Zjawy (DVD)

patronat gildii
okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 18 stycznia 2013

Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), czeski (), polski lektor (), rosyjski (), turecki (), węgierski ()
Języki napisów: angielskie, angielskie dla niesłyszących, arabskie, czeskie, greckie, hebrajskie, polskie, rosyjskie, rumuńskie, tureckie, węgierskie
Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • Zjawy: Kinowe widmo - aktorzy wyjaśniają eksperyment, który powołał do życia zjawy

Reżyseria: Todd Lincoln
Scenariusz: Todd Lincoln
Zdjęcia: Daniel Pearl

Obsada:

Ashley Greene jako Kelly
Sebastian Stan jako Ben
Tom Felton jako Patrick
Julianna Guill jako Lydia
Luke Pasqualino jako Greg

 

Zło czai się wszędzie

Co byś zrobił gdyby się okazało, że w Twoim nowym domu, w którym pragniesz rozpocząć nowe życie, mieszka coś jeszcze? Coś z nie z tego świata.

Kiedy studentka weterynarii Kelly (Ashley Greene) i jej chłopak Ben (Sebastian Stan) decydują się zamieszkać wspólnie w należącym do rodziców dziewczyny domu, mają nadzieję, że rozpoczną tam szczęśliwe życie. Co prawda nie dające się zidentyfikować ciągłe hałasy oraz problemy z wyłączającym się alarmem spędzają im sen z powiek, ale potrafią je sobie racjonalnie wytłumaczyć.

Z czasem jednak liczba tajemniczych zdarzeń rośnie, a Kelly i Ben orientują się, że oprócz nich w domu jest coś jeszcze – coś co żywi się ich strachem i zamierza dręczyć ich bez końca. Ostatnią deską ratunku wydaje się być pomoc parapsychologa Patricka (Tom Felton). Wyjaśnienie tajemnicy nawiedzonego domu tkwi w pewnym eksperymencie naukowym sprzed lat. Czy jednak parapsycholog będzie w stanie pokonać potężne moce nie z tego świata?

Zjawy na podstawie własnego scenariusza wyreżyserował debiutujący na dużym ekranie Todd Lincoln, a jego produkcji podjął się m.in. Joel Silver – legendarny współtwórca trylogii "Matrix” oraz serii "Zabójcza broń”.

Główne role w filmie zagrali czterokrotna zdobywczyni nagrody Teen Choice Award i gwiazda "Sagi: Zmierzch” Ashley Greene, trzykrotny laureat nagrody MTV Movie Award i gwiazda serii filmów o przygodach Harry’ego Pottera, Tom Felton oraz Sebastian Stan (Captain America: Pierwsze starcie).

- Zawsze lubiłem filmy o nawiedzonych domach. Przerażały mnie kiedy byłem dzieckiem i wciąż to robią. Kiedy zatem pojawił się taki utalentowany młody filmowiec jak Todd Lincoln i w dodatku chciał zrobić film o nawiedzonym domu, po prostu musiałem się w to zaangażować – mówi producent Joel Silver.

- Ten film przeraża, ponieważ opowiada o pewnej bezradności. Kiedy odkrywasz, że twój dom jest nawiedzony, niewiele możesz z tym zrobić, nawet policja nie jest w stanie ci pomóc. Czujesz się bezradny, a scenariusz Todda koncentruje się w dużej części na tym właśnie uczuciu. Jego film przeraża, ale jednocześnie daje do myślenia – tłumaczy odtwarzająca główną rolę Ashley Greene.

- Najbardziej zależało mi na realizmie. Na tym, żeby widzowie faktycznie bali się o los filmowych bohaterów – dodaje reżyser i scenarzysta Todd Lincoln.

Choć akcja Zjaw rozgrywa się większości w jednym domu, zdjęcia do filmu realizowane były aż na dwóch kontynentach – w słynnym berlińskim Babelsberg Studio oraz w Południowej Kalifornii.

Priorytetem dla Todda Lincolna było stworzenie filmu, który choć opowiada o duchach był jak najbardziej realistyczny. W tym celu zaprosił do współpracy Joshuę Warrena – słynnego łowcę duchów, któremu powierzył funkcję konsultanta. Warren wprowadził aktorów w świat parapsychologii tak dobrze, że Tom Felton (aktor odtwarzający postać Patricka) podczas realizacji jednej sceny autentycznie bał się, że przywołają ducha.

- Byłem przekonany, że stworzymy coś z niczego. Joshua sprawił, że wszyscy zaczęliśmy wątpić w rzeczy, które uznawaliśmy za pewniki – wspomina Tom Felton.

Na ekrany amerykańskich kin Zjawy weszły 24 sierpnia 2012. W Polsce film ukazuje się bezpośrednio na DVD.

- Historie o nawiedzonych domach istnieją od czasów, gdy ludzie zaczęli domy budować. W Zjawach opowiadamy jednak tę historię w sposób inny niż ktokolwiek wcześniej. Wierzę, że publiczność będzie się dobrze bawiła na tym filmie – mówi Todd Lincoln.

blog comments powered by Disqus