spotykają Geralda Crawforda (Iain Glen) – byłego członka brytyjskiej piechoty morskiej, a obecnie międzynarodowego handlarza bronią podejrzewanego o interesy z Latifem. Podczas przesłuchania Crawforda agenci dowiadują się, że ten faktycznie ma broń dla pakistańskiego terrorysty, ale nie chce mu jej sprzedać tylko wymienić na porwaną córkę (Laura Haddock). Stonebriodge i Scott oferują swoją pomoc handlarzowi pod warunkiem, że ten podzieli się z nimi informacjami na temat miejsca pobytu Latifa.

Po akcji z Crawfordem agenci MI6 wyjeżdżają do Kosowa, gdzie albański terrorysta i handlarz organami Hassani (Mel Raido) uprowadził pięcioro urzędników Unii Europejskiej. Hassani domaga się uwolnienia z więzienia członka swojej rodziny, na co – nieoczekiwanie – szefowa Sekcji 20 pułkownik Amanda Mealing (Eleanor Grant) wyraża zgodę, chcąc w ten sposób uratować życie znajdującego się wśród porwanych agenta MI6 John Allen (Adrian Rawlins). Niestety, podczas wymiany dochodzi do strzelaniny, a Stonebridge i Scott zostają zakładnikami Hassaniego.

Akcja ostatniej z historii rozgrywa się w Czeczenii, gdzie Stonebridge i Scott nie tylko trafiają na trop Latifa, ale również odkrywają jego tajne laboratoria oraz dowiadują się, że terrorysta swój kolejny zamach planuje zorganizować podczas Światowego Szczytu ONZ w Budapeszcie. Ostateczna konfrontacja jest bliska, ale jej wynik trudny do przewidzenia...

Kontra: Operacja świt to zrealizowany z niezwykłym rozmachem serial sensacyjny opowiadający o kulisach pracy brytyjskiego wywiadu, gdzie nikomu nie można ufać i nikt nie jest tym, kim wydaje się być. Produkcja powstała na podstawie powieści Chrisa Ryana – byłego członka elitarnych oddziałów SAS a obecnie jednego z najpoczytniejszych brytyjskich pisarzy. Za produkcję odpowiedzialne są amerykańska telewizja Cinemax oraz brytyjska stacja Sky Broadcasting Limited.

W rolach głównych w serialu wystąpili znany z serialu Camelot Philip Winchester, gwiazda nominowanego do Oscara® filmu Królestwo zwierząt Sullivan Stapleton, znana z filmu Cztery wesela i pogrzeb Amanda Mealing oraz Jimi Mistry, którego polscy widzowie mogli oglądać m.in. w superprodukcji Krwawy diament.

Reżyserii poszczególnych odcinków serialu podjęli się: zdobywca nagrody BAFTA Daniel Percival (serial Stan wyjątkowy), Bill Eagles (serial Fringe. Na granicy światów), zdobywca nagrody BAFTA Alex Holmes (serial Dom Saddama – na DVD w ofercie Galapagos Films) oraz Paul Wilmshurst.

− Ten serial to połączenie tego, co najlepsze w filmach o Jamesie Bondzie i Jasonie Bournie – mówi o Kontrze odtwórca jednej z głównych ról Philip Winchester.

Serial Kontra: Operacja świt narodził się w 2010 roku jako 6-odcinkowa produkcja w całości realizowana przez brytyjską stację Sky Broadcasting Limited. Cykl został entuzjastycznie przyjęty przez widzów i znacznie podniósł oglądalność kanału. Bardzo szybko podjęto decyzję o realizacji drugiego sezonu Kontry. W lutym 2011 roku ogłoszono, że serial powstanie we współpracy z amerykańskim kanałem Cinemax, a jego druga seria będzie jednocześnie nowym otwarciem cyklu z nowymi bohaterami i, oczywiście, jeszcze większym budżetem.

Przed rozpoczęciem zdjęć aktorzy przeszli specjalne szkolenie, podczas którego nauczyli się obchodzić z bronią, poznali tajniki działania agencji wywiadowczych, a dzięki intensywnym ćwiczeniom nabrali wyglądu zawodowych żołnierzy.

Prace na planie rozpoczęły się w lutym 2011 roku, a zdjęcia do serialu były realizowane w Afryce, Anglii i na Węgrzech.

Premiera pierwszego odcinka serialu Kontra: Operacja świt w USA odbyła się 12 sierpnia 2011 i obejrzało go ponad 1,1 miliona widzów czyniąc z Kontry najchętniej oglądaną pozycję w historii kanału Cinemax zaraz po Titanicu Jamesa Camerona.

Serial został ciepło przyjęty przez widzów i krytyków, którzy chwalili trzymającą w napięciu fabułę i fantastycznie zrealizowane sceny akcji, które w recenzjach porównywane były do takich superprodukcji jak np. Szklana pułapka.

blog comments powered by Disqus