The Ring (2002)

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 11 września 2003
W sprzedaży od: 11 września 2003

Seria: The Ring
Format obrazu: 1.85:1, 16:9
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), czeski (Dolby Digital 5.1), węgierski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielski, czeski, grecki, hebrajski, polski, rumuński, turecki, węgierski
Dostęp do: scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Universal Pictures Polska

Dodatki

  • Wideo "Nie oglądaj tego"
  • Zwiastun kinowy

Reżyseria: Gore Verbinski
Scenariusz: Ehren Kruger
na podstawie książki "Ringu" Kôjiu Suzuki
Muzyka: Hans Zimmer
Zdjęcia: Bojan Bazelli
Montaż: Craig Wood
Kostiumy: Julie Weiss
Producent: Walter F. Parkes

Obsada:

Naomi Watts jako Rachel Keller
Brian Cox (I) jako Richard Morgan
Martin Henderson jako Noah
David Dorfman jako Aidan Keller

Film jest opowieścią o tajemniczej kasecie wideo, której obejrzenie grozi śmiercią w ciągu siedmiu dni. Reporterka Rachel Keller (Naomi Watts) nie wierzy jednak w tę historię do chwili, gdy dokładnie w tydzień po obejrzeniu kasety czwórka nastolatków ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Wiedziona ciekawością, Rachel odnajduje kastę i... ogląda ją.


Autor recenzji dvd: Berdysz

Obraz

Obraz w formacie 16:9 jest pełnoekranowy, co mnie zawsze cieszy. W filmie dominują kolory niebieski i zielony, wszystko zdaje się lekko w nie wpadać. Można mieć niewielkie zastrzeżenia do ostrości, ale poza tym obraz jest bardzo dobry.
Ocena: 4.5/5

Dźwięk

klatka z filmu Angielska ścieżka nie budzi zastrzeżeń. Dźwięk świetnie buduje klimat tego przejmującego filmu, czasem delikatnie a innym razem dobitnie akcentując to, co się dzieje na ekranie. Również pozycjonowanie nie budzi zastrzeżeń. Szczególnie te "lżejsze akcenty dźwiękowe" dochodzą do widza "przestrzennie", lecz w taki sposób, że nie jest on wstanie palcem wskazać dokładnego kierunku. Na płytce jest też dostępna polska ścieżka z... dubbingiem?! Muszę przyznać, że fakt ten mocno mnie zaskoczył. Dubbing wydaje mi się, być zabiegiem koniecznym jedynie w filmach dla dzieci i w tzw. "kinie familijnym" (Gwiezdne Wojny, Harry Potter, Gdzie jest Nemo itp.) W horrorze? W każdym razie uważam inicjatywę dystrybutora za jak najbardziej trafną! Mam tylko nadzieję, że tego typu zabiegi nie doprowadzą do tego, że z czasem z płyt zaczną znikać oryginalne ścieżki - jak to ma często miejsce w sąsiednich Niemczech. Polska ścieżka nie odbiega poziomem od oryginalnej, tyle tylko, że dialogi zdają się być przyklejone do przedniej części środkowego głośnika i brzmią głucho w porównaniu do oryginału. Tłumaczenie stoi na dobrym poziomie czasem tylko jakby brakowało "uczucia" w wygłaszanych tekstach. Ogólnie +1 punkt za ścieżkę dźwiękową.
Ocena: 5/5

Podsumowanie

Dodatki są wyjątkowo skromne. Dostępny właściwie jest jeden dodatek - ale za to jaki! Są to "sceny" niewykorzystane w filmie zmontowane w... film. Fantastyczny, posiadający świetny klimat dodatek. Być może to nie za dużo, ale z drugiej strony materiały dodatkowe z planu czy komentarz reżysera popsuły by tajemniczą i niepowtarzalną atmosferę, jaką posiada cały dysk. No... prawie cały. Na dysku znajduje się zapowiedź innego filmu, którą można było sobie darować.
Ocena: 3/5blog comments powered by Disqus