Detektyw


plakat filmu Detektyw
Reżyseria: Cary Fukunaga
Scenariusz: Nic Pizzolatto
Muzyka: T-Bone Burnett
Zdjęcia: Adam Arkapaw

Obsada:

Woody Harrelson jako Martin Hart
Matthew McConaughey jako Rust Cohle
Michelle Monaghan jako Maggie Hart
Kevin Dunn jako Major Ken Quesada
Colin Farrell jako Ray Velcoro
Vince Vaughn jako Frank Seymon
Rachel McAdams jako szeryf Ani Bezzerides
Tory Kittles jako detektyw Thomas Papania
Michael Potts jako detektyw Maynard Gilbough
Alexandra Daddario jako Lisa Tragnetti
Joe Chrest jako detektyw Demma
J.D. Evermore jako detektyw Lutz
Madison Wolfe jako Audrey Hart
Dane Rhodes jako detektyw Favre
Dana Gourrier jako Cathleen
Tony Molina Jr. jako detektyw
Meghan Wolfe jako Maisie Hart
Taylor Kitsch jako Paul Woodrugh
Adria Arjona jako Emily

Rok produkcji: od 2013 roku
Tytuł oryginalny: True Detective
Produkcja: USA
Gatunek: dramat, kryminalny
Ilość odcinków: 8

Nowy serial HBO, którego akcja skupia się na pościgu za mordercą z Luizjany, prowadzonym przez dwóch detektywów (Matthew McConaughey i Woody Harrelson) a także śledzący zmiany w relacjach partnerów przez okres 17 lat.
 
Głównymi bohaterami serialu HBO Detektyw są Martin Hart (Woody Harrelson) i Rust Cohle (Matthew McConaughey), dwaj detektywi i byli partnerzy, którzy w połowie lat 90. pracowali w wydziale kryminalnym w Luizjanie. Prowadzili wówczas śledztwo w sprawie makabrycznego morderstwa, które mogło mieć rytualny podtekst. Podczas poszukiwań mordercy ich losy połączyły się w nieoczekiwany sposób, co doprowadziło do konfliktu. W 2012 roku zostaje popełnione podobne morderstwo. Dwóch nowych detektywów przydzielonych do sprawy postanawia przejrzeć akta z 1995 roku. Martin i Rust opowiadają im o dawnym śledztwie i swoim życiu, wyjawiając przy okazji powody, które skłoniły Cohle’a do odejścia z wydziału zabójstw w 2002 roku. Opowieści detektywów o śledztwie zmuszają mężczyzn do powrotu do bolesnych wspomnień i do świata, który dawno zostawili za sobą.
 
 
 

 

DRUGI SEZON SERIALU HBO DETEKTYW OD 22 CZERWCA W HBO

Akcja drugiego sezonu serialu HBO Detektyw toczy się w spalonej słońcem Kalifornii. Colin Farrell wciela się w postać Ray’a Velcoro, stojącego przed dylematami detektywa, który musi być lojalny zarówno wobec swoich szefów w skorumpowanym wydziale policji, jak i gangstera, z którym pracuje. Vince Vaughn jako Frank Semyon, przedsiębiorczy przestępca, który może stracić swoje kryminalne imperium, kiedy - podczas próby zalegalizowania interesów - zostaje zabity jego wspólnik. Rachel McAdams gra Ani Bezzerides, detektyw z biura szeryfa, której zasady etyczne stają się przyczyną konfliktu z innymi oficerami oraz systemem, któremu służy. Taylor Kitsch wciela się w postać Paula Woodrugha, weterana wojennego i funkcjonariusza drogówki, który ucieka przed traumatyczną przeszłością i przebłyskami wydarzeń dotyczącymi skandalu, który się nigdy nie wydarzył.

Pomysłodawcą i autorem scenariusza serialu Detektyw jest Nic Pizzolatto. Drugi sezon produkcji zawiera osiem odcinków. Pierwszy sezon serialu Detektyw zdobył pięć statuetek Emmy i był nominowany do tej nagrody aż w dwunastu kategoriach. Nic Pizzolatto został nagrodzony min. przez Gildię Amerykańskich scenarzystów za najlepszy serial obyczajowy oraz najlepszy nowy serial.

Premierowe odcinki drugiego sezonu serialu Detektyw będzie można oglądać od 22 czerwca w poniedziałki o godz. 3.00 i 22.00 w HBO.


Detekyw Sezon 1 - Galeria plakatów


Detektyw Sezon 2 - Galeria plakatów


Detektyw Sezon 2 - Galeria zdjęć


Detektyw - wydania na nośnikachblog comments powered by Disqus