Powiedzmy sobie wszystko Blu-Ray

okładka
Blu-ray Info
W wypożyczalni od: 27 marca 2015
W sprzedaży od: 27 marca 2015

Dźwięk:angielski (DTS), polski (DTS)
Języki napisów: angielskie, arabskie, czeskie, greckie, polskie, rumuńskie, tureckie, ukraińskie, węgierskie
Nośnik:jedna płyta Blu-ray
Region: 2.0
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • Punkty wyjścia - Emocje. Ciepło. Humor. Zostań członkiem dysfunkcyjnej rodziny razem zreżyserem Shawnem Levy
  • Sceny niewykorzystane
  • Komentarz Shawna Levy’ego i Jonathana Troppera
  • Dyskusja Shawna Levy’ego i Jonathana Troppera
  • Ewangelia według Rabina Bonera
  • oraz niewykorzystane i rozszerzone sceny.

Reżyseria: Shawn Levy
Scenariusz: Jonathan Tropper
na podstawie powieści Jonathan Tropper
Muzyka: Michael Giacchino
Zdjęcia: Terry Stacey

Obsada:

Jason Bateman jako Judd Foxman
Tina Fey jako Wendy Foxman
Jane Fonda jako Hillary Foxman
Adam Driver jako Phillip Foxman
Rose Byrne jako Penny
Corey Stoll jako Paul Foxman
Kathryn Hahn jako Alice Foxman
Connie Britton jako Tracy
Timothy Olyphant jako Horry
Dax Shepard jako Wade Boulanger

 

 
 
TYLKO W RODZINIE
 
Shawn Levy przedstawia komediodramat Powiedzmy sobie wszystko, słodko-gorzką opowieść rodzinną. Obraz, w którym główne role zagrali: zdobywczyni dwóch Oscarów Jane Fonda, laureaci Złotych GlobówJason Bateman i Tina Fey oraz nominowana do dwóch Złotych Globów Rose Byrne zadebiutuje na Blu-rayTM i DVD w ofercie Galapagos Films już 27. marca 2015 r.
 
Judd Altman (Jason Bateman) wraca wcześniej do domu i nakrywa swoją żonę Quinn (Abigail Spencer) w łóżku ze swoim... szefem (Dax Shepard). Kiedy na dodatek jeszcze dowiaduje się, że ich romans trwa już od ponad roku postanawia wyprowadzić się z domu. Niedługo po tym otrzymuje od swojej siostry Wendy (Tina Fey) wiadomość, że zmarł ich ojciec. Rodzeństwo Altmanów, po raz pierwszy od lat, spotyka się na jego pogrzebie, gdzie dowiaduje się od swojej matki Hillary (Jane Fonda), że ostatnim życzeniem ojca było, aby po ceremonii cała rodzina spędziła ze sobą jeden tydzień. Dopilnować tego ma przyjaciel domu rabin Charles Grodner (Ben Schwartz). 
 
Tak rozpoczyna się jeden z najgorszych tygodni w życiu rodziny Altmanów. Siedem dni piekła wypełnionych wylewaniem dawnych żali, spotkaniami z byłymi miłościami, dawnymi znajomymi i powiernikami pilnie strzeżonych sekretów.
 
 
 Od razu ją pokochałem. Ta książka wzruszyła mnie i rozbawiła jednocześnie. To unikalne połączenie ciepła oraz humoru wydało mi się bardzo prawdziwe i od razu wiedziałem, że na jej podstawie chcę zrobić film, że jest w niej historia, którą warto się podzielić – tak reżyser Shawn Levy wspomina swoje pierwsze spotkanie z bestsellerową powieścią Jonathana Troppera, na podstawie której powstał film. - To bardzo uczciwa historia o ludzkich zachowaniach i relacjach, która jest zabawna, ale niebanalna – mówi Levy.
 
Scenariusz napisał na podstawie własnej bestsellerowej powieści Jonathan Tropper – pisarz, wykładowca języka angielskiego w Manhattanville College i współtwórca przebojowego serialu Banshee
 
W rolę Judda Altmana, jednego z członków rodziny wcielił się popularny aktorJason Bateman. – To klasyczna opowieść o dysfunkcyjnej rodzinie. Ludziach przywiązanych do swoich pozycji, a jednocześnie skrywających wiele problemów. Shawn Levy znalazł idealną równowagę by przedstawić tę historię realistycznie, ale nie ckliwie, zabawnie, ale nie głupio – mówi Jason.
 
W rolę niezwykle autorytarnej Wendy Altman wcieliła się Tina Fey. – Śmierć, rozpad małżeństwa, wzajemne okłamywanie się, wszystko to nie pozostaje bez wpływu na ludzi, którzy pod działaniem stresu mogą zachowywać naprawdę dziwnie. Rodziny mają to do siebie, że z jednej strony dają ci poczucie komfortu, z drugiej jednak mają ogromną siłę niszczenia. Kiedy więc Altmanowie trafiają pod jeden dach dochodzi do eksplozji – wyjaśnia Tina.
 
Skompletowanie obsady filmu było jednym z największych wyzwań przed jakimi przy tym projekcie stanęli reżyser i producenci. – W filmach tak bardzo opierających się na dynamice międzyludzkich relacji obsada jest wszystkim – wyjaśnia reżyser. Obok Jasona Batemana i Tiny Fey w role pozostałych członków rodziny Altmanów wcielili się Corey StollAdam Driver i laureatka dwóch Oscarów Jane Fonda. – Relacje panujące w każdej rodzinie są skomplikowane i kto może z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, które z nich są normalne? – pyta Jane Fonda. – Każdy ma swoje problemy, a na co dzień ma do czynienia ze stresem, zazdrością, rywalizacją czy niezrozumieniem, które to emocje wpisane są naturę rodziny. Opowieść o Altmanach ma to do siebie, że łatwo się z jej bohaterami zidentyfikować – dodaje aktorka. 
 
Prace na planie komediodramatu rozpoczęły się 13 maja 2013 roku w Nowym Jorku. Większość zdjęć do filmu powstało na Long Island i w jej okolicach. Dom Altmanów urządzono w autentycznym domu stojącym w dzielnicy Great Neck. Prace na planie trwały około miesiąca. Przez ten czas aktorzy i ekipa doskonale poznali się z okolicznymi mieszkańcami, co – zdaniem reżysera – przełożyło się na autentyczności filmu. – Zależało mi na zrobieniu kameralnej opowieści pozbawionej hollywoodzkiego rozmachu. Dlatego też chciałem, żeby aktorzy spędzali jak najwięcej czasu razem, żeby poczuli się jak rodzina – mówi Shawn Levy.blog comments powered by Disqus