Ostatnia piosenka (Blu-ray)

okładka
Blu-ray Info
W sprzedaży od: 8 października 2010

Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: CD Projekt

Dodatki

  • Alternatywna czołówka „Pożar kościoła” (z opcjonalnym komentarzem reżysera).
  • Sceny niewykorzystane (z opcjonalnym komentarzem reżysera):
  • Ronnie przy pianinie
  • Steve i Ronnie na plaży
  • ujęcia w szpitalu
  • wegańskie ciasteczka
  • żonglowanie na molo
  • Komentarz audio reżysera i producenta
  • Na planie teledysku do piosenki Miley Cyrus „When I Look At You” – fragmenty ze studyjnych nagrań, wywiady z Miley i pozostałymi członkami ekipy, a także specjalne klipy.
  • Teledysk Miley Cyrus „When I Look At You”

Reżyseria: Julie Anne Robinson
Scenariusz: Nicholas Sparks, Jeff Van Wie
na podstawie powieści Nicholasa Sparksa
Muzyka: Aaron Zigman
Zdjęcia: John Lindley
Montaż: Nancy Richardson

Obsada:

Miley Cyrus jako Veronica 'Ronnie' Miller
Greg Kinnear jako Steve Miller
Bobby Coleman jako Jonah Miller
Liam Hemsworth jako Will Blakelee
Hallock Beals jako Scott
Kelly Preston jako Kim

Ostatnia piosenka to ekranizacja najnowszego dzieła Nicholasa Sparksa - amerykańskiego pisarza i scenarzysty, którego autorski dorobek to kilkanaście nastrojowych powieści. Wśród najlepszych wymienia się przejmujący List w butelce, a także osadzoną w latach 50-tych XX wieku Jesienną miłość. To właśnie od nich rozpoczęła się współpraca Sparksa z największymi wytwórniami filmowymi, które wyprodukowały w sumie sześć ekranizacji bestsellerów pisarza. Niezwykłe jest to, że tworząc Ostatnią piosenkę - najdłuższe dzieło w jego karierze - Nicholas Sparks po raz pierwszy napisał scenariusz do adaptacji filmowej, zanim jeszcze ukończył powieść.

Historia skupia się na trudnych relacjach między ojcem i córką. Ronnie (Miley Cyrus) nie potrafi pogodzić się z rozwodem rodziców. Jej tata, Steve (Greg Kinnear), stara się odbudować pełną miłości więź, jaka niegdyś istniała między nim a córką, ale ponowne nawiązanie kontaktu ze zbuntowaną dziewczyną nie jest łatwe. Postanawia w tym celu wykorzystać jedyną rzecz, która nadal ich łączy - muzykę. W międzyczasie Ronnie poznaje przystojnego siatkarza plażowego Willa, wraz z którym odkrywa tajemnice pierwszej miłości.

W tej ciepłej i nastrojowej opowieści rola głównej bohaterki została powierzona aktorce młodego pokolenia Miley Cyrus - znanej doskonale z roli nastoletniej gwiazdy muzyki pop w serialu Hannah Montana. Artystka występując w tym filmie, miała okazję pierwszy raz zmierzyć się z dość wymagającą dramatyczną grą aktorską, starając się zaprezentować warsztat nieznany jeszcze widzom oraz jej fanom. Miley poza graniem roli Ronnie miała także istotny wpływ na kształt scenariusza, którego autorem jest Nicholas Sparks. "W trakcie pisania kilkakrotnie rozmawiałem z rodziną Cyrusów i dowiedziałem się, jakie elementy Miley chciałaby zawrzeć w tej historii", mówi popularny pisarz. "Wiem, że chciała zagrać postać, która dorasta i dojrzewa. Uważam, że Miley jest wspaniała".

Sama Miley Cyrus tak wspomina moment, gdy poznała zarys scenariusza z ust samego Nicholasa Sparksa: "Przygasiliśmy światła, więc powstał wspaniały nastrój. Siedzieliśmy przed kominkiem i to było niezwykłe słyszeć tę opowieść od samego autora i dowiedzieć się, co i jak sobie wyobraził. Właśnie wtedy wszystko stało się dla mnie jasne - zrozumiałam, że to będzie piękny film".

Ostatniej piosence poza Miley Cyrus (Hannah Montana, Hannah Montana: Film) zobaczymy również Grega Kinneara - znanego amerykańskiego aktora nominowanego m.in. do Oscara za najlepszą rolę drugoplanową w Lepiej być nie może z 1997 roku, za którą otrzymał nagrodę "Złotego Globa". Mogliśmy go oglądać również w takich cenionych tytułach jak Sabrina, Mała Miss czy Masz wiadomość. Całość obsady uzupełniają: Liam Hemsworth - australijski gwiazdor znany z filmu Zapowiedź, Kelly Preston (Jerry Maguire, Kot), a także Stephanie Leigh i Nick Searcy (Castaway: Poza Światem, Brzydka prawda).blog comments powered by Disqus