Vanilla Sky

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 24 października 2002

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielski dla niedosłyszących, arabski, bułgarski, duński, fiński, holenderski, islandzki, norweski, polski, szwedzki, węgierski
Język menu: angielski
Dostęp do: 26 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Vue Movie Distribution

Dodatki

  • komentarz reżysera Camerona Crowe i kompozytorki muzyki Nansy Willson,
  • 2 reportaże "Preludium do snu" i "Zabawa na całego",
  • wywiad z Paulem McCartneyem,
  • teledysk "Africa Shox" zespołu Leftfield/Africa Bambaata,
  • 2 zwiastuny,
  • galeria fotosów ze wstępem fotografa Neala Prestona,
  • Easter Eggs (ukryty materiał dodatkowy).

Reżyseria: Cameron Crowe
Scenariusz: Alejandro Amenabar, Cameron Crowe
Muzyka: Nancy Wilson
Zdjęcia: John Toll

Obsada:

Tom Cruise jako David Ames
Penelope Cruz jako Sofia
Cameron Diaz jako Julianna 'Julie' Gianni
Kurt Russell jako Dr. Curtis McCabe

Bogaty playboy David Ames (Tom Cruise) zakochuje się w dziewczynie (Penelope Cruz) swojego przyjaciela (Jason Lee). Narzeczona Davida (Cameron Diaz), zazdrosna o rywalkę, powoduje wypadek samochodowy, w wyniku którego David doznaje licznych obrażeń twarzy. Poddaje się operacji plastycznej i nowa twarz czyni go niemal nowym człowiekiem. Ale konsekwencje wypadku są jeszcze poważniejsze - wkrótce David orientuje się, że stracił kontrolę nad własnym życiem...


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

klatka z filmu Znakomicie przeniesiony do postaci cyfrowej na DVD. Kolory są soczyste, czernie nasycone, a ostrość bije po oczach. Najlepiej jakość barw można opisać na przykładzie dwóch scen. Pierwsza, to park jesienią. Fantastycznie oddano tutaj barwę żółto-złotą i czerwono-brązową. Druga, to więzienie, w którym psycholog rozmawia z Davidem. W oko wpada "rozmazana" biel bijąca z okien, niemalże luminescencyjna, tak jak w śnie. W ogóle znaczenie kolorów i światła w tym filmie odgrywa bardzo ważną rolę, dzięki temu można odróżnić rzeczywistość od snu. Ale czy aby na pewno?;-) W końcówce filmu jest scena na dachu wieżowca. Wcześniej też widzimy jak David jedzie windą. Rysuje się wtedy piękne, malownicze różowo-błękitne niebo. Muszę przyznać, że ten widok mnie zachwycił, poczułem się jak w śnie, moim śnie.
Ocena: 5/5

Dźwięk

Ma dobre panoramowanie, dynamiczne i podkreślające charakter filmu. Pracują wszystkie głośniki, a otaczająca nas muzyka popowo-rockowa wpada w ucho. Ogólnie rzecz biorąc zastrzeżeń nie mam, jednak jak widać nie rozpisywałem się tak jak w przypadku obrazu;-)
Ocena: 5/5

Dodatki

klatka z filmu Są utrzymane w podobnym klimacie, co film. Już samo menu wprowadza nas w wyjątkowy nastrój. Na pochwałę zasługują dwa dokumenty filmowe. Pierwszy, "Preludium do snu", to 6 minut migawek z planu. Wszystkie "obrazki" podsyca komentarz reżysera, Camerona Crowe'a. Drugi, zatytułowany "Zabawa na całego", to relacja z trasy promocyjnej "Vanilla Sky", która odbyła się m.in.: w Japonii, Korei, Australii, Rzymie, Madrycie, czy Prayżu. Prócz dokumentów mamy również, standardowy już chyba komentarz. W rolach głównych wystąpił sam Crowe wraz z kompozytorką Nancy Wilson. Tom Cruise włącza się do "rozmowy" dopiero gdzieś ok. 14 sceny i zaszczyca swą obecnością zaledwie 10 minut filmu. Moim zdaniem, to stanowczo za mało;( Muzyka w "Vanilla Sky" jest bardzo ważna rzeczą. Dlatego też było by nie poprawne nie wspomnieć o niej w dodatkach. I tak w dziale "Muzyka" zobaczyć możemy wywiad z ex Beatlesem, Paulem McCartneyem. Opowiada o tym jak powstawała piosenka tytułowa, która swoją droga była nominowana do Złotego Globu. Szkoda, że zamiast niej obejrzymy tylko videoclip "Africa Shox". Z materiałów promocyjnych pozostaje nam galeria, ze wstępem autora zdjęć Neala Prestona oraz dwa zwiastuny. Na samiuśkim końcu warto wspomnieć o ukrytym dodatku. Zamiast go opisywać, zdradzę tylko, że wystarczy kliknąć na maskę.
Ocena: 4/5

Podsumowanie

Wydanie na DVD jest poprawne, a co za tym idzie wydane pieniądze na srebrny krążek nie pójdą na pewno na darmo!
Ocena: 4.5/5blog comments powered by Disqus