Bilety


plakat filmu Bilety
Reżyseria: Abbas Kiarostami, Ken Loach, Ermanno Olmi
Scenariusz: Abbas Kiarostami, Paul Laverty, Ermanno Olmi

Obsada:

Carlo Delle Piane jako profesor
Valeria Bruni Tedeschi jako asystentka
Silvana De Santis jako kobieta
Filippo Trojano jako Filippo
Martin Compston jako Jamesy
William Ruane jako Frank

Dystrybutor: Gutek Film
Rok produkcji: 2005
Data premiery polskiej: 23 czerwca 2006
Tytuł oryginalny: Tickets
Polska strona filmu: http://www.gutekfilm.pl/bilety/
Czas trwania filmu: 109 min.
Produkcja: Wielka Brytania, Włochy
Gatunek: dramat

Trzy wielkie osobowości światowego kina - Włoch Olmi, Brytyjczyk Loach oraz Irańczyk Kiarostami, zrealizowali wspólnie film. Słynni reżyserzy połączyli siły, by stworzyć trzy splecione ze sobą historie rozgrywające się podczas podróży z Europy Centralnej do Rzymu. Ich bohaterowie, połączeni przez los, snują opowieść o miłości, przypadku i poświęceniu.

W Biletach akcja toczy się w pociągu Intercity, jadącym z Niemiec do Rzymu. Śledzimy trzy różne historie rozgrywające się w czasie tej podróży i bohaterów, których losy przeplatają się na ciasnych korytarzach. Mimo zderzenia temperamentów, tak różnych twórców powstał film zaskakująco spójny, interesujący, i bardzo zabawny. Mówi wiele nie tylko o nas, jako o mieszkańcach Europy, ale i o samej kondycji starego kontynentu, który nieustannie się zmienia.

Pierwsza opowieść, której autorem jest Olmi, dotyczy niemłodego już profesora, który, zafascynowany poznaną tuż przed wyjazdem kobietą, podczas podróży oddaje się fantazjom i marzeniom na jej temat. Jego romantyczne wizje zostają brutalnie zderzone z niemal groteskowym oddziałem wojskowym, jadącym w tym samym wagonie. Część zrealizowana przez Kiarostamiego to historia Fillippo, młodego mężczyzny towarzyszącego nieznośnej i zaborczej kobiecie. Bohaterami trzeciej opowieści, autorstwa Kena Loacha, są trzej sympatyczni Szkoci, kibice Celtic Glasgow, jadący do Rzymu na mecz ukochanej drużyny. W trakcie podróży będą musieli stanąć przed wyborem, który dla jednego z nich może skończyć się więzieniem.

Podróż pociągiem staje się początkiem zmian dla całej grupy ludzi. To film o uprzywilejowaniu, różnicach między ludźmi, oraz o prawdziwej wartości pojedynczego biletu.


Bilety - galeria plakatów


Bilety - galeria zdjęćblog comments powered by Disqus