Uczeń Czarnoksiężnika

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 3 grudnia 2010

Język menu: polski
Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: CD Projekt

Dodatki

  • Dokument o kulisach kręcenia filmu
  • Sceny niewykorzystane

Reżyseria: Jon Turteltaub
Scenariusz: Carlo Bernard, Matt Lopez, Doug Miro
na podstawie pomysłu Lawrence'a Konnera, Marka Rosenthala i Matta Lopeza
Muzyka: Trevor Rabin
Zdjęcia: Bojan Bazelli
Montaż: William Goldenberg
Scenografia: Naomi Shohan
Producent: Jerry Bruckheimer

Obsada:

Nicolas Cage jako Balthazar Blake
Jay Baruchel jako Dave Stutler
Monica Belluci jako Veronica
Teresa Palmer jako Becky
Alfred Molina jako Horvath
Peyton List jako Młoda Becky
Nicole Ehinger jako Abigail
Toby Kebbell jako Drake Stone

Uczeń czarnoksiężnika to opowieść o starciu dwóch potężnych czarnoksiężników - Balthazara Blake'a (Nicolas Cage) i Maxima Horvatha (Alfred Molina), byłych uczniów dobrego maga Merlina. Blake, mistrz magii, pragnie ochronić Nowy Jork przed zagrażającymi mu siłami zła. Uosabia je Horvath, zbiegły z tajemniczego więzienia zwanego Grimholdem. Ocalenie miasta przed zagładą nie jest jednak prostym zadaniem, dlatego też Balthazar pozyskuje do współpracy Dave'a Stutlera (Jay Baruchel), z pozoru przeciętnego chłopaka mającego ukryty magiczny potencjał. Czarnoksiężnik przeprowadza swojego opornego protegowanego przez przyspieszony kurs magii. Dave będzie musiał wykrzesać z siebie całą odwagę, by przetrwać szkolenie, ocalić miasto i zdobyć ukochaną.

Dzięki filmowi Uczeń czarnoksiężnika wyruszysz w podróż po mrocznych zakamarkach Nowego Jorku i zanurzysz się w tajemniczym świecie  magicznych intryg. Uczeń czarnoksiężnika to trzymający w napięciu, pełen spektakularnych efektów specjalnych obraz, który przypadnie do gustu nie tylko fanom gatunku fantasy!

Wyjątkowy film wyreżyserowany przez doświadczonego twórcę Jona Turteltauba aż skrzy się od trzymających w napięciu konfrontacji i karkołomnych scen pełnych akcji! Przedstawiona w nim historia nie byłaby jednak tak przekonywująca, gdyby nie plejada gwiazd, która zdecydowała się wystąpić w tym niezwykłym filmie z gatunku science-fiction.

To właśnie oni, obok urzekającej historii oraz wystrzałowych efektów specjalnych, decydują w największym stopniu o sile przygód Ucznia czarnoksiężnika. Pośród gwiazd, które wzięły udział w pracach nad tym dziełem, znalazł się zdobywca Oskara, Nicolas Cage (Zostawić Las Vegas, Adaptacja, Ghost Rider) wcielający się w rolę czarnoksiężnika Balthazara Blake'a. Towarzyszy mu piękna jak zawsze Monica Bellucci (Malena, Pasja, Matrix), a ich wzajemnej miłości nie akceptuje Alfred Molina (Frida, Spider-Man 2, Książę Persji: Piaski czasu), wcielający się w rolę złego czarnoksiężnika. W walce z nim Nicolas Cage może liczyć na pomoc tytułowego ucznia, czyli gwiazdy młodego pokolenia, Jay'a Baruchela (Wpadka, Jaja w tropikach).

Nad całością procesu produkcji czuwał bardzo doświadczony duet twórców, znających prawa rządzące Hollywood od podszewki. Jest wśród nich weteran kina i telewizji, producent Jerry Bruckheimer (Bad Boys, Piraci z Karaibów, Książę Persji). To właśnie dzięki jego staraniom za kamerą mógł usiąść Jon Turteltaub, reżyser znany szczególnie z prac nad takimi obrazami, jak kultowa komedia romantyczna Ja cię kocham, a ty śpisz, a także zaskakujący film akcji Skarb narodów. Wspólnie wykreowali oni to nadzwyczajne, trzymające w napięciu, pełne fantazji dzieło, stworzone z imponującym rozmachem.

[opis dystrybutora]
blog comments powered by Disqus