O filmie "Niezniszczalni"

plakat filmu O filmie "Niezniszczalni"

Grupa najbardziej niebezpiecznych i wysoko wyspecjalizowanych najemników wyrusza z misją, której nikt inny nie odważył się przyjąć. Muszą zlikwidować latynoskiego dyktatora, który od ponad 20 lat znęca się nad swoimi obywatelami i zagraża innym krajom. Po rozpoczęciu misji żołnierze odkrywają, że sprawy wyglądają inaczej, niż się tego spodziewali. Nieoczekiwanie wpadają w sieć kłamstw i zdrady. Misja zostaje udaremniona, a "kompania braci" staje w obliczu całkowitej destrukcji.

Barney Ross (SYLVESTER STALLONE) nie ma nic do stracenia. Pozbawiony emocji, cyniczny, nieustraszony - jest dowódcą, mózgiem i strategiem tej doborowej, żyjącej na krawędzi grupy ludzi. Ross pozbawiony jest jakichkolwiek skrupułów - sentymentem darzy jedynie swojego pickupa, wodnopłat i zespół lojalnych, nowoczesnych wojowników. To, co robi określa jako "wywabianie plam". Jego zespół tworzą: Lee Christmas (JASON STATHAM), były żołnierz SAS, biegły w posługiwaniu się białą bronią. Yin Yang (JET LI) mistrz starcia bezpośredniego, Hale Caesar (TERRY CREWS), zna Barneya od 10 lat i jest specjalistą od broni długolufowej. Toll Road (RANDY COUTURE) spec od materiałów wybuchowych i największy intelektualista w grupie. I Gunnar Jensen (DOLPH LUNDGREN), weteran i snajper, który walczy z własnymi demonami.

Gdy tajemniczy Church proponuje Barneyowi zadanie, którego nikt inny by nie przyjął, grupa rozpoczyna pozornie rutynową misję - mają obalić generała Gazę (DAVID ZAYAS), krwiożerczego dyktatora Vileny, małego, wyspiarskiego państewka oraz zakończyć prześladowania jego mieszkańców. Podczas rozpoznania na wyspie, Barney i Christmas spotykają się z informatorką Sandrą (GISELLE ITIE), lokalną bojowniczką, kryjącą mroczną tajemnicę. Dowiadują się także, kto będzie ich prawdziwym wrogiem. Okazuje się nim nieuczciwy, były agent CIA James Monroe (ERIC ROBERTS) i jego pomocnik Paine (STEVE AUSTIN). Gdy sprawy przybierają niepożądany obrót, Barnet i Christmas muszą porzucić Sandrę, pozostawiając ją na pewną śmierć. Ta porażka nie daje Barneyowi spokoju - namawia swój zespół do powrotu na Vilenę. Pragnie uwolnić zakładniczkę i zakończyć powierzone zadanie. Oraz prawdopodobnie... ocalić własną duszę.


blog comments powered by Disqus