Rozdarta kurtyna

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 21 października 2004

Seria: Alfred Hitchcock przedstawia:
Format obrazu: 1.33:1
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 2.0)
Języki napisów: angielski, czeski, polski, węgierski
Język menu: angielski
Dostęp do: 18 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Universal Pictures Polska

Dodatki

  • Making of Torn Curtain Rising,
  • zwiastun,
  • galeria fotosów,
  • fragment filmu z muzyką Herrmanna,
  • 4-stronicowa broszura z przypisami produkcyjnymi

Reżyseria: Alfred Hitchcock
Scenariusz: Brian Moore
Muzyka: John Addison
Zdjęcia: John F. Warren

Obsada:

Julie Andrews jako Sarah Sherman
Paul Newman jako Prof. Michael Armstrong
Alfred Hitchcock jako mężczyzna z dzieckiem w holu hotelowym

Klasyczna opowieść szpiegowska osadzona za Żelazną Kurtyną z udziałem Paula Newmana i Julie Andrews. Newman występuje w roli światowej sławy naukowca, Michaela Amstronga, który wraz ze swoją asystentką i narzeczoną jednocześnie, Sarą Sherman (Andrews) wyjeżdża do Kopenhagi, by wziąć udział w międzynarodowym kongresie fizyków.
Na miejscu Sarah omyłkowo odbiera wiadomość przeznaczoną dla Michaela i odkrywa, że jej ukochany przeszedł na stronę wroga i pracuje na rzecz Wschodnich Niemiec. Ale czy na pewno? Kiedy Michael gromadzi potrzebne mu informacje, do akcji wkraczają agenci wrogiego wywiadu. Rozpoczyna się mrożący krew w żyłach pościg…


Autor recenzji dvd: Hajoo

Obraz

Bardzo przyzwoity transfer, obdarzony żywymi i soczystymi kolorami. Ostrość obrazu też na zadawalającym poziomie. Obraz, tradycyjnie dla serii w telewizyjnym formacie 1.33:1. Sporadycznie możemy dostrzec ziarno. Generalnie film wizualnie dostarcza bardzo pozytywnych doznań.
Ocena: 3/5

Dźwięk

Tak jak w pozostałych filmach kolekcji do czynienia mamy z dźwiękiem stereofonicznym. Dzięki niemu całkiem wyraźnie usłyszymy dialogi, pozbawieni będąc jednocześnie natłoku efektów, które w tym przypadku mogłyby nas rozpraszać;)
Ocena: 3/5

Dodatki

Najlepszym dodatkiem jest materiał o powstawaniu filmu "Torn Curtain Rusing", w którym dowiadujemy się wielu ciekawych, zakulisowych wiadomości. Ciekawe jest zwłaszcza to jak stosunki z reżyserem układał sobie Paul Newman. Oprócz tego zwiastun, galeria fotosów, oraz 12 min. fragment filmu z muzyką Bernarda Hermanna, którego zastąpił później John Addison.
Ocena: 4/5blog comments powered by Disqus