Pani Zemsta

patronat gildii
okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 25 maja 2006
W sprzedaży od: 9 czerwca 2006

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:koreański (Dolby Digital 5.1), polski lektor (Dolby Digital 2.0)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: 12 scen
Region: 2
Dystrybutor: Gutek Film

Dodatki

  • reportaż z planu
  • zwiastun
  • zwiastuny innych filmów

Reżyseria: Chan-wook Park
Scenariusz: Chan-wook Park
Muzyka: Seung-hyeon Choi, Seok-joo Na, Jo Yeong-wook
Zdjęcia: Jeong Jeong-hun
Montaż: Kim Sang-Beom

Obsada:

Min-sik Choi jako Mr. Baek
Seung-Shin Lee jako Yi-jeong Park
Yeong-Ae Lee jako Geum-ja Lee
Song Kang-ho jako morderca #1

Opowieść o trzydziestokilkulatce, która po 13 latach spędzonych w więzieniu, pragnie zemścić się na mężczyźnie, z którym współpracowała, a który zdradził ją i oskarżył o niepopełnioną zbrodnię.

DVD jest dostępne również w pakiecie


Autor recenzji dvd: Deckard

Obraz

Wyraźny ostry obraz, bez przebarwień i artefaktów. Kino azjatyckie przywiązuje niewzykle dużą jakoś do zdjęć, dobrze że dystrybutor o tym pamięta i dba o jak najwyższą jakoś wydania.
Ocena: 5/5

Dźwięk

Oryginalny dźwięk 5.1 brzmi bardzo dobrze. Charakteryzuje się odpowiednią dynamiką i selektywnością. Nieco gorzej wypada polska lokacja językowa. W tym przypadku mamy do czynienia z DD 2.0, a głos lektora wypełnia zdecydowanie pierwszy plan dźwiękowy.
Ocena: 4/5

Dodatki

Niestety poza 10-minutowym materiałem z planu i zwiastunem nic więcej na płycie nie znajdziemy. W stosunku do dwupłytowego wydania poprzedniego filmu Park Chan-wooka "Oldboy", edycja "Pani Zemsty" to krok wstecz. Na plus warto zapisać, że materiał dodatkowy opatrzono polskimi napisami. Całości dopełnia książeczka prezentująca sylwetki twórców i garść informacji o filmie.
Ocena: 2.5/5

Podsumowanie

Dla miłośników kina Park Chan-Wooka pozycja obowiązkowa. Solidnie choć skromnie wydana, powinna się znaleźć w kolekcji każdego, kto ceni sobie dobre kino, do jakiego przyzwyczaił Nas Gutek Film. Warto też zwrócić uwagę na szatę graficzną menu DVD, która doskonale współgra z klimatem filmu.
Ocena: 4/5blog comments powered by Disqus