Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną (2004)


plakat filmu Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną (2004)
Reżyseria: Marcus Nispel
Scenariusz: Scott Kosar
Muzyka: Steve Jablonsky
Zdjęcia: Daniel Pearl
Montaż: Glen Scantlebury

Obsada:

Jessica Biel jako Erin
Jonathan Tucker jako Morgan
Erica Leerhsen jako Pepper
Mike Vogel jako Andy
Eric Balfour jako Kemper
Andrew Bryniarski jako Leatherface

Dystrybutor: SPI
Rok produkcji: 2004
Data premiery polskiej: 22 października 2004
Tytuł oryginalny: The Texas Chainsaw Massacre
Zagraniczna strona filmu: http://www.texaschainsawmovie.com
Czas trwania filmu: 98 min.
Produkcja: USA
Gatunek: horror

Remake kultowego filmu Tobe Hooper'a.
20 sierpnia 1973 roku patrol policji został wysłany do mieszkającego na odludziu Thomas'a Hewitt'a, byłego pracownika lokalnej rzeźni w Travis County, w Teksasie. Policjanci nie byli przygotowani na widok, który tam zastali. To, co znaleźli, przekroczyło ich najśmielsze oczekiwania - były to rozczłonkowane zwłoki około 33 ofiar.
Makabryczne odkrycie dogłębnie wstrząsnęło opinią publiczną. Nosząc na twarzy groteskową maskę, zrobioną ze ściągniętej skóry twarzy zamordowanych ofiar i z elektryczną piłą w ręce, zabójca, znany odtąd jako Skórzana Twarz, zdobył niechlubną popularność, kiedy to sensacyjne nagłówki gazet w całych Stanach zaczęły głosić: Naród zaszokowany makabrycznym znaleziskiem - masakra w Teksasie.
Władze lokalne doniosły w końcu o zastrzeleniu człowieka noszącego maskę z ludzkiej skóry i podejrzanie szybko zakończyły całą sprawę. W następnych latach pojawiły się spekulacje, czy policja nie chcąc szybko zakończyć sprawy zastrzeliła niewinnego, podstawionego człowieka.

Teraz po raz pierwszy, jedyny człowiek, który ocalał z rzezi, zdecydował się przerwać milczenie i opowiedzieć, co naprawdę stało się na opuszczonej teksańskiej autostradzie, kiedy to grupa pięciu młodych ludzi została napadnięta przez szaleńca z elektryczna piłą w ręce, i na podstawie, których to wydarzeń powstał niniejszy film.


Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną (2004) - wydania na nośnikachblog comments powered by Disqus