Zbrodnie umysłu

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 11 grudnia 2003

Format obrazu: 1.77:1
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), francuski (Dolby Digital 5.1), niemiecki (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielski, czeski, francuski, grecki, holenderski, niemiecki, polski, węgierski
Język menu: angielski
Dostęp do: 20 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Universal Pictures Polska
Reżyseria: Breck Eisner
Scenariusz: Joshua Oppenheimer
Muzyka: Brian Tyler
Zdjęcia: Chris Manley

Obsada:

Navi Rawat jako Freya McAllister
Joe Flanigan jako Brendan Dean
Jocelyn Seagrave jako June MacAllister

Freya McAllister to zwyczajna nastolatka. Jej życie zmienia się jednak w noc balu maturalnego, kiedy to po raz pierwszy słyszy dziwne głosy. U Feyi lekarze stwierdzają ostrą schizofrenię i decydują, że powinna pozostać w szpitalu psychiatrycznym. Freya spędza tam osiem lat. Osamotnioną dziewczynę odwiedza w szpitalu biopsycholog dr Michael Welles. Doktor informuję ją, że jej "szaleństwo" to w istocie cenny dar - telepatia. Teraz Freya uczy się jak wykorzystać ten niezwykły dar...


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

Jest dobry. W plenerze wiejskim, zwłaszcza na łące prezentują nam się jaskrawe i nasycone barwy zieleni. Chłodniejsze, z wyszczególnieniem spokojnego błękitu przeważają w krajobrazie miejskim (wieżowce, ulice Nowego Jorku) oraz w pomieszczeniach więziennych i biurowych. Do czerni i bieli nie można mieć zastrzeżeń. Ostrość konturów i szczegółowość otoczenia są równie dobre. Na ocenę końcową wpływa niestety jedyny mankament obrazu - pojawiająca się w tle ziarnistość.
Ocena: 4/5

Dźwięk

Już na początku wszystkie kanały mają, co robić. Mowa tu o głosach, które słyszy Freya. Ludzkie myśli wariują tutaj zarówno w tyle, jak i w przedzie sceny. Jeśli dodamy do tego jeszcze balans pomiędzy prawym, a lewym głośnikiem - efekt przestrzenności jest niesamowity. Subwoofer również nie stoi bezczynnie. Odzywa się w każdym dynamicznym momencie, eksponuje również bas, który od czasu do czasu słychać w tle ścieżki muzycznej. Oj jest klimat, jest...
Ocena: 5/5

Dodatki

Pustka;( A szkoda, bo film mi się spodobał i chciałem się dowiedzieć na jego temat ciut więcej. Po raz kolejny (wcześniej recenzowałem "Inwazję" i "Świętego grzesznika") Universal wydaje film telewizyjny bez bonusuów. Dziwna polityka, bo przecież lepsze tytuły, takie jak "Hulk" są wręcz napakowane dodatkami.
Ocena:

Podsumowanie

Ocena ogólna powinna wynieść co najmniej 4. Niestety musiałem ją obniżyć ze względu na brak bonusów. To przecież głównie dla doskonałego dźwięku, obrazu i masy dodatków powstał format DVD. W cyfrowym wydaniu "Zbrodni umysłu" nie możemy narzekać jedynie na te dwa pierwsze.
Ocena: 3/5blog comments powered by Disqus