Mario Barth: Na własnej skórze


plakat filmu Mario Barth: Na własnej skórze
Reżyseria: Billy Burke
Muzyka: Adam McLeer
Zdjęcia: Chris Velona
Montaż: Nick Diblasio
Producent: Billy Burke


Rok produkcji: 2008
Tytuł oryginalny: Mario Barth: Under the Skin
Czas trwania filmu: 58 min.
Produkcja: USA
Gatunek: dokumentalny

Nagradzany na festiwalach na całym świecie fascynujący dokument o japońskim tatuażu.

Od kiedy kojarzone z przestępczym światem Yakuzy tradycyjne tatuaże Tebori zostały oficjalnie zabronione przed japońskie prawo sztuka tatuowania stała się nielegalna i zeszła do podziemia.

Under The Skin to pierwsza w historii podróż do tego podziemnego świata, który na co dzień pozostaje ukryty dla postronnych.

Mario Barth, legenda amerykańskiego tatuażu, wcielił się w przewodnika po świecie rodziny Horitoshi, mistrzów starożytnej sztuki Tebori - tradycyjnej japońskiej techniki tatuowania, której korzenie sięgają wieki wstecz.

Widzowie po raz pierwszy dostąpią możliwości zajrzenia do zamkniętego grona mistrzów Tebori, poznają ich wielowiekową kulturę, egzotyczną ojczyznę i mitologię związaną z tradycyjną japońską sztuka ozdabiania ciała tatuażami.

Barth zapuszcza się w ukryte uliczki Tokio, tatuuje się w zakazanych studiach i uczestniczy w zamkniętych dla obcych świętach i rytuałach związanych ze światem tatuaży Tebori.

Szacunek i zaufanie jaki udaje mu się zyskać u rodziny Horitoshi wprowadza go, jako jedynego do tej pory obcokrajowca, do świata pilnie strzeżonego i całkowicie ukrytego przed oczami niewtajemniczonych.


Mario Barth: Na własnej skórze - galeria plakatów


Mario Barth: Na własnej skórze - galeria zdjęć


Mario Barth: Na własnej skórze - wydania na nośnikachblog comments powered by Disqus