Calcium Kid

okładka
DVD Info

Format obrazu: 1.85:1, anamorficzny
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), czeski (Dolby Digital 5.1), węgierski (Dolby Digital 5.1), rosyjski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielski, chorwacki, czeski, duński, fiński, grecki, hebrajski, norweski, polski, szwedzki, węgierski
Język menu: angielski
Dostęp do: 16 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Universal Pictures Polska

Dodatki

  • sceny usunięte, gagi z planu

Reżyseria: Alek De Rakoff
Scenariusz: Derek Boyle, Alek De Rakoff

Obsada:

Orlando Bloom jako Jimmy
Omid Djalili jako Herbie Bush
Michael Pena jako Jose Mendez

Lekka, współczesna komedia o skromnym chłopaku, Jimmym, na co dzień pracującym jako mleczarz. Wszystko się zmienia, gdy pewnego dnia podczas przypadkowej bójki, napastnik - zawodowy bokser, łamie sobie na szczęce Jimmyego rękę.


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

klatka z filmu Muszę przyznać, że jest dobry pod względem ostrości i palety barw (przewaga kolorów ciepłych i soczystych). Również czerń i biel trzyma dobry poziom. Niestety wszystko psuje morka, towarzysząca nam praktycznie przez cały film. Dla urozmaicenia, na niebieskich powierzchniach jest dość wyraźnie widoczna kasza - dziwna przypadłość. Pewnym usprawiedliwieniem może być to, że twórcy specjalnie stylizowali obraz na film dokumentalny. Dlatego jego jakość nie zawsze jest równa. Ale stylizacja stylizacją, a nie najlepszy transfer, to nienajlepszy transfer...
Ocena: 2.5/5

Dźwięk

klatka z filmu Jest najlepszy z całego dysku, co jednak nie oznacza, że jest czym się zachwycać. O ile przód sceny wywiązuje się ze swojego zadania dobrze, to z tyłami jest już znacznie gorzej. Tylnej sceny praktycznie nie słychać;( Na dodatek dialogi jak na złość "kleją się" do centralnego głośnika. Z muzyką jest znacznie lepiej - przyjemna muzyczka okraszona basikeim;)
Ocena: 3/5

Dodatki

Interaktywne menu, 8 scen usuniętych - bez bicia przyznaje się, że obejrzałam jedynie dwie, oraz kilka filmowych "wpadek" - chyba najśmieszniejsze z całego filmu.
Ocena: 1.5/5blog comments powered by Disqus