Świt Żywych Trupów -Wersja reżyserska

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 4 listopada 2004
W sprzedaży od: 4 listopada 2004

Format obrazu: 2.35:1, anamorficzny
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielski, polski
Dostęp do: 20 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Universal Pictures Polska

Dodatki

  • Komentarz reżysera Zacka Snydera
  • Zaginiona taśma – ostatnie chwile Andy’ego
  • Raport specjalny
  • Sceny z umarłymi
  • Umarli zmartwychwstają
  • Atak żywych trupów
  • Eksplodujące głowyp
  • Komentarz do filmu
  • Zwiastun kinowy filmu "Wysyp żywych trupów"

Reżyseria: Zack Snyder
Scenariusz: George A. Romero

Obsada:

Sarah Polley jako Anna
Ving Rhames jako Kenneth
Jake Weber jako Michael
Mekhi Phifer jako Andre
Ty Burrell jako Steve
Michael Kelly jako CJ

Remake filmu George'a Romero pod tym samym tytułem.
Uciekająca przed inwazją żywych trupów garstka ocalałych ludzi znajduje schronienie w opuszczonym centrum handlowym.


Autor recenzji dvd: Hajoo

Obraz

klatka z filmu Przedstawiony w aspekcie kinowym (2,35:1) obraz to prawdziwa żyleta. Transfer z nośnika analogowego na cyfrowy to prawdziwe mistrzostwo świata. Kolory są niezwykle soczyste, czerwień bijąca w "krwawych" scenach może wzbudzić ekstremalne reakcje u osób ze słabymi żołądkami, a czerń jest niezwykle smolista, otulająca nas płaszczem niepokoju. Naprawdę jedna z najlepiej wydanych pod względem obrazu płyt w tym roku.
Ocena: 5/5

Dźwięk

klatka z filmu Dźwięk oryginalny "podano" tylko w DD 5.1 (na polskiego lektora od razu proponuję spuścić zasłonę milczenia). Ale to nie znaczy, że jest źle. Wprost przeciwnie. Ścieżka dźwiękowa wykorzystuje z morderczą precyzją wszystkie kanały, jakimi dysponuje system 5.1. I nie są to tylko jakieś tam, mające na celu wywoływanie gęsiej skórki pobrzękiwania. Nie, tutaj mamy wszystko: budującą napięcie muzykę oraz mrożące krew w żyłach, obiegające wszystkie kanały niezwykle sugestywne odgłosy. O tych drugich możemy powiedzieć: "mamo tak chyba brzmi strach". Reasumując, dźwięk jest rewelacją i aż cały się trzęsę na myśl, co by było gdyby był jeszcze DTS.
Ocena: 5/5

Dodatki

klatka z filmu Dodatki prezentują równie wysoki poziom, co sam film. - "The Lost Tape" - zaginione taśmy Andy'ego, to dokument przedstawiający ostatnie dni życia mężczyzny ze sklepu z bronią. - "Special Raport" - 20 minutowy zbiór newsów, z których dowiadujemy się o beznadziejności sytuacji. - "Raising The Dead" - dowiadujemy się jak przygotowywano wizerunki żywych trupów, czyli po prostu rzecz o charakteryzacji. - "Attack of the Living Dead" - tutaj widzimy jak wykonywano najbardziej widowiskowe sceny z zombie. - "Splitting Headaches: Anatomy Of Exploding Heads" prezentuje jak sam tytuł wskazuje techniczną stronę przygotowań wybuchających głów. Komentarz reżysera i producenta w dowcipny sposób wprowadza nas za kulisy powstania "Świtu żywych trupów". Do dyspozycji mamy jeszcze sceny usunięte. Jest również zwiastun powiązanego tematycznie filmu: "Wysyp żywych trupów".
Ocena: 5/5

Podsumowanie

Rewelacyjne wydanie DVD, zaopatrzone we wspaniały transfer obrazu, znakomity dźwięk przestrzenny, oraz napakowane polskojęzycznymi dodatkami.
Ocena: 5/5blog comments powered by Disqus