Terminator 2 (QDVD)

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 26 lutego 2004

Seria: Terminator
Format obrazu: 2.35:1, anamorficzny
Dźwięk:angielski (DTS-ES), angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: angielski
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Vision

Dodatki

  • komentarz twórców do całego filmu, 4 zwiastuny, Jak powstawał film "Terminator 2" - materiał filmowy (30 min.), Specjalna edycja T2 - materiał filmowy o nowej rozszerzonej wersji filmu (22 min.), T2-3D - materiał filmowy o realizacji "Terminatora" w wersji trójwymiarowej (20 min.) , Video Archiwum: 60 krótkich fragmentów filmowych i wywiadów o kolejnych etapach powstawania filmu, pełna wersja scenariusza filmu (574 strony), pełny storyboard filmu (700 scen), sylwetki aktorów i twórców.

Reżyseria: James Cameron
Scenariusz: James Cameron, William Wisher Jr.
Muzyka: Brad Fiedel
Zdjęcia: Adam Greenberg
Montaż: Conrad Buff IV, Mark Goldblatt, Richard A. Harris
Scenografia: Joseph C. Nemec
Kostiumy: Marlene Stewart
Charakteryzacja: Stan Winston
Efekty specjalne: Dennis Muren, Stan Winston
Casting: Mali Finn
Producent: James Cameron
Producent wykonawczy: Mario Kassar

Obsada:

Arnold Schwarzenegger jako Terminator (model 101)
Linda Hamilton jako Sarah Connor
Edward Furlong jako John Connor
Robert Patrick jako T-1000

Jest rok 1997. Z nieodległej przyszłości, w której toczy się walka ludzi z opanowującymi świat robotami, przybywają dwa terminatory. Celem T-1000 jest zabicie dwunastoletniego Johna Connora, przyszłego przywódcy ruchu oporu przeciw maszynom. T-800, któremu w 1984 r. nie udało się zlikwidować przyszłej matki Johna, Sarah, przeprogramowany przez dorosłego Connora, ma ocalić chłopcu życie. W walce z bardziej zaawansowanym technologicznie przeciwnikiem jednoczy się z Sarah, dręczoną koszmarnymi wizjami zagłady świata uciekinierką ze szpitala psychiatrycznego.

Recenzje

Zobacz inne filmy z: QDVD


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

Obraz jest najsłabszym ogniwem tego wydania. Byłem pewien, że zostanę zaskoczony bardzo pozytywnie. Niestety mimo doskonałej ostrości, znakomitej czerni i bieli oraz nie gorszego nasycenia kolorów, zawiodłem się. To, co mi nie pasuje tutaj, to... Ziarno! Niestety sporo kaszy lata po ekranie. Widać ją głównie w nocnych ujęciach (tych jest przecież w filmie sporo), w płomieniach ognia, czy na jasnych powierzchniach. Dziwie się, że twórcy płyty, wydając film na krążku dwuwarstwowym popełnili taki błąd. Na szczęście po brudach z taśmy filmowej nie ma prawie śladu, przez co otrzymujemy całkiem sprawnie odrestaurowany hicior. Ogólnie dobrze, ale za to ziarno - ogromny minus!
Ocena: 4/5

Dźwięk

Kilka miesięcy przed wydaniem T2 w Polsce doszły dziennikarzy niepokojące wieści, jakoby firma VISION miała zamiar zrezygnować ze ścieżki w DTSie. Na szczęście dystrybutor nie popełnił błędu i posłuchał się fanów, którzy odradzali jemu takie wyjście. I chwała za to wszystkim! W tym wypadku nie musimy już zazdrościć Brytyjczykom, czy Australijczykom;) Dźwięk, to sam miód. Żadnej goryczy moi kochani, żadnej! Wszystko jest piękne, klarowne - aż chce się żyć! Już w trakcie pierwszej projekcji zapomniałem zupełnie o DD 5.1 i włączyłem wersję z DTS ES. Ta jest wprost fenomenalna. Efekty specjalne tętnią życiem, przez co dosłownie każdy głośnik napracuje się podczas domowego seansu. Zgrabnie grają tyły, są głośnie i nadają całemu panoramowaniu odpowiedniego dynamizmu. Podsumowując - scena jest rozłożona idealnie. Żaden z detali nam nie umknie, a praca subwoofera tylko nam umili oglądanie "T2" w odświeżonej formie. Na płycie, prócz DTSu znalazły się również dwie ścieżki w Dolby Digital 5.1. Do oryginalnej ścieżki również nie mam zastrzeżeń. Podobnie zresztą do wersji z polskim lektorem. Ta druga została przygotowana całkiem sprawnie. Przyjemny głos lektora nie zagłusza efektów dźwiękowych. Brawa dla panów z VISION!
Ocena: 5/5

Dodatki

Na okładce jest napisane, że wśród bonusów znajdziemy m.in. teledysk zespołu Guns'n' Roses. Dystrybutor w ostatniej chwili zrezygnował z niego. Jak "głosi" oświadczenie (dołączone zresztą do każdego pudełka): "Ze względu na ograniczoną pojemność nośnika DVD9, w celu zamieszczenia tego unikatowego materiału (chodzi o niepublikowane dotąd sceny! - przyp. red.) zrezygnowano z publikacji teledysku [...]". Bonusy zawarte na płytach, to istna skarbnica wiedzy na temat "Terminatora 2". Trudno mi będzie je wszystkie opisać. Tak, więc więcej miejsca poświęcę wybranym przeze mnie - uznałem je, bowiem za najciekawsze. Większość bonusów zostało zlokalizowanych na płycie nr 2. Na pierwszym dysko zamieszczono tylko komentarz twórców oraz ich sylwetki. Na drugiej płycie warto sięgnąć po materiał filmowy poświęcony powstawaniu filmu. Dowiemy się z niego naprawdę wiele ciekawych rzeczy. Zdradzać jakich nie będę, nie chce bowiem psuć Wam zabawy. Ciekawostką natomiast jest dokument o "Terminatorze w 3D", który powstał w jednym z hollywoodzkich studiów filmowych. Jest, to (tak jakby) kontynuacja (grają w nim zarówno Schwarzeneger i Furlong) "Terminatora", ale nastawiona wyłącznie na widowiskowość i połączenie obrazu filmowego z występami żywych aktorów. W praktyce jest tak, że film jest wyświetlany na dużym ekranie, a na scenie aktorzy "łączą się" z bohaterami "Terminatora" i wspólnie przeżywają przygodę. Pomysł bardzo fajny. Szkoda, że są na świecie tylko dwie sale przystosowane do tego widowiska. Zajrzeć warto również do video archiwum, gdzie znajdziemy 60 różnych fragmentów filmowych i wywiadów. Dowiemy się z nich m.in. o poszczególnych etapach powstawania filmu. Z materiałów promocyjnych, wydawca zaserwował nam 4 zwiastuny kinowe. Gratką dla fanów będzie z pewnością pełny scenariusz filmowy, zawarty na 574 stronach oraz galeria, dokładnie 700 storyboardów. We wszystkich dodatkach znalazły się polskie napisy!
Ocena: 5/5

Podsumowanie

Ocena końcowa może być tylko jedna - mocna piątka. Do szóstki zabrakło naprawdę niewiele. Poziom techniczny wydania zaniża jedynie obraz, który - nie ukrywajmy tego - mógłby być znacznie lepszy. To wszystko przez to ziarno! Do reszty natomiast nie można mieć zastrzeżeń. Piękny dźwięk, wiele ciekawych informacji w postaci dobrze dobranych dodatków, ładne pudełko... Czego jeszcze chcieć? No tak, lepszego obrazu;)
Ocena: 5/5blog comments powered by Disqus