Taxi 3

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 6 listopada 2003

Seria: Taxi
Format obrazu: 2.35:1
Dźwięk:francuski (DTS-ES), francuski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 2.0)
Języki napisów: francuski, polski
Język menu: polski
Dostęp do: 20 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: SPI

Dodatki

  • zwiastun kinowy, katalog dystrybutora

Reżyseria: Gerard Krawczyk
Scenariusz: Luc Besson
Zdjęcia: Gérard Sterin

Obsada:

Samy Naceri jako Daniel
Frédéric Diefenthal jako Emilien
Marion Cotillard jako Lilly
Emma Sjöberg jako Petra
Bernard Farcy jako Komisarz Gibert

Jest grudzień w Marsylii.
Daniel ma wciąż nowe pomysły związane ze swoją taksówką, a LiLi wpada w szał. Komisarz jest zapatrzony w swoją nową japońską stażystkę, a śledztwo stoi w miejscu. Emilien wszędzie widzi Świętych Mikołajów, a Petra niecierpliwi się. Od Marsylii aż po Tignes, od Cannabiere aż po trasy narciarskie, akcja nabiera tempa.


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

klatka z filmu Wypieszczony praktycznie do maksimum. Jest krystalicznie czysty, bez ziarna i zanieczyszczeń. Ostrość jest bardzo dobra. Tak jak już wspomniałem ziarna nie uświadczymy. Czerń jest czarna, a szczegółowość w zaciemnionych miejscach nie schodzi poniżej oczekiwań. Biel w końcowych scenach filmu jest krystalicznie śnieżna i aż bije po oczach!
Ocena: 5/5

Dźwięk

klatka z filmu To co tygryski lubią najbardziej. "Taxi 3" wyciągnie z naszego sprzętu nawet najdrobniejszą kropelkę potu. Kanały pracują praktycznie non-stop, zaznaczając swoją pozycję zwłaszcza podczas pościgów. W tle pogrywa "samochodowa muzyczka" z basikiem, któremu towarzyszy przyjemny, minimalny pogłosik. Do wyboru mamy aż cztery ścieżki dźwiękowe. Dwie z nich: francuską i polską zapisano w Dolby Digital 5.1. Trzecia, to również francuska, ale tym razem podrasowana do DTS ES i muszę oczywiście przyznać jej pałeczkę pierwszeństwa. Największego kopa nasze głośniki dostaną właśnie podczas odtwarzania tejże wersji. Dystrybutor korzystając z wolnego miejsca na płycie zaserwował nam również polskiego lektora w DD 2.0.
Ocena: 5/5

Dodatki

Jedynie zwiastun i katalog dystrybutora. Czemu taki stan rzeczy? Już wyjaśniam - testowana przez nas edycja płyty jest przeznaczona specjalnie dla wypożyczalni. Jest, więc szansa, że coś się zmieni w wydaniu do kolekcji domowej. Oby... .
Ocena: 1/5

Podsumowanie

Wydanie DVD, podobnie jak w przypadku poprzedniej części, dystrybuowanej przez SPI, jest bardzo dobre zarówno pod względem dźwięku i obrazu. Jest, co pooglądać i posłuchać. Szkoda tylko, że wersja dla wypożyczalni została pozbawiona praktycznie dodatków;(
Ocena: 3.5/5blog comments powered by Disqus