Intrygant

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 19 marca 2010

Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1), turecki (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielski, bułgarski, chorwacki, estoński, litewski, polski, serbski, słoweński, turecki, łotewski
Dostęp do: scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • sceny niewykorzystane

Reżyseria: Steven Soderbergh
Scenariusz: Scott Z. Burns
na podstawie powieści Kurta Eichenwalda
Muzyka: Marvin Hamlisch
Zdjęcia: Steven Soderbergh
Montaż: Stephen Mirrione

Obsada:

Matt Damon jako Mark Whitacre
Melanie Lynskey jako Ginger Whitacre
Scott Bakula jako Brian Shepard
Scott Adsit jako Sid Hulse

Mark Whitcare (Matt Damon) był jednym z najbardziej obiecujących managerów w korporacji Archer Daniels Midland (AMD), a mimo to pewnej listopadowej nocy 1992 roku zdradził agentowi FBI Brianowi Shepardowi (Scott Bakula), że on i jego przełożeni regularnie spotykają się z przedstawicielami konkurencyjnych firm by ustalać wysokość cen swoich produktów i nie pozwolić im spaść poniżej pewnego określonego poziomu.

Ponieważ takie działanie jest zmową cenową zakazaną przez prawo, decyzja o rozpoczęciu śledztwa zostaje podjęta natychmiast, a Mark Whitcare ochoczo zgadza się na współpracę z wymiarem sprawiedliwości. Bardzo szybko wychodzi na jaw, że manager w tajemnicy przed innymi sam zgromadził setki godzin materiałów audio i wideo obciążających jego przełożonych, sam też pomaga agentom FBI w zakładaniu podsłuchów na odbywających się na całym świecie spotkaniach biznesowych z udziałem przedstawicieli AMD. Jego zaangażowanie zostaje docenione przez przedstawicieli prawa, którzy w uznaniu jego zasług załatwiają Whitcare’owi status świadka chronionego.

Z czasem jednak okazuje się, że manager prowadzi podwójną grę i wykorzystuje prowadzone śledztwo do własnych celów...blog comments powered by Disqus