Numer 23

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 18 października 2007
W sprzedaży od: 19 października 2007

Format obrazu: 2.35:1
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski lektor (Dolby Digital 5.1 EX), rosyjski (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielski, estoński, litewski, polski, rosyjski, ukraiński, łotewski
Język menu: polski
Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • sceny niewykorzystane i alternatywne
  • reportaż z planu
  • "Jak odnaleźć przeznaczenie w liczbach"
  • "Zagadka liczby 23"
  • komentarz reżysera
  • zwiastun kinowy

Reżyseria: Joel Schumacher
Scenariusz: Fernley Phillips
Muzyka: Harry Gregson-Williams
Zdjęcia: Matthew Libatique
Producent: Fernley Phillips

Obsada:

Jim Carrey jako Walter Sparrow / Fingerling
Virginia Madsen jako Agatha Sparrow / Fabrizia
Logan Lerman jako Robin Sparrow
Danny Huston jako Isaac French / Dr Miles Phoenix

Pewien mężczyzna zaczyna mieć obsesję na punkcie książki, która wydaje się opisywać jego własne życie. Powieść kończy się morderstwem, które jeszcze się nie wydarzyło w realnym świecie. Czy przeznaczenie jest nieuchronne?


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

Transfer w proporcjach 2.35:1 wyszedł dość średnio. Co prawda obraz jest ostry i czysty, ale często pojawiają się oznaki kompresji. Przy bardziej dynamicznych sekwencjach zauważalne jest też lekkie strzępienie krawędzi. Mankamenty te widać szczególnie w scenach, w których pojawia się dym. Wręcz idealnie demaskuje on niedoskonałości transferu.

Kolory są stonowane, ciemne i tylko niektóre barwy tj. czerwień nie stronią od soczystości. Typowego ziarna nie uświadczymy, odcienie czerni zostały odwzorowane idealnie i sceny w zaciemnionych pomieszczeniach czy w wieczornej porze wyglądają dobrze.

Ocena: 3.5/5

Dźwięk

Ścieżka dźwiękowa nie zawodzi. Oryginalny dźwięk nagrany został w rozszerzonej wersji sześciokanałowej, czyli w Dolby Digital 5.1 EX. To słychać, gdyż scena charakteryzuje się ogromną przestrzenią. Kanały i subwoofer pracują bardzo swobodnie ukazując widzowi bogactwo drzemiące w DD 5.1 EX. Co ważne nie wiele stracimy na włączeniu polskiego lektora, gdyż ten również został zapisany w Dolby Digital 5.1 EX – dystrybutor się postarał. Choć oczywiście jedynie oryginalna wersja z napisami odda całe piękno cyfrowego wydania. Jedynie rosyjski lektor został nagrany w standardowym DD 5.1.

Ocena: 5/5

Dodatki

Liczba dodatków imponuje, jak na wydanie jednopłytowe. Są one również dobrej jakości, można powiedzieć, że ich transfer jest podobny jakościowo do samego filmu. Niestety to mogło zaważyć na jakości transferu samego obrazu. A przecież mamy jeszcze kilka ścieżek dźwiękowych, które również zajmują miejsce. Szkoda, że nie zdecydowano się na umieszczenie dodatków na drugiej płycie.

Wśród bonusów jest sporo materiałów o powstawaniu filmów, w tym klasyczny „making off”. Są również materiały „poboczne”, takie jak materiał o kreowaniu świata Fingerlinga, reportaż o tym „Jak odnaleźć przeznaczenie w liczbach”, czy próba wyjaśnień „Zagadki liczby 23”.

Ponadto w dziale bonusów mamy sceny niewykorzystane i alternatywne oraz zwiastun kinowy. Nie zabrakło również komentarza do filmu, który niestety jako jedyny nie posiada napisów w języku polskim.

Ocena: 5/5

Podsumowanie

„Numer 23”, to dobre kino wydane równie dobrze w wersji na DVD. Ocenę ogólną psuje jedynie obraz, którego transfer mógłby być zwyczajnie lepszy. O wiele lepszy... Nie zmienia to jednak faktu, że najnowszy film z Jimem Carrey'em w roli głównej to pełne bogactwo dźwięku i ciekawych dodatków. Polecam!

Ocena: 4/5blog comments powered by Disqus