Dopóki piłka w grze DVD

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 8 marca 2013

Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • Dopóki piłka w grze: Miłość do baseballa

Reżyseria: Robert Lorenz
Scenariusz: Randy Brown
Zdjęcia: Tom Stern
Montaż: Joel Cox, Gary Roach
Producent: Clint Eastwood, Robert Lorenz

Obsada:

Clint Eastwood jako Gus
Amy Adams
Justin Timberlake jako Johnny Flanagan
Scott Eastwood jako Billy Clark
John Goodman jako Pete Klein
Matthew Lillard
Tyler Silva jako Carlos Sanchez
Ricky Muse jako Jimmy
Brian F. Durkin jako Matt Nelson
Rus Blackwell jako Rick

 

COKOLWIEK PRZYNIESIE ŻYCIE…

Cztery lata temu, po roli w głośnym „Gran Torino”, Clint Eastwood powiedział, że to ostatni film z jego udziałem i w przyszłości zamierza poświęcić się już tylko reżyserii. Na szczęście, słowa nie dotrzymał. Legendarny odtwórca postaci Brudnego Harry’ego powraca jako aktor grający główną rolę w dramacie obyczajowym „Dopóki piłka w grze”, w którym wystąpił wspólnie z Amy Adams i Justinem Timberlakiem. Obraz, który w Polsce ukazuje się bezpośrednio na Blu-ray i DVD, zadebiutuje w ofercie Galapagos Films już 8 marca!

 

Gus Lobel (Clint Eastwood) jest jednym z najlepszych łowców talentów w historii baseballu. Dzięki niemu kariery rozpoczęło wielu uznanych graczy. Niestety Gus jest już stary i mimo że się nie poddaje jego przełożeni coraz częściej kwestionują jego zdanie i coraz głośniej domagają się by wreszcie przeszedł na zasłużoną emeryturę.

Chcąc udowodnić wszystkim, że mimo podeszłego wieku ma jeszcze coś do powiedzenia, Gus wyrusza w ostatnią, być może najważniejszą podróż w poszukiwaniu utalentowanych graczy. W wyprawie towarzyszy mu córka Mickey (Amy Adams) – błyskotliwa i przebojowa prawniczka. Relacje pomiędzy ojcem i córką nie są jednak dobre. Gus, który po śmierci żony sam musiał wychowywać dziecko, nie sprawdził się w roli samotnego rodzica, a jego największą miłością – jak twierdzi Mickey – zawsze był tylko baseball. Wspólna podróż i pierwsze od wielu lat spędzone razem dni, będą dla obojga szansą na odbudowanie wzajemnych relacji i wyjaśnienie wielu tajemnic z przeszłości.

Na swojej drodze Gus i Mickey spotykają Johnny’ego Flanagana (Justin Timberlake) – konkurencyjnego łowcę talentów, któremu bardzo podoba się Mickey...

 

Galapagos Films przedstawia wydanie Blu-ray i DVD wzruszającego dramatu obyczajowego „Dopóki piłka w grze” w reżyserii dwukrotnie nominowanego do Oscara® Roberta Lorenza, bliskiego współpracownika Clinta Eastwooda, z którym zrealizował wcześniej m.in. takie cenione filmy jak „Rzeka tajemnic” (2003) oraz „Listy z Iwo Jimy” (2006).

Główną rolę w „Dopóki piłka w grze” zagrał czterokrotny zdobywca Oscara® Clint Eastwood, obok którego w obrazie pojawili się również: czterokrotnie nominowana do Oscara® Amy Adams („Mistrz”, „Wątpliwość”), zdobywca Złotego Globu® John Goodman („Big Lebowski”, „Operacja Argo”), czterokrotny zdobywca nagrody Emmy® i sześciokrotny laureat nagrody Grammy® Justin Timberlake („Wyścig z czasem”, „The Social Network”) oraz gwiazda superprodukcji „Terminator 2: Dzień sądu” Robert Patrick.

− „Dopóki piłka w grze” to opowieść o tym jak radzimy sobie z wyzwaniami, które przynosi nam życie oraz o wyborach i decyzjach, jakie podejmujemy kiedy nagle okazuje się, że nie potrafimy pogodzić obowiązków zawodowych ze zobowiązaniami wobec rodziny i przyjaciół – mówi reżyser Robert Lorenz.

Film Lorenza to historia ojca i córki, których drogi życiowe całkowicie się rozeszły. Nawet gdy są razem, przebywają w dwóch różnych światach. Jednak okoliczności zmuszają ich do tego, żeby pokonali własne uprzedzenia i spróbowali odnaleźć to co ich łączy.

W mojej rodzinie, nawet kiedy było ciężko, zawsze były między nami silne więzi. Żeby wyjść z opresji wystarczyło tylko się postarać i zrozumieć drugą osobę – wyjaśnia Clint Eastwood.

Robert Lorenz jest doświadczonym producentem i filmowcem związanym z branżą od ponad dwóch dekad. „Dopóki piłka w grze” jest jednak debiutem reżyserskim w jego karierze.

Zawsze chciałem spróbować swoich sił jako reżyser, długo jednak nie mogłem znaleźć właściwego projektu – historii, która trafiłaby do szerokiego grona odbiorców ze wspaniałymi bohaterami i humorem. Dopiero w „Dopóki piłka w grze” odnalazłem wszystkie te elementy, a fakt, że udało mi się namówić do współpracy Clinta Eastwooda jest spełnieniem moich marzeń – mówi Lorenz.

Robert i ja współpracujemy już od prawie 20 lat. Od dawna też rozmawialiśmy o tym, że powinien reżyserować filmy, kiedy więc podsunął mi scenariusz uznałem to za okazję, której nie mogę przegapić. Wiedziałem, że doskonale sobie poradzi i się nie pomyliłem – dodaje Clint Eastwood.

Przygotowując się do roli Gusa, Clint Eastwood wiele godzin spędził w towarzystwie prawdziwych łowców baseballowych talentów: Jima Bryanta związanego z drużyną New York Mets, Jima Rougha z Detroit Tigers czy Jacka Powella z Minnesota Twins. – Na tych ludziach ciąży ogromna odpowiedzialność. Często podpisują kontrakty z graczami w wieku 17-18 lat i muszą ocenić czy taka osoba nie tylko świetnie poradzi sobie na boisku, ale również da sobie radę poza nim. Łowcy talentów to po części psycholodzy, po części trenerzy, a po części miłośnicy baseballa – wyjaśnia Clint Eastwood.

Akcja „Dopóki piłka w grze” rozgrywa się w Atlancie oraz w Północnej Karolinie, dokąd udają się w podróż Gus i Mickey. Zdjęcia do filmu w całości były jednak realizowane w stanie Georgia, a ekipa pracowała m.in. na stadionie Turner Field – siedzibie drużyny Atlanta Braves, w miasteczku Athens, w którym mieści się University of Georgia oraz na terenie Georgia Institute of Technology – jednej z największych amerykańskich uczelni technicznych.

Na ekrany amerykańskich kin film „Dopóki piłka w grze” wszedł 21 września 2012 roku w pierwszy weekend zarabiając aż 12 milionów dolarów. Obraz ma już na swoim koncie dwie nagrody – Hollywoodzkiego Festiwalu Filmowego dla najlepszej aktorki drugoplanowej (Amy Adams) oraz prestiżową nagrodę Spotlight Award przyznawaną przez amerykańskie Stowarzyszenie Krytyków dla Johna Goodmana.  
blog comments powered by Disqus