Czekając na Joe

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 28 października 2004
W sprzedaży od: 19 listopada 2004

Format obrazu: 1.85:1 - anamorficzny
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: 12 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Mayfly

Dodatki

  • dokument "Powrót na Siula Grande",
  • dokument "Co się stało później?",
  • fragmenty filmu - znani o filmie

Reżyseria: Kevin Macdonald
Scenariusz: Joe Simpson
na podstawie własnej książki "Dotknięcie pustki"
Muzyka: Alex Heffes
Zdjęcia: Mike Eley
Montaż: Justine Wright

Obsada:

Nicholas Aaron jako Simon Yates
Brendan Mackey jako Joe Simpson
Simon Yates jako Simon Yates

Czekając na Joe to oparta na prawdziwej historii opowieść o wyprawie dwóch przyjaciół w peruwiańskie Andy. Joe i Simon wspinając się na Siula Grande wybierają najtrudniejszą, zdradliwą trasę – zachodnią ścianę szczytu. Pozornie łatwa droga jest początkiem dramatu, który stawia obu bohaterów przed pytaniami o granicę przyjaźni, odwagi i lojalności.Autor recenzji dvd: Ariakan

Obraz

Obraz filmu zapisany jest anamorficznie i ma proporcje 1.85:1 Piękne ujęcia gór z lotu ptaka porażają ostrością. Kontrast i odwzorowanie barw jest idealne i wręcz wzorowe. Wystawiłbym obrazowi 6 gdyby nie zdjęcia nocne i ujęcia wewnątrz jaskiń, tu niestety pojawia się ziarno i szarość zamiast czerni.
Ocena: 4/5

Dźwięk

klatka z filmu Ze ścieżką dźwiękową problemów za to nie ma żadnych. Do wyboru wersja z lektorem lub bez (co jest już standardem) obie w Dolby Digital 5.1 i co jest rzadkością w wersji z lektorem brzmi ona równie wyraźnie co bez. Lektor został po prostu dodany w centralnym kanale i nie zagłusza efektów. A jest, co słuchać, z wszystkich kolumn wydobywa się szum i świst wiatru, odgłosy burzy czy spadających zasp śnieżnych. Momentami aż przechodziły mnie ciarki i chciałem podkręcić ogrzewanie.
Ocena: 5/5

Dodatki

klatka z filmu W dodatkach poza zwiastunami innych filmów, filmografią aktorów i reżysera mamy trzy materiały dodatkowe: - Znani polscy alpiniści dzielą się wrażeniami po obejrzeniu filmu. - Krótki materiał opowiadający o tym, co wydarzyło się po powrocie ze szczytu i jakie były reakcje środowiska alpinistycznego. - Dokument o realizacji filmu, a także o tym jak Joe i Simon wracają na Siula Grande po 17 latach od tamtego wydarzenia i jakie robi to na nich wrażenie.
Ocena: 4/5blog comments powered by Disqus