Niezwyciężony Secretariat

okładka
Blu-ray Info
W sprzedaży od: 11 marca 2011

Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: CD Projekt

Dodatki

  • Serce zwycięzcy
  • Filmowanie wyścigów konnych
  • Rozmowa reżysera z prawdziwą Penny Chenery
  • Niewykorzystane sceny
  • Teledysk A.J. Michalka: "It’s Who You Are"

Reżyseria: Randall Wallace
Scenariusz: Mike Rich
Muzyka: Nick Glennie-Smith
Zdjęcia: Dean Semler
Montaż: John Wright

Obsada:

Diane Lane jako Penny Chenery
John Malkovich jako Lucien Laurin
Scott Glenn jako Mr. Chenery
James Cromwell jako Ogden Phipps
Dylan Walsh jako Jack Tweedy
Fred Dalton Thompson jako Bull Hancock

W Niezwyciężonym Secretariacie oglądamy historię, którą w latach 70. XX wieku żyła cała Ameryka. Jedyna w swoim rodzaju opowieść o Secretariacie - koniu, który dzięki uporowi swojej nieprzeciętnej właścicielki zdobył sławę i wieczną chwałę - udowadnia, że dzięki samozaparciu, silnej woli i wielkiej ambicji możliwe jest osiągnięcie nawet najbardziej odległych celów. Jednocześnie jest to wspaniała przygoda dla widzów w każdym wieku, dostarczająca wrażeń całej rodzinie.

Niezwyciężony Secretariat to historia zwycięzcy prestiżowego pucharu Triple Crown z 1973 roku, będącego jednym z zaledwie jedenastu koni w historii, które dostąpiły zaszczytu sięgnięcia po to trofeum. Z uwagi na oszałamiający styl, w jakim tego dokonał, zdobył wielkie uznanie i chwałę. Zwierzę należące do inspirującej Penny Chenery trafiło na okładki największych amerykańskich pism ("Time", "Newsweek" oraz "Sports Illustrated"). W 1999 roku amerykańska poczta uhonorowała Secretariata, nanosząc jego podobiznę na 33-centowy znaczek.

Secretariat był niesamowitym koniem - powiedział John Malkovich, aktor z ponad 20-letnim stażem (Być jak John Malkovich, Człowiek w żelaznej masce), genialnie wcielający się w filmie w rolę ekscentrycznego trenera Luciena Laurina.

Cieszył się wyjątkowym uznaniem i - co najważniejsze - cieszy się nim także dzisiaj. W podobnym tonie wypowiada się Diane Lane (Pod słońcem Toskanii, Gniew oceanu), filmowa Penny Chenery: Historia Secretariata jest wyjątkowa. Ten koń był czempionem, atletą, sportową legendą i cudownym zwierzęciem.

Jak wiadomo, u podstaw każdej legendy kryje się marzenie, które wydaje się niemożliwe do spełnienia. Nie inaczej jest w przypadku jedynej w swoim rodzaju opowieści o Niezwyciężonym Secretariacie oraz jego zaskakującej właścicielce Penny Chenery - gospodyni domowej, która zaryzykowała wszystko, by ze swego ulubieńca zrobić prawdziwego zwycięzcę i jednocześnie odmienić swoje życie. Osiągając sukces, udowodniła, że dzięki miłości i odwadze możliwości człowieka nie znają granic.
blog comments powered by Disqus