Sucker Punch - Wersja rozszerzona (2xBlu-ray)

patronat gildii
okładka
Blu-ray Info
W sprzedaży od: 9 września 2011

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:angielski (DTS HD), czeski (DTS HD), polski lektor (DTS HD), rosyjski (DTS HD), tajski (DTS HD), turecki (DTS HD), ukraiński (DTS HD), węgierski (DTS HD)
Języki napisów: angielskie dla niesłyszących, arabskie, bułgarskie, chorwackie, czeskie, estońskie, greckie, hebrajskie, indonezyjskie, kantońskie, koreańskie, polskie, portugalskie, rosyjskie, rumuńskie, serbskie, słoweńskie, tajskie, tureckie, węgierskie
Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • Maximum Movie Mode
  • Odkryj świat fantasy
  • Reżyser Zack Snyder zabierze nas w ponad 2-godzinną wyprawę do rzeczywistych i wyimaginowanych światów Sucker Punch, gdzie zobaczymy EPIZODY Z UDZIAŁEM REŻYSERA, KOMENTARZ OBRAZ W OBRAZIE, storyboardy, interaktywne galerie i wiele więcej!
  • Animowane krótkometrażówki: Zobacz zaskakujące prequele 4 filmowych krain fantasy: Feudalni Wojownicy, Okopy, Smok i Odległa Planeta
  • Ścieżka dźwiękowa

Reżyseria: Zack Snyder
Scenariusz: Zack Snyder
Muzyka: Tyler Bates, Marius De Vries
Zdjęcia: Larry Fong
Montaż: William Hoy

Obsada:

Jon Hamm jako High Roller
Emily Browning jako Baby Doll
Vanessa Hudgens jako Blondie
Jamie Chung jako Amber
Carla Gugino jako Mrs. Schulz
Jena Malone jako Rocket
Abbie Cornish jako Sweetpea

To wydanie zawiera wersję kinową wzbogaconą o 17-minutowy, nigdy wcześniej nie prezentowany materiał filmowy.

Rzeczywistość to więzienie

Zack Snyder przebojem wdarł się do Hollywood dzięki komiksowym produkcjom 300 oraz Watchmen. Strażnicy. Sucker Punch to pierwszy w jego karierze film zrealizowany na podstawie własnego pomysłu, o którym sam twórca mówił, że jest spełnieniem jego filmowych marzeń.

Ameryka, lata 60. ubiegłego wieku. Po śmierci matki Babydoll (Emily Borwning) - atrakcyjna 20-latka - popada w konflikt ze swoim ojczymem (Gerard Plunkett). Kiedy w kolejnej awanturze przypadkowo ginie jej młodsza siostra, mężczyzna doprowadza do tego, że dziewczyna zostaje zamknięta w szpitalu dla umysłowo chorych. Jeden z przekupionych pielęgniarzy (Oscar Isaac) ma dopilnować by przeprowadzono na niej lobotomię, która sprawi, że Babydoll straci pamięć i nie będzie mogła nikomu opowiedzieć o okolicznościach śmierci siostry jak również upominać się o pozostawioną jej w spadku przez matkę fortunę.

Babydoll nie zamierza się jednak poddawać. Do planowanego zabiegu pozostało jeszcze pięć dni, a ona planuje je dobrze wykorzystać. Wspólnie z innymi pacjentkami: bezpośrednią Rocket (Jena Malone), sprytną Blondie (Vanessa Hudgens), lojalną Amber (Jamie Chung) i sceptyczną Sweet Pea (Abbie Cornish) przygotowuje plan ucieczki ze szpitala. Jego powodzenie zależy od zdobycia pięciu przedmiotów. Aby tego dokonać uzbrojone po zęby dziewczyny będą musiały stawić czoła demonicznym samurajom, napędzanym parą żołnierzom z okopów I Wojny Światowej, a nawet smokom.

Czy przyjaciółkom uda się pokonać wszystkie niebezpieczeństwa i odzyskać wolność? Odpowiedź w filmie Sucker Punch - najbardziej widowiskowej superprodukcji roku!

- "Sucker Punch" to film o ucieczce, zarówno w przenośni jak i w sensie dosłownym. Opowiada o tym, że umysł jest w stanie tworzyć nieprawdopodobne rzeczy pozwalając na ucieczkę z otaczającej nas szarej, a czasem również i przerażającej rzeczywistości - mówi o swoim najnowszym dziele reżyser i scenarzysta Zack Snyder.

Sucker Punch to piąty pełnometrażowy film Zacka Snydera, ale dopiero pierwszy zrealizowany na podstawie jego własnego pomysłu. Sam reżyser przyznaje, że praca nad nim była dla niego niesamowitą "ewolucją". - To film inspirowany sztuką, magazynami komiksowymi takimi jak "Heavy Metal" oraz kultowymi serialami w stylu "Strefy mroku". To wyjątkowa mieszanka która na ekranie prezentuje się fantastycznie - mówi Snyder.

Do pracy przy Sucker Punch reżyser zaprosił najlepsze i najpiękniejsze aktorki młodego pokolenia: Emily Browning ("Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń"), Abbie Cornish ("Jaśniejsza od gwiazd"), nominowaną do Złotego Globu Jenę Malone ("Nadzieja"), gwiazdę serii "High School Musical" Vanessę Hudgens oraz Jamie Chung ("Kac Vegas w Bankgkoku"). Obok nich w obsadzie znaleźli się m.in. zdobywca Złotego Globu Jon Hamm (serial "Mad Men"), Oscar Isaac ("Robin Hodd" w reżyserii Ridleya Scotta), Carla Gugino (seria "Spy Kids") oraz Scott Glenn ("Milczenie owiec").

Pomysł na historię opowiedzianą w "Sukcer Punch" narodził się w głowie Zacka Snydera wiele lat wcześniej. Napisał wtedy krótkie opowiadanie, w którym po raz pierwszy pojawiła się Babydoll. Z czasem historia ta rozrosła się do scenariusza filmowego, którego realizacja stała się jednym z największych marzeń reżysera. - To było niesamowite obserwować jak Zack tworzy coś wyjątkowego, coś czego jeszcze nikt wcześniej nie zrobił i nie pokazał w kinie - wspomina żona reżysera, producentka Deborah Snyder.

Dużym wyzwaniem dla reżysera okazało się znalezienie odpowiednich aktorek do głównych ról. Scenariusz wymagał od nich, żeby w czasie jednego filmu stworzyły kilka różnych kreacji aktorskich w różnych scenografiach, z czym mogą poradzić sobie tylko najlepsi. Jako pierwsza do ekipy została zaangażowana Emily Browning, która kilka lat wcześniej podbiła świat brawurową kreacją w głośnym filmie familijny "Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń". - Kiedy ludzie słyszą, że moja postać nazywa się Babydoll to od razu wyobrażają sobie delikatną, wrażliwą dziewczynę. I tutaj się mylą. Babydoll wygląda na delikatną, ale w rzeczywistości jest bardzo twarda - wyjaśnia Emily Browning.

- Babydoll jest wojowniczką - delikatną i silną jednocześnie, a Emily uosabia dokładnie wszystko to, co chciałem żeby ta postać ze sobą niosła - dodaje Zack Snyder.

W następnej kolejności do obsady "Sucker Punch" dołączyły Jena Malone (Rocket), Abbie Cornish (Sweet Pea), Vanessa Hudgens (Blondie) i Jamie Chung (Amber). - Wyjątkowy charakter każdej z tych dziewczyn oraz niesamowita chemia, która wytworzyła się pomiędzy nimi na planie, jest również widoczna na ekranie. W filmach, w których bohaterowie tworzą drużynę i muszą na sobie polegać, takie związki i emocje są niezbędne - wyjaśnia producentka Deborah Snyder.

Zanim rozpoczęto zdjęcia do "Sucker Punch" odtwórczynie głównych ról przeszły specjalne szkolenie i trening przygotowujące ich do ról od strony fizycznej oraz do współpracy z kaskaderami. Koordynator pracy kaskaderów Damon Caro i trener Logan Hood (z którymi Zack Snyder współpracował już przy "300") w ciągu 5 tygodni nauczyli aktorki podstaw sztuk walki oraz obchodzenia się z bronią. - Jestem bardzo aktywną osobą. Biegam, uprawiam różne sporty, ale jeszcze nigdy nie ćwiczyłam tak, żeby po treningu nie czuć rąk. Razem świetnie się bawiłyśmy, ale razem też cierpiałyśmy, co bardzo nas zbliżyło - wspomina aktorka Jamie Chung.

"Sucker Punch" był dużym wyzwaniem dla Ricka Cartera, uhonorowanego Oscarem® scenografa ("Avatar"), który musiał stworzyć fantastyczne dekoracje według szczegółowych wskazówek reżysera.

- Akcja filmu w większości rozgrywa się w wymyślonych światach, które jednak złożone są z elementów jakie Babydoll widzi dookoła siebie - wyjaśnia Zack Snyder. - Każda z rzeczywistości do której docierają Babydoll i jej towarzyszki ma w sobie coś ze szpitala, w którym są zamknięte. Niekiedy są to bardzo subtelne inspiracje, które dostrzegą nieliczni, ale wszystkie mają jeden cel - stworzenie światów, które choć fantastyczne są w jakimś stopniu odbiciem realnej rzeczywistości głównej bohaterki - dodaje Rick Carter.

Podobnie jak zrealizowany kilka lat wcześniej "Watchmen. Strażnicy" również i "Sucker Punch" zwraca na siebie uwagę fantastycznym soundtrackiem, którego jednym ze współautorów jest Zack Snyder. W filmie obok utworów Tylera Batesa i Mariusa de Vriesa (autorów muzyki do filmu) usłyszymy również "Sweet Dreams (Are Mad of This)" z repertuaru Eurythmics w wykonaniu Emily Browning, "Army of Me" zaśpiewane przez Bjork w duecie ze Skunk Anansie, "Search and Destroy" - utwór amerykańskiej formacji Iggy'ego Popa "The Stooges" również w wykonaniu Skunk Anansie, czy "White Rabbit" z repertuaru zespołu Jefferson Airplane w wykonaniu Emiliany Torrini.

Płyta z muzyką z filmu została bardzo dobrze przyjęta przez słuchaczy i krytyków, trafiła również do notowań list Billboard 200 (debiut na miejscu 36) i Top Soundtracks (debiut na miejscu 2). - Dziewczyny w tym filmie dają czadu, to i ścieżka dźwiękowa musi dawać czadu - mówi entuzjastycznie Zack Snyder.

Na ekranach kin na całym świecie "Sucker Punch" zadebiutował 25 marca 2011 roku w pierwszy weekend zarabiając tylko w USA ponad 19 milionów dolarów. W sumie wpływy ze sprzedaży biletów na całym świecie wyniosły prawie 90 milionów dolarów.


Podyskutuj o tym dvd na forum!blog comments powered by Disqus