Van Helsing

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 7 października 2004
W sprzedaży od: 7 października 2004

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielski, czeski, hiszpański, polski, portugalski, węgierski, włoski
Język menu: arabski
Dostęp do: 28 scen
Nośnik:dwie płyty DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Universal Music Poland

Dodatki

  • Dysk 1: Komentarze reżysera Stephena Sommersa i producenta Boba Ducsay, Komentarze
  • Richarda Roxburgh, Shulera Hensley i Willa Kempa, Poznaj Zamek Drakuli, Wpadki, Potwory powracają do życia, Jesteś w filmie, Legenda Van Helsinga
  • Dysk 2: Odkryj laboratorium Frankensteina, Van Helsing: historia, życie, legenda, Śladami przygód: mapa Van Helsinga, Muzyka do filmu, Przekształcenie kryjówki Drakuli

Reżyseria: Stephen Sommers
Scenariusz: Stephen Sommers
Muzyka: Alan Silvestri
Zdjęcia: Allen Daviau
Kostiumy: Carlo Poggioli

Obsada:

Hugh Jackman jako Van Helsing
Kate Beckinsale jako Anna Valerious
Richard Roxburgh jako Hrabia Vladislaus Dracula
Elena Anaya jako Aleera

Van Helsing zostaje wysłany prze Watykan do odległej Transylwanii sterroryzowanej przez wszechmocnego Hrabiego Drakulę. Łącząc swe siły z dzielną cygańską księżniczką, która postanawia pokonać słynnego wampira by zrzucić ze swej rodziny prześladującą ich od wieków klątwę, Van Helsing kontynuuje swoje poszukiwania by oczyścić świat ze zła.
Fascynujący film akcji, w którym ożywają wszystkie legendarne stwory wśród nich m.in.: Drakula, Wilkołak oraz monstrum Dr Frankensteina.


Autor recenzji dvd: Damia, aDiego

Obraz

klatka z filmu Jak przystało na nową produkcję, obraz jest czysty i ostry. Ziarna nie uświadczymy, choć w ciemniejszych miejscach zdarza się drobna morka. Kolorystyka, jak na Transylwanie przystało, jest mroczna i wręcz brudna, z przewagą mocnych czerni i wszelakich odcieni zgnilizny. Cieplejsze barwy uświadczymy głównie w opuszczonym zamku Draculi. Natomiast ośnieżona ojczyzna wampirów uświadamia nam, po co kupiliśmy odtwarzacz DVD.
Ocena: 4/5

Dźwięk

Wycie wilkołaków, skrzek narzeczonych wampirzyc i trzepot skrzydeł nietoperza... Ścieżka dźwiękowa brzmi "przefantastycznie". Nic nam nie umknie, bowiem wszystkie kanały pracują i nasze głośniki doskonale wypełniają pokój "dźwiękiem zza światów". Twórcy wydania DVD nie zapomnieli również o głośniku niskotonowym. Nasze "maleństwo" huczy, że aż miło. To wszystko niestety tylko w oryginalnej, angielskiej ścieżce dźwiękowej. Polska, z lektorem nie jest warta uwagi. Tłumacz uparcie przyczepił się do centralnego głośnika i zagłuszył sześciokanałową ścieżkę. Dialogi i efekty dźwiękowe są przez to przytłumione. Szkoda!
Ocena: 5/5

Dodatki

klatka z filmu Ponieważ jest to wydanie dwupłytowe, więc jest tego naprawdę sporo. Ja zawsze chętnie oglądam wpadki z planu filmowego. Można się wówczas przekonać, że aktorzy, których widzimy w filmie są normalnymi ludźmi, często zabawnymi i sympatycznymi (Dysk1). Natomiast dla każdego faceta polecam "Kobiety Van Helsinga" (Dysk2) - charakterystyka Drakulowych narzeczonych, wywiady z aktorkami oraz Kate Bekinsale!!! Jednym słowem ładne ciałka:). Ale poważnie - dodatki są extra. Jeśli w połowie oglądanie filmu Wam się znudzi, możecie spokojnie przejrzeć bonusy.
Ocena: 5/5blog comments powered by Disqus