Czy pamietasz co robiłeś(aś) wczoraj?

Autor: aDiego
plakat filmu Czy pamietasz co robiłeś(aś) wczoraj?

Amnezja - tego filmu nie zapomnisz! Film z tak doborową obsadą zapadł mi w pamięci jako udany thriller. Może nie tak dobry, jak Siedem, ale potrafiący zaskoczyć nas podczas wieczornego seansu. Zgaszone światło i zasłonięte okna obowiązkowe!
Jessica Shepard (Ashley Judd), to świeżo upieczony inspektor policji. Przechodzi do wydziału zabójstw i od razu zostaje rzucona na głęboką wodę. Dostaje swoje pierwsze zadanie - musi rozwikłać zagadkę tajemniczych morderstw. Wszystko wskazuje na to, że ma do czynienia z seryjnym mordercą, który upodobał sobie wyłącznie panów. Panów, z którymi nasza Jessica ma pewien związek. Otóż nowa pani inspektor z tymi ofiarami... spała.
Czy, to oznacza, że to ona jest winna tych wszystkich morderstw? Zdaje się, że sama nie wie, co jest prawdą, a co nie. Jessica cierpi, bowiem na zaburzenia świadomości, które nie ułatwiają w schwytaniu przestępcy. W wyjaśnieniu tej tajemniczej intrygi pomoże jej partner, w którego rolę wcielił się (co raz starszy już niestety) Andy Garcia.

Wśród doborowej obsady nie zabrakło jeszcze jednego, znanego nazwiska. Mowa oczywiście o Samuelu L. Jacksonie, który świetnie poradził sobie z rolą komendanta policji.
Wracając jednak, jeszcze na chwilkę do fabuły - być może opis nie zapowiada, że będziemy mieć do czynienia ze sprawnie zrealizowanym thrillerem. Otóż, jest to prawdą. Bo tak naprawdę Amnezję trzeba po prostu obejrzeć, a nie czytać jakieś opisy w Internecie, czy broń Boże, sugerować się opisem z okładki;) Film ma zbyt wiele wątków, aby opisać je w recenzji. A nawet gdyby spróbować, to okazałoby się, że autor tekstu zepsuł całą zabawę, odsłaniając zbyt dużo. Tak więc - do sklepu, bo Amnezję warto mieć w swojej kolekcji. Tylko nie zapomnijcie...;)

Materiały powiązane:


blog comments powered by Disqus