Taxi 2

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 5 grudnia 2001

Seria: Taxi
Format obrazu: 16:9
Dźwięk:francuski (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Dostęp do: 12 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: SPI

Dodatki

  • relacja z planu, o produkcji, filmografie aktorów i twórców, zwiastun.

Reżyseria: Gerard Krawczyk
Scenariusz: Luc Besson
Zdjęcia: Gérard Sterin

Obsada:

Samy Naceri jako Daniel
Frédéric Diefenthal jako Emilien
Marion Cotillard jako Lilly
Emma Sjöberg jako Petra
Bernard Farcy jako Inspektor Gibert

Japoński minister obrony kraju odwiedza Francję. Celem wizyty jest zdobycie informacji na temat francuskich metod walki z terrorystami. Minister ma zamiar podpisać z rządem francuskim kontrakt warty kilka miliardów dolarów. Zostaje jednak porwany przez ludzi pracujących dla yakusa, mafii z Japonii.
Daniel, taksówkarz z Marsylii o umiejętnościach rajdowego kierowcy i Emil, policjant z Paryża, który nadal nie może uzyskać prawa jazdy, łączą siły, żeby uratować japońskiego ministra. Zanim jednak odnajdą dostojnego gościa, a także porwaną razem z nim sympatię Emila, także pracującą w policji - Petrę, przeżyją wiele niezwykłych przygód.
Nie mają czasu do stracenia, gdyż minister musi pojawić się na spotkaniu z prezydentem Francji i nikt nie może się dowiedzieć o jego wcześniejszym zniknięciu. Między Marsylią a Champs-Elysees rozegra się wielki pościg.

Recenzje


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

O wiele lepszy niż na poprzednim dysku. Ostry, pięknie wyważony. Tylko czasem pojawia się "kasza". Żadnych większych zastrzeżeń do niego nie można mieć.
Ocena: 4/5

Dźwięk

klatka z filmu Bardzo dobry ! W zależności w jakim otoczeni akcja filmu ma miejsce - doskonale zróżnicowany, a tej większość dzieje się na froncie. Miłe są basy towarzyszące nam podczas doznań muzycznych ;-). Nie będę się rozpisywać o tym jak wszystko pięknie brzmi podczas pościgów, strzelanin i stłuczek. To trzeba usłyszeć, a naprawdę warto i jest tak naprawdę co ! Szkoda, że i tym razem nie zafundowano nam kompromisu polegającego na dodaniu ścieżki z lektorem. Taka była w poprzednim wydaniu dysku z pierwszą częścią. Fakt, że tylko w stereo, ale jednak była ! Być może zostało to spowodowane zmianą dystrybutora filmu ?
Ocena: 5/5

Dodatki

klatka z filmu Jakościowo dobre, choć można mieć zastrzeżenia co do ich ilości ;-( Mamy do wyboru zwiastun, filmografie, "tekstówka" o całej produkcji i relacja z planu, która bardzo dobrze przybliża nam produkcję nad scenami kraks i pościgów. Szkoda, że to tylko niespełna 9 minut ;-( Szkoda też, że nie dano napisów w języku polskim, a jest to dziwne, bo wszystkie materiały tekstowe są w naszym rodzimym języku.
Ocena: 3/5

Podsumowanie

Dobra komedia akcji, z doskonałą grą aktorską, w dobrym wydaniu. Polecam jej obejrzenie, ale jeśli nie oglądałeś pierwszej części, to radzę zacząć właśnie od niej. Ale wtedy koniecznie musisz obejrzeć też tą, drugą ;-)
Ocena: 4/5blog comments powered by Disqus