Terminal

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 10 lutego 2005
W sprzedaży od: 24 lutego 2005

Format obrazu: 1.85:1, anamorficzny
Dźwięk:angielski (DTS), angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielski, polski
Języki menu: angielski, polski
Dostęp do: scen
Nośnik:dwie płyty DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Universal Pictures Polska

Dodatki

  • rezerwacja: scenariusz, fabuła;
  • oczekując na samolot: budowanie Terminalu;
  • wejście na pokład: bohaterowie Terminalu - Tom Hanks jako Viktor;
  • wejście na pokład: bohaterowie Terminalu - Catherine Zeta - Jones jako Amelia;
  • wejście na pokład: bohaterowie Terminalu - świat Viktora;
  • start: jak powstawał film;
  • obsługa pokładowa: muzyka z filmu;
  • lądowanie: lotniskowe opowieści;
  • galeria foto

Reżyseria: Steven Spielberg
Scenariusz: Sacha Gervasi, Jeff Nathanson
na podstawie pomysłu Sachy Gervasi i Andrew Niccola
Muzyka: John Williams
Zdjęcia: Janusz Kamiński
Montaż: Michael Kahn
Kostiumy: Mary Zophres
Casting: Debra Zane
Producent: Walter F. Parkes, Steven Spielberg
Producent wykonawczy: Andrew Niccol

Obsada:

Tom Hanks jako Viktor Navorski
Catherine Zeta-Jones jako Amelia Warren
Chi McBride jako Mulroy
Stanley Tucci jako Frank Dixon
Diego Luna jako Enrique Cruz
Barry Shabaka Henley jako Thurman
Kumar Pallana jako Gupta Rajan
Zoe Saldana jako Torres

Kiedy Viktor Navorski przylatuje na lotnisko JFK w Nowym Jorku, zostaje niefortunnie uwikłany w gąszcz biurokratycznych przepisów, które nie pozwalają mu na powrót do domu ani na wjazd do Stanów Zjednoczonych. Uwięziony na lotnisku, w skomplikowanym i niezrozumiałym dla niego świecie, Viktor nawiązuje przyjaźnie, znajduje pracę, wdaje się w romans i ... naprawdę odkrywa Amerykę.


Autor recenzji dvd: Ariakan

Obraz

Obraz na płycie DVD zapisany jest anamorficznie w proporcjach 1.85:1 (16:9) i wygląda co najmniej dobrze. Jest ostry, pełen dobrze odwzorowanych barw a ziarno jest zauważalne w naprawdę niewielu scenach.
Ocena: 4.5/5

Dźwięk

klatka z filmu Na płycie znajdujemy ścieżkę oryginalną w Dolby Digital 5.1 i DTS 5.1 oraz polską wersję językową w Dolby Digital 5.1 (lektor). Ścieżka jest ciekawa i dobrze zrealizowana. Poprawnie zostały zastosowane efekty lokalizacji źródeł dźwięku, choć w tego typu produkcji niezbyt często możemy się o tym przekonać. Nie ma większych różnic pomiędzy ścieżkami DD 5.1 i DTS.
Ocena: 4/5

Dodatki

klatka z filmu Dwupłytowe wydanie Terminalu zasługuje na uwagę ze względu na niemałą liczbę materiałów dodatkowych wypełniających całą drugą płytę. Dodatek "W oczekiwaniu na lot: budowanie Terminalu" opowie nam jak starano się osiągnąć efekt imponującego, nowoczesnego lotniska. Wiele czasu przyglądano się pracy terminali na lotniskach w Osace i Frankfurcie, by na bazie tych obserwacji stworzyć filmowy terminal. Okazało się, że w Los Angeles nie ma sceny, która pomieściłaby tak ogromny plan, ekipa wykorzystała w tym celu ogromny hangar w Pamdale, gdzie budowane są samoloty i naprawiane Boeingi 747, hangar ten zdolny jest pomieścić 6 takich Boeingów. "rezerwacja: scenariusz, fabuła" i "start: jak powstawał film" to materiały w całości poświęcone realizacji "Terminalu", od powstawania scenariusza do informacji na temat rozwiązań technicznych: oświetlenia planu itp. Kolejne dodatki to "Wejście na pokład: Ludzie terminalu", w którym reżyser i aktorzy opowiadają o postaciach filmowych. I jeszcze "Obsługa pokładowa: muzyka z filmu" oraz "Lądowanie: historie z lotniska" - kilka słów o muzyce oraz zabawne opowieści twórców filmu o prawdziwych zdarzeniach na prawdziwych lotniskach. Wszystkie dodatki zostały przetłumaczone i możemy je oglądać z polskimi napisami.
Ocena: 4.5/5

Podsumowanie

klatka z filmu Film do recenzji dostałem w postaci kopii przeglądowej, a że wiązało się to z wyświetlaniem przez cały czas napisów: "property of Dreamworks" i "do not duplicate" skutecznie uniemożliwiało mi to włączenie jakichkolwiek napisów, które po prostu pokrywały się z ostrzeżeniami. Wiadomym było też, że nie odpalę sobie filmu z polskim lektorem, koniec końców film obejrzałem w wersji oryginalnej, jaką Spielberg stworzył. Pozwoliło mi się to w pełni skoncentrować na samym obrazie i dźwięku.
Ocena: 4/5blog comments powered by Disqus