Łowcy niewolników


plakat filmu Łowcy niewolników
Reżyseria: Kwak Jeong-hwan
Scenariusz: Cheon Seong-il


Rok produkcji: od 2010 roku
Tytuł oryginalny: The Slave Hunter
Produkcja: Korea Południowa
Gatunek: dramat, historyczny, kostiumowy
Ilość odcinków: 24
Czas: 70 min.

Łowcy niewolników to serial utrzymany w konwencji koreańskiej dramy. Dramy produkowane są głównie dla koreańskiej widowni, ale wiele z nich stało się popularnych również w innych krajach Azji, przyczyniając się do tzw. koreańskiej fali.

Serial Łowcy niewolników to przede wszystkim szybka akcja oraz efekty specjalne. Nie brakuje w nim także wątków miłosnych. Łączy w sobie gatunki tj. melodramat, akcja, dramat historyczny. Jest to jeden z droższych projektów KBS w roku 2009. 24 odcinki kosztowały około 16 milionów dolarów. Serial miał premierę w Korei w połowie 2010 roku w prime time największej koreańskiej stacji telewizyjnej.

Lee Dae-gil jest najlepszym łowcą niewolników. Prości ludzie mówią, że jest "człowiekiem bardziej bezwzględnym niż bestia". Pewnego dnia otrzymuje dobrze płatne zadanie od tajemniczego, wysoko postawionego urzędnika rządowego. Jest nim Lee Gyeong-seok, który tytułuje się pierwszym vice-premierem. Lee Dae-gil pilnie potrzebuje pieniędzy, rozpoczyna więc natychmiast pościg. Nie wie, że ściga byłego generała, najlepszego dowódcę w armii dynastii Joseon. Song Tae-ha został niesłusznie oskarżony o otrucie księcia So-hyun i zdegradowany do pozycji niewolnika. Obecnie pracuje w stajni. Wkrótce jednak dostaje informację, że najmłodszy syn księcia So-hyun nadal żyje i ukrywa się na wyspie Jeju. Song Tae-ha bez namysłu decyduje się na ucieczkę, aby odszukać najmłodszego wnuka króla i chronić go. Jako były wojskowy Song Tae-ha potrafi dobrze zacierać ślady. Jednak Lee Dae-gil szybko trafia na jego trop i zmusza do konfrontacji. Podczas zaciętej walki łowca i niewolnik po raz pierwszy krzyżują miecze. Song Tae-ha udaje się uciec i przypadkowo przyłącza się do nieznajomej kobiety, Kim Hye-won.

Lee Gyeong-seok rozkazuje swojemu zięciowi i najbardziej zaufanemu współpracownikowi Hwang Chloe-wung, aby zabili generała. W ten sposób Song Tae-ha ma niewielkie szanse na przeżycie. Z jednej strony ściga go najlepszy łowca niewolników, z drugiej mistrz sztuk walki, Hwang Chloe-wung. Jednocześnie Lee Gyeong-seok likwiduje wszystkich swoich politycznych przeciwników.

Lee Dae-gil przegrywa pierwsze starcie z generałem i dalszy pościg za nim przysparza mu wielu problemów. Ryzykuje nawet życie, kiedy napada go zbrojna grupa zbuntowanych niewolników siejących postrach wśród okolicznej szlachty. Lee Dae-gil stawia sobie za punkt honoru ujęcie Song Tae-ha, ponieważ po pierwsze pilnie potrzebuje pieniędzy, a po drugie niewolnik uraził jego dumę.

Song Tae-ha podąża do Chungju, aby spotkać się ze swoim nauczycielem Lim Yeong-ho. Jednak Hwang Chloe-wung przewiduje takie posunięcie generała i dociera na miejsce przed nim. Zabija starego mistrza i zastawia na Song Tae-ha pułapkę. Trzej mężczyźni spotykają się w domu Lim Yeong-ho. Rozpoczyna się walka na śmierć i życie. Song Tae-ha znowu ucieka. Dae-gil podąża jego śladem i w końcu natrafia na trop swojej ukochanej, która towarzyszy generałowi. Zarówno dziewczyna jak i Song Tae-ha są w takiej samej sytuacji - wyjęci spod prawa zbiegowie. Dlatego pomagają sobie wzajemnie.

Hwang Chloe-wung podąża na wyspę Jeju, aby zabić księcia Seok-gyun. Generał musi odnaleźć chłopca przed nim. Tymczasem Lee Dae-gil dowiaduje się, gdzie przebywa wróg jego rodziny Keunnomi i zmienia swoje plany...


Łowcy niewolników - galeria plakatówblog comments powered by Disqus