Szepty


plakat filmu Szepty
Reżyseria: Nick Murphy
Scenariusz: Nick Murphy, Stephen Volk
Zdjęcia: Eduard Grau

Obsada:

Rebecca Hall jako Florence Cathcart
Dominic West jako Robert Mallory
Imelda Staunton jako Maud Hill
Lucy Cohu jako Constance Strickland
John Shrapnel jako Czcigodny Hugh Purslow
Diana Kent jako Harriet Cathcart
Richard Durden jako Alexander Cathcart
Tilly Vosburgh jako Vera Flood
Ian Hanmore jako Albert Flood
Joseph Mawle jako Edward Judd

Dystrybutor: Vue Movie Distribution
Rok produkcji: 2011
Data premiery polskiej: 15 czerwca 2012
Tytuł oryginalny: The Awakening
Czas trwania filmu: 107 min.
Produkcja: Wielka Brytania
Gatunek: horror

Był tak przerażający, że zdjęto go z ekranu

Scenarzysta Stephen Volk zmroził strachem całą Anglię. Serial jego autorstwa – Ghostwatch był tak przerażający, że zakazano jego emisji. Po tym kiedy zalęknieni widzowie krzyczeli „już nie damy rady!”, producent Szeptów  - David M. Thomson, zachwycony talentem scenarzysty zaproponował Volkowi współpracę. Jej efektem jest mrożący krew w żyłach thriller Szepty, który wejdzie do kin 15 czerwca.

„To thriller o siłach nadprzyrodzonych, pełen niespodzianek i grozy, który zabiera widza w podróż do mrocznego, nawiedzonego świata. Jednocześnie jest to psychologiczna opowieść o duchach, ale też przerażająca historia o młodej kobiecie, wkraczającej do strasznej sfery i zabierającej nas ze sobą” – opowiada producent. Szepty zaskakują świetną narracją i elektryzującą atmosferą. The Guardian pisał o filmie „Przerażający i niepokojący. Dla fanów thrillerów w stylu  ‘Innych’” . AHollywood Reporter dodawał: „Szepty zaoferują fanom thrillerów więcej, niż to, do czego się przyzwyczaili”.

Szepty to film twórców, którzy mają w swoim dorobku przede wszystkim wielokrotnie nagradzane, świetnej jakości produkcje, takie jak wybitna Droga do szczęścia, czy oscarowy Billy Elliot. W roli głównej zobaczymy Rebeccę Hall (Vicky Cristina Barcelona) jako Florence – kobietę zajmującą się demaskowaniem fałszywych spirytystów. Na ekranie partnerować jej będą Dominic West (John Carter, Hannibal. Po drugiej stronie maski) oraz Imelda Staunton (Vera Drake, Harry Potter i insygnia śmierci).


Szepty - galeria plakatów


Szepty - galeria zdjęćblog comments powered by Disqus