Pamiętniki wampirów


plakat filmu Pamiętniki wampirów
na podstawie powieści L. J. Smith

Obsada:

Nina Dobrev jako Elena/Katherine
Ian Somerhalder jako Damon
Paul Wesley jako Stefan

Rok produkcji: od 2009 roku
Tytuł oryginalny: The Vampire Diaries
Zagraniczna strona filmu: http://cwtv.com/shows/the-vampire-diaries
Produkcja: USA
Gatunek: horror
Czas: 43 min.

Ekranizacja bestsellerowej serii powieści L.J. Smith, zdobywca prestiżowych nagród People's Choice Award i Teen Choice Award.

Pewnego koszmarnego dnia życie 17-letniej Eleny Gilbert (Nina Dobrev) i jej młodszego brata Jeremy'ego (Steven R. McQueen) zmienia się drastycznie. Kiedy w tragicznym wypadku samochodowym giną ich rodzice, rodzeństwo przeprowadza się do swojej ciotki Jenny (Sara Canning). Każde z nich radzi sobie ze śmiercią rodziców w inny sposób. Elena ma przyjaciół, na których zawsze może liczyć, ale Jeremy coraz częściej widziany jest w złym towarzystwie i zapomnienia szuka w alkoholu oraz narkotykach.

Z początkiem roku szkolnego, w liceum do którego uczęszcza rodzeństwo, pojawia się nowy uczeń - skryty, ale niezwykle przystojny Stefan Salvatore (Paul Wesley). Atrakcyjny chłopak z miejsca zwraca na siebie uwagę Eleny. Dziewczyna jest przekonana, że on i Stefan są sobie przeznaczeni. Chłopak zresztą zdaje się odwzajemniać jej zainteresowanie. Niestety, Elena nie ma pojęcia, że Stefan jest w rzeczywistości wampirem, który równie mocno pragnie umówić się z dziewczyną na randkę, jak i zatopić kły w jej szyi i skosztować świeżej krwi.

Sytuacja komplikuje się z chwilą, kiedy w miasteczku pojawia się brat Stefana - tajemniczy i gwałtowny Damon (Ian Somerhalder). On również ulega fascynacji Eleną. Pomiędzy braćmi dochodzi do rywalizacji o względy dziewczyny, której konsekwencje poruszą wszystkich mieszkańców Mystic Falls i ujawnią wiele sekretów skrytych w tym z pozoru zwyczajnym miasteczku.


Pamiętniki wampirów - galeria plakatów


Pamiętniki wampirów - galeria zdjęć


Pamiętniki wampirów - wydania na nośnikachblog comments powered by Disqus