Titanic


plakat filmu Titanic
Reżyseria: James Cameron
Scenariusz: James Cameron
Muzyka: James Horner
Zdjęcia: Russell Carpenter
Scenografia: Michael Ford, Peter Lamont
Producent: James Cameron

Obsada:

Leonardo DiCaprio jako Jack Dawson
Kate Winslet jako Rose Dewitt Bukater
Bill Paxton jako Brock Lovett
Kathy Bates jako Molly Brown
Billy Zane jako Cal Hockley

Dystrybutor: Syrena
Rok produkcji: 1997
Data premiery polskiej: 13 lutego 1998
Tytuł oryginalny: Titanic
Zagraniczna strona filmu: www.titanicmovie.com
Czas trwania filmu: 194 min.
Produkcja: USA
Gatunek: dramat, romans

Leonardo Di Caprio i nominowana do Oskara Kate Winslet tworzą wspaniałe, niezapomniane kreacje aktorskie jako Jake i Rose para młodych kochanków, którzy poznali się i zapałali do siebie namiętnością podczas dziewiczego rejsu "niezatapialnego" transatlantyku Titanic. Ich historia, opowiadana przez sędziwą Rose, ukazuje wzajemną fascynację i przeszkody, z jakimi się spotkali. Gdy luksusowy liniowiec wpada na górę lodową, ich pełen pasji, płomienny romans przeradza się w przerażającą, mrożącą krew w żyłach walkę o przetrwanie ... o życie!
Obrosły legendami jedyny rejs Titanica został niezwykle realistycznie ukazany. Budowa statku niewiele różniącego się od prawdziwego Titanica, ogromna dbałość o oddanie realiów przez drobiazgową troskę o scenografię część dekoracji wykonały te same firmy, które przed 90 laty brały udział w produkcji Titanica, kostiumy i makijaż, w połączeniu z najnowszymi zdobyczami techniki pozwoliły na cofnięcie się do początku XX wieku. James Cameron stworzył nieporównywalne z niczym dzieło, po mistrzowsku żonglując uczuciami swoich bohaterów; miłość przeplatając z nienawiścią, hart ducha i odwagę konfrontując z podłością i tchórzostwem w obliczu wielkiej katastrofy i sprawiając, że film Titanic to istny triumf kinematografii.

Ta nagrodzona 11 Oscarami, a w tym dla najlepszego filmu, historia miłosna, wzruszająca widzów na całym świecie, jest najbardziej kasowym filmem wszechczasów.


Titanic - wydania na nośnikachblog comments powered by Disqus