Underworld

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 8 marca 2004
W sprzedaży od: 25 marca 2004

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:angielski (DTS-ES), angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 2.0)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: 15 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-5
Region: 2
Dystrybutor: Best Film

Dodatki

  • O filmie,
  • Efekty specjalne,
  • Kaskaderzy,
  • Storybordy,
  • Z planu,
  • Teledysk,
  • Zwiastun

Reżyseria: Len Wiseman
Scenariusz: Danny McBride, Len Wiseman
Muzyka: Paul Haslinger, Billy Howerdel
Zdjęcia: Tony Pierce-Roberts
Montaż: Martin Hunter

Obsada:

Kate Beckinsale jako Selene
Scott Speedman jako Michael
Michael Sheen jako Lucian
Bill Nighy jako Viktor

Na ziemi w ciągu wieków, niezauważone przez ludzi, wyrosły dwie rywalizujące ze sobą rasy: – arystokratyczne, dobrze wykształcone – Wampiry oraz brutalni i siejący grozę Lykanie.

Dla ludzkości ich istnienie jest tylko cieniem legendy. Dla siebie nawzajem są oni jednak nieprzejednanymi i śmiertelnymi wrogami. Ich celem jest całkowita eliminacja przeciwnika.

Piękna i przebiegła Selena (Kate Beckinsale), wywodząca się z rodu Wampirów, odkrywa tajemnicę, która może mieć śmiertelne konsekwencje zarówno dla Wampirów, jak i Lykanów.


Autor recenzji dvd: Hajoo

Obraz

klatka z filmu Obraz jest klasą samą dla siebie, a cyfrowy transfer dostępny na płycie tylko to podkreśla. Charakteryzuje się niesamowitą ostrością (aż się zaciąć można) i wzorcowym wręcz kontrastem. Świadomie ograniczona paleta kolorów służy do podkreślenia z jak bardzo mroczną historią mamy do czynienia. Widać jak wiele włożono trudu w obróbkę obrazu, aby osiągnąć widoczny efekt końcowy (chociażby nienaturalnie blade oblicza przedstawicieli zwaśnionych gatunków). Podsumowując - obraz rewelacja.
Ocena: 5/5

Dźwięk

klatka z filmu Przy dźwięku tak jak przy obrazie od samego początku odczuwamy, że mamy do czynienia ze świeżutką produkcją. Spośród trzech dostępnych ścieżek proponuję tę z logo DTS. Zaprzęgnie ona do roboty wszystkie elementy naszego kina domowego. Jest niezwykle dynamiczna, efekciarska i oczywiście głośna. Wszystko to, co wydobywa się z głośników jest wręcz namacalnie soczyste, że aż czasami ciarki po plecach przechodzą. A to, co się dzieje podczas starć Wampirów z Wilkołakami to, no to już powinniście usłyszeć sami. Na koniec ciśnie się tylko jedno: więcej takich wydań!
Ocena: 5/5

Dodatki

klatka z filmu Dodatki stoją na bardzo wysokim poziomi. Dzięki nim dowiadujemy się wiele o kulisach tej produkcji. O tym kto tak naprawdę się napracował nad tym, abyśmy mogli podziwiać tak dobrze zrealizowaną produkcję. Widzimy również jak to wszystko rodziło się w głowach twórców. Możemy przekonać się również o tym, że aktorzy oprócz uczenia się roli musieli poćwiczyć nad czymś jeszcze innym... .
Ocena: 4/5

Podsumowanie

Dużo frajdy znajdą tutaj fani kina domowego, ze względu na bardzo dobre wydanie tego filmu.
Ocena: 4.5/5blog comments powered by Disqus