Czysta krew: Sezon 3

okładka
dvd Info
W sprzedaży od: 30 maja 2011

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), czeski (Dolby Digital 5.1), francuski (Dolby Digital 5.1), hiszpański (Dolby Digital 5.1), niemiecki (Dolby Digital 5.1), polski lektor (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielski dla niedosłyszących, czeski, duński, fiński, francuski, grecki, hebrajski, hiszpański, holenderski, niemiecki, norweski, polski, portugalski, szwedzki, turecki
Ilość odcinków: 12
Dostęp do: scen
Ilość płyt dvd: 5
Region: 2
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • Anatomia scen - Odkrywcze wprowadzenie do Świata wilkołaków - Alan Ball, obsada i ekipa filmu zabierają nas w podróż przez filmowanie ekscytujących scen walk wilkołaków w początkowych odcinkach sezonu.
  • Mini epizody "Czystej krwi" - Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak Jessica poznała Hanka, kierowcę ciężarówki, którym się pożywiła pod koniec drugiego sezonu? Zobacz jeszcze więcej nowych scen, które wyjaśnią tło historii, które uwielbiasz.
  • Analiza "Czystej krwi" - Zostań z nami! Po każdym epizodzie czeka na Ciebie dolewka Czystej krwi!
  • Teledysk Snoop Dogg "Oh Sookie"
  • Siedem komentarzy obsady i twórców, w tym Alana Balla, Anny Paquin, Stephena Moyera, Alexandra Skarsgarda, Joego Manganiello, Kristin Bauer Van Straten, Denisa O'Hare i wielu innych.


Obsada:

Chris Bauer jako Andy Bellefleur
Nelsan Ellis jako Lafayette Reynolds
Anna Paquin jako Sookie Stackhouse
Stephen Moyer jako Bill Compton
Sam Trammell jako Sam Merlotte
Ryan Kwanten jako Jason Stackhouse
Rutina Wesley jako Tara Thornton
Jim Parrack jako Hoyt Fortenberry
Carrie Preston jako Arlene Fowler
Alexander Skarsgård jako Eric Northman
Todd Lowe jako Terry Bellefleur
Deborah Ann Woll jako Jessica Hamby
Kristin Bauer van Straten jako Pam De Beaufort
William Sanderson jako szeryf Bud Dearborne
Kevin Alejandro jako Jesus Velazquez
Marshall Allman jako Tommy Mickens
Jessica Tuck jako Nan Flanagan
Joe Manganiello jako Alcide Herveaux
Lauren Bowles jako Holly Cleary
Lindsay Pulsipher jako Crystal Norris
Michael McMillian jako Steve Newlin
Denis O'Hare jako Russell Edgington

Częstuj się...

Miłość, napięcie, humor, a przede wszystkim wampiry - znajdziecie w trzecim sezonie serialu Czysta krew - jednej z najgłośniejszych i najgorętszych produkcji telewizyjnych ostatnich lat. Jego bohaterowie tym razem staną do nierównej walki z liczącym sobie tysiące lat Królem wampirów, a rezultaty tego starcia okażą się brzemienne w skutkach.

Wynalezienie syntetycznej krwi wywołało na świecie prawdziwą rewolucję. Okazało się bowiem, że od wieków pomiędzy ludźmi żyją wampiry, które zmęczone ukrywaniem się mogą wreszcie wyjść z cienia. Wierzą, że teraz - kiedy swój apetyt mogą zaspokoić napojem o nazwie "Czysta krew" - będą wiodły normalne życie w świecie, którego kiedyś były częścią. Niestety, nie wszystkim się to podoba. W ludzkim i wampirzym światku zaczyna wrzeć...

W takiej rzeczywistości żyją główni bohaterowie serialu: 25-letnia Sookie Stackhouse (Anna Paquin) - skromna dziewczyna z Południa i... telepatka słysząca myśli innych ludzi oraz 173-letni wampir Bill Compton (Stephen Moyer). Ich przypadkowe spotkanie staje się początkiem wielkiej miłości, która nie podoba się ani ludziom, ani krwiopijcom, jednak wszyscy starają się kochanków wykorzystać do swoich celów.

W trzecim sezonie serialu Sookie i Bill zostają wciągnięci w diaboliczną intrygę uknutą przez Russella Edgingtona (Denis O'Hare) - liczącego tysiące lat Króla wampirów z Mississippi wierzącego, że światem powinny rządzić wampiry, a ludzie mogą im co najwyżej usługiwać. Edgington chce zmienić swoje marzenie w rzeczywistość i ma nadzieję, że pomogą mu w tym Bill oraz zaprzyjaźnione wilkołaki. Czy rzeczywiście?

Swoje porachunki z królem ma Eric Northman (Alexander Skarsgard), któremu przed wiekami Edgington wymordował rodzinę. Eric chce się zemścić, ale nie będzie to zadanie łatwe. Czy mu się uda?

Związek Billa i Sookie zostanie wystawiony na niełatwą próbę. W życiu Billa pojawi się miłość sprzed wieków, z kolei Sookie ulegnie fascynacji przystojnym wilkołakiem Alcidem (Joe Manganiello). Czy będą w stanie uratować miłość, która ich połączyła?

Nadziei na wielkie uczucie nie traci brat Sookie - Jason Stackhouse (Ryan Kwanten). Przypadkowe spotkanie z piękną Crystal Norris (Lindsay Pulsipher) sprawi, że Jason ponownie uwierzy w miłość mimo, że jego ukochana skrywa niejedną tajemnicę, a jej rodzina utrzymuje się z produkcji narkotyków. Czy Jasonowi i Crystal uda się pokonać niechęć otoczenia i stworzyć prawdziwy związek?

Tara (Rutina Wesley), zrozpaczona po śmierci ukochanego Eggsa, zapomnienia szukać będzie w ramionach atrakcyjnego, acz niebezpiecznego wampira Franklina Motta (James Frain), który wobec dziewczyny ma własne plany. Czy Tara wyjdzie z tego związku cała?

Sam Merlotte (Sam Trammell) odnajdzie wreszcie rodzinę, która porzuciła go przed laty. Spotkanie z nimi okaże się jednak początkiem poważnych kłopotów, które zakłócą spokój miasteczka Bon Temps. Jakich?

Miłość odnajdzie również Lafayette (Nelsan Ellis). W przystojnym pielęgniarzu Jesusie Velasquezie (Kevin Alejandro) odnajdzie wspaniałego kochanka i kompana do zabawy. Czy jednak Jesus jest naprawdę tym za kogo się podaje?

Podobnie jak wcześniejsze, również sezon trzeci serialu został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków. "Serial Czysta krew stał się jeszcze dziwniejszy, jeszcze bardziej skomplikowany i jeszcze lepszy do oglądania" - pisał po premierze pierwszego odcinka trzeciej serii recenzent dziennika "Kansas City Star".

Nie zawiedli również widzowie. Pierwszy odcinek nowego sezonu w USA obejrzało (łącznie z powtórkami) 6,4 miliona widzów, ponad milion więcej niż premierowy odcinek serii drugiej! Z kolei premiera 11 odcinka trzeciego sezonu zgromadziła przed telewizorami (bez powtórek) 5,44 miliona Amerykanów ustanawiając nowy rekord w historii cyklu. Dziś Czysta krew jest najchętniej oglądaną produkcją HBO tuż po kultowym serialu kryminalnym Rodzina Soprano.

Już w czerwcu telewizja HBO rozpocznie za oceanem emisję 4 serii Czystej krwi. Fani odliczają dni pozostałe do premiery, a twórca serialu - Alan Ball - zdradza, że w nowym sezonie niebagatelną rolę odegrają... czarownice.

Nnie ma nic lepszego niż szklaneczka (Czystej) krwi

Czysta krew to brawurowa ekranizacja powieściowego cyklu Charlaine Harris, amerykańskiej autorki licznych bestsellerów. Ich sfilmowania podjął się Alan Ball - scenarzysta, reżyser i producent uhonorowany Oscarem® za fabułę głośnego American Beauty w reżyserii Sama Mendesa oraz twórca kultowego już serialu HBO Sześć stóp pod ziemią.

W postać głównej bohaterki serialu - Sookie Stackhouse - wcieliła się Anna Paquin, jedna z najzdolniejszych amerykańskich aktorek młodego pokolenia uhonorowana w 1994 roku Oscarem® za drugoplanową rolę w głośnym Fortepianie w reżyserii Jane Campion. Rolę jej wampirzego kochanka - Billa Comptona - zagrał doświadczony brytyjski aktor Stephen Moyer, dla którego udział w Czystej krwi okazał się bramą do międzynarodowej popularności. Warto zauważyć, że Anna Paquin i Stephen Moyer pozostają parą również poza ekranem, a w 2009 roku ogłosili swoje zaręczyny.

Jak większość wielkich przedsięwzięć, serial Czysta krew powstał poniekąd z przypadku. Alan Ball, który dla HBO stworzył już uhonorowany dziesiątkami nagród serial Sześć stóp pod ziemią szukał pomysłu na kolejny. Podczas przypadkowej wizyty w księgarni wpadła mu w ręce powieści Charlaine Harris o przygodach Sookie Stackhouse. Zafascynowany wykreowanym przez autorkę światem, w którym ludzie i wampiry żyją obok siebie uznał, że warto przenieść go na mały ekran.

Harris już wcześniej otrzymywała propozycje ekranizacji swoich powieści, ale dopiero Alan Ball przekonał ją do tego, że zrobi to najlepiej. Zaraz po podpisaniu stosownych umów filmowiec rozpoczął prace nad odcinkiem pilotażowym, do którego napisał scenariusz i który również wyreżyserował. W lutym 2007 ogłoszono, że główne role w przygotowywanym serialu zagrają Anna Paquin i Stephen Moyer, a latem ekipa weszła na plan.

Efekt ich pracy został entuzjastycznie przyjęty przez szefów HBO, którzy po obejrzeniu odcinka pilotażowego podjęli decyzję o realizacji kolejnych. Ekipa wróciła na plan jesienią 2007 roku.

Pierwszy odcinek Czystej krwi został pokazany na antenie telewizji HBO 7 września 2008 roku. Oglądało go 1,44 mln widzów, co było wynikiem dobrym, ale nie rewelacyjnym. Jednak już kilka tygodni później serial gromadził przed telewizorami prawie 7 mln widzów tygodniowo, a moda na wampiry opanowała Amerykę. Dodatkowo w grudniu 2009 roku serial zdobył kolejne nominacje do Złotych Globów w kategoriach "najlepszy serial - dramat" oraz "najlepsza aktorka w serialu - dramacie" (Anna Paquin).

Charakterystyczną sekwencję otwierającą serial Czysta krew przygotowało studio Digital Kitchen, z którym Alan Ball współpracował już przy swoim Sześć stóp pod ziemią. Podczas jej produkcji filmowcy wykorzystali wiele różnych technik realizacji, a niektóre z klatek taśmy filmowej - dla lepszego efektu - skropili prawdziwą krwią.
blog comments powered by Disqus