Superman DCU: Wyzwolenie

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 14 czerwca 2013

Języki napisów: polskie, rosyjskie, rumuńskie
Język menu: polski
Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • zapowiedź “Ligi Sprawiedliwych: The Flashpoint Paradox” - najnowszego animowanego projektu DC Universe


Obsada:

Matt Bomer jako Clark Kent / Superman
Stana Katic jako Lois Lane
Molly C. Quinn jako Kara Zor-El / Supergirl
John Noble jako Brainiac

Superman DCU: Wyzwolenieto zrealizowany z myślą o rynku DVD film animowany opowiadający o przygodach popularnego komiksowego bohatera, wyprodukowany we współpracy studia Warner Bros Animation i wydawnictwa DC Comics. Obdarzony nadludzkimi zdolnościami Człowiek Ze Stali już w krótce wyruszy w niebezpieczną misję ratowania świata, czym wciśnie w fotele swoich wiernych, małych i dużych fanów.

Zobacz kolejną animowaną historię DC Comics opartą na ponadczasowej serii komiksów!

Planeta Ziemia staje w obliczu niebezpieczeństwa. Tajemnicza kula ognia zmierza w jej kierunku.  Katastrofa jest nieunikniona.  Dla pięknej i nieustraszonej reporterki jest to doskonała okazja na świetny repotraż. Nic nie jest w stanie zatrzymać jej przed zdobyciem ciekawego materiału. Jest tylko jedna osoba, która może stawić czoła zagrożeniu. To Superman! Człowiekowi ze Stali towarzyszyć będzie jego nieprzewidywalna kuzynka Supergirl.

Prawdziwa przygoda zacznie się jednak dopiero, kiedy Superman pozna  bezlitosnego Brainiaca, który stanie się jego wrogiem numer jeden.  Wróg rośnie w siłę. Przejął kontrolę nad  Kryptonem – stolicą Kandoru.  Superman nie może na to pozwolić. Zdeterminowany, aby bronić swojej rodzimej planety staje do walki, nie zważając na niebezpiczeństwo. Tylko prawdziwa odwaga, honor i siła jest w stanie sprzeciwstawić się  złu, które sieje zniszczenie.

Ta przygoda porwie Cię bez reszty!!!

Reżyserii filmu „Superman DCU: Wyzwolenie” podjął się James Tucker („Justice League”, „Batman: The Brave i Bold”, „Scooby-Doo i maska Błękitnego Sokoła), na podstawie scenariusza Boba Goodmana („Warehouse 13”, „Batman: The Dark Knight Returns”). W obsadzie dubbingu znaleźli się popularni artyści, którzy w przeszłości angażowali się już w produkcję animowanych filmów i seriali opowiadających o perypetiach komiksowych bohaterów. Głosu Supermanowi udzielił Matt Bomer („Wyścig z czasem”, „Magic Mike”), John Noble, („Fringe”, „Władca Pierścieni”) wystąpił jako Brainiac, Stana Katic („Castle”) jako Lois Lane i Molly Quinn („Castle”) jako Supergirl.

Dodatkowo głosów użyczyli m.in. zdobywca Złotego Globu Frances Conroy („Six Feet Under”) jako Ma Kent, Wade Williams („The Dark Knight Rises”) jako Perry White, Diedrich Bader („Drew Carey Show”, „Office Space”) jako Steve Lombard, Stephen Root („Boardwalk Empire”, „Justified”) jako Zor-El, oraz Alexander Gould („Weeds”) jako Jimmy Olsen.Autor recenzji dvd: Jerzy Łanuszewski

Obraz

Krewniacy z Kryptona - recenzja filmu Superman DCU: Wyzwolenie

Superman DCU: Wyzwolenie jest filmem animowanym, powstałym na podstawie komiksu Geoffa Jonesa, zatytułowanego Superman: Brainiac. W tej historii bohaterski obrońca ludzkości zostanie zmuszony do zmierzenia się z tajemniczym, bezwzględnym wrogiem, który może zagrozić istnieniu Ziemi. Człowiek ze Stali nie ruszy do boju sam. U jego boku stanie krewna, niedawno przybyła na naszą planetę – Kara Zor-El, posługująca się pseudonimem Supergirl i mająca z oponentem dawne porachunki.

Oprócz rutynowej walki ze złem, Człowiek ze Stali będzie musiał uporać się z kuzynką, mającą trochę inne podejście do walki z przestępczością, a także ratować swój związek z Lois Lane. Wymienione problemy zostały wplecione niezbyt fortunnie – reżyser wyraźnie nie poradził sobie z poprowadzeniem akcji i poboczne wątki, miast dodawać historii głębi, jedynie nudzą i niepotrzebnie odrywają widza od głównej osi fabularnej.

Film zrealizowano bardzo porządnie. Kreska, którą zastosowano przy animacji jest prosta, ale dobrze oddająca główne cechy bohaterów i ozdobiona sympatycznymi kolorami. Głosy w filmie podkłada grupa znakomitych aktorów, błyszczących w popularnych produkcjach kinowych i telewizyjnych ­– w roli Brainiaca wystąpił John Noble (Fringe, Władca Pierścieni), Frances Conroy (Broken flowers, Sześć stóp pod ziemią) obdarzyła głosem Marthę Kent, z kolei dwie aktorki znane z serialu Castle: Stana Katic i Molly C. Quinn wcieliły się (odpowiednio) w Lois Lane i Supergirl. Szkoda tylko, że kwestie wypowiadane przez tych utalentowanych artystów są bardzo drętwe i patetyczne, a zdarzające się od czasu do czasu żarty nie należą do specjalnie udanych.

Animacja zawiera wszystko, czego można oczekiwać od produkcji o Supermanie – dzielnego herosa, równie odważnych przyjaciół, straszliwe zagrożenie, potężnego wroga oraz wartką akcję. Do tego dochodzą efektowne walki i widowiskowa destrukcja otoczenia – to właściwie wszystko, czym jest Superman DCU: Wyzwolenie. Tylko tyle. Brakuje mu czegoś, co wyróżniłoby produkcję wśród masy podobnych. Scenariusz, mimo że bardzo dynamiczny, to jednak nie jest ani bardzo oryginalny, ani interesujący – ot, zwykły zbiór bijatyk, połączonych w miarę sensowną fabułą. Co nie znaczy, że nie znajdzie zwolenników.

Superman DCU: Wyzwolenie może spodobać się raczej młodszym miłośnikom bohaterów w pelerynach, ale starsi nie będą tą produkcją zachwyceni. To dosyć przeciętna opowieść, która bardziej wymagających odbiorców znudzi. Nawet jeśli są zagorzałymi miłośnikami Człowieka ze Stali.


Ocena:
blog comments powered by Disqus