Amnezja

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 29 listopada 2004
W sprzedaży od: 26 stycznia 2005

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: 20 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Monolith Video

Dodatki

  • "Splatanie skomplikowanej sieci intryg", "Detektywi: Poszlaki zbrodni", wycięte sceny, zwiastun

Reżyseria: Philip Kaufman
Scenariusz: Philip Kaufman, Robyn Meisinger, Sarah Thorp
Zdjęcia: Peter Deming
Scenografia: J. Dennis Washington
Kostiumy: Ellen Mirojnick
Casting: Denise Chamian
Producent: Barry Baeres, Anne Kopelson, Arnold Kopelson, Linne Radmin

Obsada:

Ashley Judd jako Jessica
Samuel L. Jackson jako Mills
Andy Garcia jako Mike Delmarco
David Strathairn jako Dr. Melvin Frank
Titus Welliver jako Dale Becker
James Oliver Bullock jako John Flanagan
Camryn Manheim jako Lisa
Jim Hechim jako Bob Sherman
Joe Duer jako Larry Geber
Richard T. Jones jako Wilson Jefferson
Mark Pellegrino jako Jimmy Schmidt

Świeżo upieczona inspektor policji Jessica Shepard (Ashley Judd) otrzymuje swoje pierwsze zadanie w wydziale zabójstw. Ma rozwikłać zagadkę seryjnych morderstw. Wkrótce Jessica dokonuje szokującego odkrycia – ofiarą zabójcy padają mężczyźni, z którymi kiedyś łączył ją romans. Śledztwo gmatwa się coraz bardziej – jej partner (Andy Garcia) zaczyna zachowywać się dziwnie, a komendant (Samuel L. Jackson) odsuwa młodą policjantkę od sprawy, gdyż właśnie na nią wskazują poszlaki. To wszystko, spotęgowane dziwnymi zaburzeniami świadomości i kłopotami z pamięcią sprawia, że Jessica sama zaczyna wierzyć, że jest mordercą, którego szuka...


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

klatka z filmu Do transferu obrazu również nie mam zastrzeżeń. To, co widzimy "lśni" czystością i jest zdecydowanie ostre. Na pochwałę zasługuje dobry kontrast bieli i czerni. Zwłaszcza kontrast tego drugiego się wyróżnia. Czerń w nocnych scenach nie budzi wątpliwości, że mamy do czynienia właśnie z tym kolorem... A jak jeszcze ta noc zostanie oświetlona oślepiającym światłem policyjnych latarek, mniam - palce lizać!
Ocena: 5/5

Dźwięk

klatka z filmu Jak na dobry thriller przystało - wszelkiego rodzaju odgłosy i muzyka powinny współgrać z tym, co się dzieje na ekranie. W przypadku "Amnezji" nie jest inaczej. Nastrojowa muzyka potrafi sprawić, że przejdą po naszych plecach ciarki. Może nie przesadnie, ale da się je odczuć szczególnie w scenie finałowej. Dźwięk w sześciu kanałach zakodowano bardzo dobrze. Wprawdzie gra głównie przednia scena, ale gdy i tyły się odezwą, to przestrzenność (podobało mi się, jak dzwoniła komórka inspektora Sheparda;) w pokoju murowana. Dość często do przedniej i tylnej sceny dołącza się "niskotonowiec". Subwoofer gra pięknie, hmmm - te basy, "o zgrozo"... Narzekać nie można, choć tylne kolumny mogłyby się faktycznie częściej udzielać.
Ocena: 4.5/5

Dodatki

klatka z filmu Bonusy są raczej standardowe, ale przygotowane dobrze. Jedynie ich ilość może budzić zastrzeżenia. Mamy, więc tutaj tylko zwiastun kinowy, dwa dokumenty o filmie i sceny, które nie weszły do finalnego produktu. Pierwszym dokumentem jest "Splatanie skomplikowanej sieci intryg", w którym reżyser wypowiada się na temat samego filmu i doboru aktorów. Ogólnie dużo zachwalania i lania wody, jak zwykle zresztą;) Drugi materiał jest już znacznie ciekawszy. "Detektywi: Poszlaki zbrodni" został poświęcony specjalistom, którzy cały czas czuwali na planie i podpowiadali, jak aktorzy powinni się w danej scenie zachowywać. Mowa oczywiście o specjalistach z kryminologii, czy lekarzach sądowych. Z kolei sceny wycięte, to ponad 16 minut "dodatkowego" filmu. Oczywiście większość, to tylko rozszerzone sceny, ale znalazły się również te całkiem nowe. Jak zwykle to bywa, dobrze się stało, że zostały one wycięte. Chociaż rozszerzona scena z łódką nie byłaby wcale taka zła. W każdym razie warto zerknąć.
Ocena: 3/5blog comments powered by Disqus