Praktykant - Wydanie Blu-ray

okładka
Blu-ray Info
W sprzedaży od: 5 lutego 2016

Dźwięk:czeski (Dolby Digital 5.1 HD), angielski (Dolby Digital 5.1 HD), węgierski (Dolby Digital 5.1 HD), polski (Dolby Digital 5.1 HD), rosyjski (Dolby Digital 5.1 HD), tajski (Dolby Digital 5.1 HD), turecki (Dolby Digital 5.1 HD), angielski dla niedosłyszących (Dolby Digital 5.1 HD)
Języki napisów: angielskie, arabskie, bułgarskie, chińskie, chorwackie, czeskie, estońskie, hebrajskie, koreańskie, litewskie, polskie, portugalskie, rosyjskie, rumuńskie, słoweńskie, tajskie, tureckie, węgierskie, łotewskie
Nośnik:jedna płyta Blu-ray
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • Nauka płynąca z doświadczenia - reżyserka Nancy Meyers oraz obsada opowiadają o zatarciu „różnicy pokoleń” w przemyślany i zabawny sposób
  • Projektowanie życia - zobacz filmowe stylizacje i zaskakujący wystrój wnętrz
  • Trzej praktykanci - ekskluzywny wywiad z ulubieńcami fanów Comedy Central: Adamem DeVine, Zackiem Pearlmanem oraz debiutantem Jasonem Orley’em

Reżyseria: Nancy Meyers
Scenariusz: Nancy Meyers
Muzyka: Theodore Shapiro
Zdjęcia: Stephen Goldblatt

Obsada:

Anne Hathaway jako Jules Ostin
Robert De Niro jako Ben Whittaker
Christina Brucato jako Emily
Erin Mackey jako mama
Jojo Kushner jako Paige
Rene Russo jako Fiona
Anders Holm jako Matt
Andrew Rannells jako Cameron
Adam DeVine jako Jason
Zack Pearlman jako Davis

 

 
Praktykant to najnowszy obraz nominowanej do Oscara® Nancy Meyers. To ciepła opowieść o przyjaźni i życiowym doświadczeniu z Robertem De Niro i Anne Hathaway zadebiutuje na Blu-ray i DVD w ofercie Galapagos Films już 5. lutego!
 
Ben Whitaker (Robert De Niro) jest 70-letnim wdowcem, który na własnej skórze przekonuje się, że emerytura nie jest taka wspaniała jak opisują ją w prospektach reklamowych funduszy emerytalnych. Dlatego wykorzystuje nadarzającą się okazję, aby wrócić do aktywnego życia, i zatrudnia się jako stażysta w redakcji strony internetowej poświęconej modzie, założonej i prowadzonej przez energiczną Jules Ostin (Anne Hathaway). Spotkanie doświadczonego mężczyzny i młodej kobiety stanie się początkiem przyjaźni i wyjątkowej przygody, która zmieni życie obojga.
 
— Związki są motorem napędowym moich filmów, jednak istnieją przecież inne rodzaje relacji niż romantyczne. Kiedy postanowiłam, że starszy mężczyzna zostanie stażystą w młodej firmie, uświadomiłam sobie, że nie stworzę filmu o miłości w tradycyjnym znaczeniu tego słowa. To będzie historia o przywiązaniu i przyjaźni dwojga ludzi, których ścieżki mogły nigdy się nie przeciąć, gdyby los potoczył się inaczej — mówi o swoim najnowszym filmie reżyserka i scenarzystka Nancy Meyers.
 
— To typ filmu, który jest domeną Nancy i jej wizytówką. To klasyczna hollywoodzka komedia, ale stworzona w bardzo nowoczesnej konwencji. Nancy porusza w filmie problem będący udziałem wielu osób. Mają wrażenie, że nic nie zmieniło się w ich życiu, są tylko trochę starsi, jednak wciąż mają mnóstwo do zaoferowania i mogą być produktywni — dodaje dwukrotny laureat Oscara® Robert De Niro, który na planie po raz pierwszy miał okazję współpracować z Nancy Meyers.
 
— Nancy jest wspaniałą, serdeczną reżyserką, a na płaszczyźnie najzabawniejszą kobietą, jaką kiedykolwiek poznałam. Ma doskonałe wyczucie czasu, ale jej filmy nie są po prostu komediami. To ciepłe i bardzo ludzkie historie poruszające problemy związane z przyziemną codziennością — mówi zdobywczyni Oscara® Anne Hathaway wcielającą się w postać Jules Ostin, energicznej założycielki i szefowej internetowego sklepu About the Fit, w którym rozgrywa się akcja dużej części filmu.
 
 
W komedii Praktykant Nancy Meyers buduje interesującą więź pomiędzy Benem, który przyszedł na świat na początku wyżu demograficznego, i pokoleniem Milenium, dopiero zaczynającym karierę. Zabawnie ukazuje szok kulturowy będący udziałem byłego członka kierownictwa firmy wydającej książki telefoniczne, który wkracza do niemal w pełni elektronicznego świata swojego nowego biura. Każdy dzień, nie tylko piątek, jest dniem bez krawata, bluzy dresowe zastąpiły marynarki, zamiast z książek telefonicznych wszyscy korzystają z Facebooka, tweetują, zamiast rozmawiać, emotikony zajęły miejsce prawdziwych emocji, a gigabajty zastąpiły galanterię.
 
— Dzięki postępowi technologicznemu i społecznemu wiele dawnych ograniczeń powoli odchodzi w zapomnienie. Niestety razem z nimi zanikają też chyba dobre maniery — mówi Anne Hathaway.  — Doświadczenie i tradycja niewątpliwie są ważne, i to właśnie Nancy próbuje przekazać w tej historii. Można powiedzieć, że to opowieść o tryumfie dojrzałości nad młodością— dodaje Robert De Niro
 
Przepaść międzypokoleniowa spowodowała również intrygującą zamianę ról, która znalazła odzwierciedlenie w filmie. — Kiedy dziewczynki stawały się kobietami, mężczyźni z mężczyzn zamieniali się w chłopców. Dziewczynkom wpojono, że mogą osiągnąć wszystko, o czym marzą, myślę jednak, że faceci zagubili się nieco i wciąż próbują rozgryźć, o co w tym wszystkim chodzi — wyjaśnia Nancy Meyers.
 
Większość zdjęć powstała w Nowym Jorku, a ekipa pracowała na Manhattanie, w Brooklynie i na Bronksie. Główny plan zdjęciowy, siedzibę firmy About the Fit, odtworzono w znajdującym się na Bronksie studiu fotograficznym The Light Box zajmującym drugie piętro Bank Note Building — dużego kompleksu, który aż do lat 70. XX wieku odpowiadał za produkcję ponad połowy światowych banknotów. Meyers spodobały się oryginalne olbrzymie okna, stara cegła i naturalne światło, które doskonale wykorzystał operator zdjęć Stephen Goldblatt. Wizja reżyserki dotycząca biura rozwijającej się firmy internetowej powstała w oparciu o informacje, które zebrała w prawdziwych start-upach. Zea i Meyers odwiedziły kilka młodych firm w ich przestrzennych biurach o bardzo współczesnym klimacie.
 
— Filmy Nancy są ponadczasowe. Zawsze poruszają poważne tematy, jednak podchodzą do nich z dużą dozą humoru. Umiejętność znalezienia tej równowagi to jej znak rozpoznawczy ceniony przez widzów.  W tym filmie Nancy zajmuje się sprawami na czasie, takimi jak kobiety w biznesie czy czucie się potrzebnym na emeryturze, jednak stosuje nieco inne podejście niż zazwyczaj — mówi o filmie roducentka Suzanne Farewell od lat współpracująca z Nancy Meyers.
 
— Wierzę, że Praktykant wywoła u widzów śmiech, ale mam również nadzieję, że dzięki niemu będą pamiętać, że jeśli coś kochasz, nigdy nie tracisz pasji. Rób to tak długo i tak dobrze, jak tylko możesz — dodaje reżyserka.
 
WYDANIE BLU-RAY™ I DVD 
 
Film „Praktykant” na Blu-ray™ i DVD zadebiutuje już 5. lutego. Na płytach obok filmu znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne:
 
WYDANIE BLU-RAY
  • Nauka płynąca z doświadczenia: reżyserka Nancy Meyers oraz obsada opowiadają o zatarciu „różnicy pokoleń” w przemyślany i zabawny sposób
  • Projektowanie życia: filmowe stylizacje i zaskakujący wystrój wnętrz
  • Trzej praktykanci: ekskluzywny wywiad z ulubieńcami fanów Comedy Central: Adamem DeVine, Zackiem Pearlmanem oraz debiutantem Jasonem Orley’em
blog comments powered by Disqus