Vidocq

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 22 lipca 2002
W sprzedaży od: 22 lipca 2002

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:francuski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: 23 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-5
Region: 2
Dystrybutor: Vision

Dodatki

  • zwiastun tv i kinowy,
  • teledysk zespołu Apocaliptyka,
  • informacje o twórcach i obsadzie,
  • materiał tekstowy "O filmie",
  • inne DVD dystrybutora.

Reżyseria: Pitof
Scenariusz: Pitof
Muzyka: Bruno Coulais

Obsada:

Gerard Depardieu jako Vidocq
Guillaume Canet jako Etienne
Moussa Maaskri jako Nimier

Paryż, rok 1830. Vidocq (Gerard Depardieu) - słynny detektyw, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych, prowadzi śledztwo w sprawie groźnego mordercy o pseudonimie "Alchemik". Ten przebiegły zbrodniarz o twarzy ukrytej za dziwaczną maską od jakiegoś czasu sieje postrach w całym mieście. Kiedy do grona jego ofiar dołącza trzech wysoko postawionych obywateli, prefekt policji (Andre Dussolier) zwraca się z prośbą o pomoc do naszego bohatera . . .


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

Dawno nie widziałem tak dobrej jakości, szczególnie, że jest to europejska produkcja. Obraz jest ostry jak żyletka. Nie zobaczymy żadnego ziarna. Kolory, tak jak już wcześniej pisałem, wynikają z zamierzeń twórców i dobrze komponują się z całością.
Ocena: 5/5

Dźwięk

klatka z filmu Tak samo dobry jak dźwięk. Wykorzystane zostały w nim wszelkie zalety kina domowego. Dobre panoramowanie i basy dają z siebie praktycznie wszystko. Przykładem niech będzie pędząca dorożka - tyły dudnią tak jak należy;-) W scenach równie dynamicznych jak np. walka Vidocqa ze zjawą oddano wiernie wszelkie odgłosy szamotaniny, detale są zadawalające. Dodatkowo na płycie znajduje się ścieżka DD 5.1 z lektorem. Muszę przyznać, że mniej mnie drażniła niż w przypadku filmu "Amores Perros";-) Wydaje mi się, że lepiej ją nagrano, a może się przyzwyczaiłem? W każdym razie jest, to dobra alternatywa. Mimo, to nadal będę za oglądaniem filmów na DVD w oryginalnej wersji, z napisami. W końcu jak sama nazwa wskazuje jest to "kino" domowe.
Ocena: 5/5

Dodatki

klatka z filmu Chętnie zobaczyłbym jakieś wywiady, reportaż z planu i usłyszał komentarz reżysera. Niestety tego nie ma. Zadowolić musimy się tylko dwoma zwiastunami i materiałami tekstowymi (filmografie, "o filmie"). Jedyną atrakcją jest (raczej już na otarcie łez) jest teledysk zespołu "Apocaliptyka". Szkoda, że tak mało miejsca poświęcono dodatkom...
Ocena: 2/5

Podsumowanie

Doskonała oprawa audiowizualna spełnia swe zadanie i nastraja widza do niesamowitej opowieści kryminalnej w stylu retro. Szkoda, że w sekcji dodatków nie znalazło się więcej materiałów;-(
Ocena: 4/5blog comments powered by Disqus