Bohaterowie

Autor: Damia

Nanoca Flanka
Ogólnie rzecz ujmując, zajmuje się kombinowaniem, lecz bynajmniej nie chodzi tu o obijanie się, ale o prawdziwy kombinat – z narzędziami, planami, wynalazkami i tak dalej. Mówiąc wprost i nieco upraszczając sprawę – Nanoca jest wynalazcą i to nie byle jakim! Jest najlepsza w swoim fachu w całej krainie – no, może poza jedną osobą, ale o tym za chwilę – i potrafi dokonywać niemalże cudów. Jednak tajemnica jej sukcesu, która w sumie nie jest żadną tajemnicą, polega na tym, iż jest wnuczką największego wynalazcy wszechczasów – Prospera Flanka. Nanoca posługując się magią i nieprzeciętną kudłatą główką, potrafi zadziwić wszystkich o każdej porze dnia i nocy. Towarzyszy jej ciekawa para pomocników – golem Tenzan i niezwykły pies Stuka.
image009Panavia Tornado
Przeciwniczka naszej głównej bohaterki. Zdolna – choć nie aż tak bardzo jak Nanoca. Jest tajemnicza, nosi czarny kapturek i ma tylko jeden cel – zwyciężyć Nanocę! I do stu tysięcy latających golemów z antenką – nic jej nie powstrzyma w drodze do osiągnięcia celu! Jeśli zawiodą wszystkie metody, będzie grała nie fair, a nawet posunie się do zdetonowania swojego golema. Zaiste, zniszczenia jakie po sobie pozostawia można porównać do przejścia tornada. W czym wspomaga ją jej milutki golem Fukebain.

Nene Hampden

Mała blondyneczka z wielkim serduszkiem i nadmiarem wyobraźni, które fundują jej niemiłe wizje. Ot na przykład takie, że jej ukochana Nanoca mogłaby przejść do innego świata z przepracowania. Jaaakie to słodkie.
Faury Carat
Pewna siebie i przedsiębiorcza dziewczynka, która piastuje w Tristii ważny urząd, gdyż jest osobą odpowiedzialną za organizację zawodów golemów. Nie jest jednak zbyt bystra, bowiem daje sobą manipulować podłej Panavii. I tak zdarzyło się biednej Faury wystąpić na zawodach zaledwie w stroju kąpielowym.
Rafarew
Zielonowłosa elfka o niesamowitym apetycie. Jednak nie dajcie się zwieść, bo Rafarew nie jest ani elfką, ani nawet przedstawicielką płci żeńskiej. A kim jest? Ponoć strasznie zakręconą bronią klasy E.E.
Arthur Griffen
Szef korporacji produkującej golemy przeznaczone do prac domowych. Takie humanoidalne maszyny do szatkowania kapusty, na których zarabia mnóstwo ... kapusty. To czyni z niego bardzo niegrzecznego biznesmena, który przy współpracy z Panavią próbuje dobrać się do technologii golemów bojowych. Już za to powinien zostać ukarany w imieniu księżyca.

Opracowano na podstawie materiałów dystrybutora


blog comments powered by Disqus