Miasto złodziei (Blu-ray)

okładka
Blu-ray Info
W sprzedaży od: 13 maja 2011

Dźwięk:angielski (DTS HD), czeski (Dolby Digital 5.1), polski lektor (Dolby Digital 5.1), portugalski (Dolby Digital 5.1), tajski (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: czeskie, japońskie, koreańskie, polskie, portugalskie, tajskie
Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • notatki z produkcji,
  • reportaże,
  • komentarze,
  • wywiady,
  • sceny dodatkowe,
  • rozszerzona wersja filmu (153 minuty)'
  • Boston, miasto Bena - Jak powstawał film w rodzinnym mieście aktora/reżysera/scenarzysty Bena Afflecka. Części zawierają: Katedra Bostonu, Zakonnice z bronią - kręcenie na North End, Napad doskonały, Miasto złodziei i wiele więcej,
  • Komentarz Bena Afflecka do obu wersji filmu.

Reżyseria: Ben Affleck
Scenariusz: Ben Affleck, Peter Craig, Aaron Stockard
na podstawie powieści Chucka Hogana
Muzyka: David Buckley, Harry Gregson-Williams
Zdjęcia: Robert Elswit
Montaż: Dylan Tichenor
Scenografia: Sharon Seymour

Obsada:

Ben Affleck jako Doug MacRay
Blake Lively jako Krista
Jon Hamm jako Adam Frawley
Jeremy Renner jako Jem
Rebecca Hall jako Claire
Chris Cooper jako Stephen MacRay
Pete Postlethwaite jako Fergus "Fergie" Colm

Witaj w amerykańskiej stolicy napadów na banki...

Każdego roku w Bostonie dochodzi do ponad 300 napadów na banki. Kradzież pieniędzy dla wielu stała się sposobem na życie, do nich należą bohaterowie wybuchowego dreszczowca kryminalnego Miasto złodziei - nominowanego do Oscara® i Złotego Globu film w reżyserii Bena Afflecka.

Czterech przyjaciół od dziecka: Doug MacRay (Ben Affleck), James Coughlin (nominowany do Oscara® za tę rolę Jeremy Renner), Albert Magloan (raper Slaine) i Desmond Elden (Owen Burke) żyją z napadów na banki. Są w tym "fachu" najlepsi. Wiedzą jak ominąć zabezpieczenia, wyciągnąć pieniądze z najbardziej opancerzonego wozu lub skarbca, a przy tym wciąż pozostają nieuchwytni dla wymiaru sprawiedliwości.

Podczas jednej z "akcji" przestępcy biorą za zakładniczkę pracownicę banku Claire Keesey (Rebecca Hall). Dziewczyna wychodzi z opresji cała i zdrowa, ale to zdarzenie wywiera duży wpływ zarówno na nią, jak i na Dougu, który wkrótce rozpoczyna z nią romans.

Doug chce zerwać z przestępczym życiem. Ma już dosyć napadów na banki i marzy oi wspólnym życiu u boku Claire. Ten pomysł nie podoba się jednak lokalnemu bossowi światka przestępczego "Fergiemu" Colmowi (Pete Postlethwaitowi). Ten pozwoli Dougowi odejść dopiero wtedy, kiedy on i jego przyjaciele wykonają dla niego jeszcze jeden udany skok.

Przyjaciele przygotowują misterny plan nieświadomi, że ich śladem podąża doświadczony agent FBI Adam Frawley (w tej roli gwiazda serialu Mad Men Jon Hamm). Mężczyzna odkrywa związek Douga i Claire i postanawia wykorzystać go do własnych celów...
blog comments powered by Disqus