Wioska przeklętych (1960)

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 20 stycznia 2006

Format obrazu: 1.85:1
Dźwięk:angielski (mono), hiszpański (mono), niemiecki (mono)
Języki napisów: angielski, czeski, duński, grecki, hiszpański, niemiecki, polski, portugalski, węgierski
Dostęp do: scen
Nośnik:jedna płyta
Region: 2
Dystrybutor: Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o.o.

Dodatki

  • zwiastun

Reżyseria: Wolf Rilla
Scenariusz: Wolf Rilla, Stirling Silliphant
na podstawie powieści "The Midwich Cuckoos" Johna Wyndhama
Muzyka: Ron Goodwin
Zdjęcia: Geoffrey Faithfull

Obsada:

George Sanders jako Prof. Gordon Zellaby
Barbara Shelley jako Anthea Zellaby
Martin Stephens jako David Zellaby
Michael Gwynn jako Major Alan Bernard
Laurence Naismith jako Doktor Willers

W angielskim Miasteczku Midwich dochodzi do dziwnego zdarzenia: nieoczekiwanie, w środku dnia, mieszkańcy zapadają w sen, zaś kilka tygodni później okazuje się, że wszystkie młode kobiety są w ciąży. Wkrótce na świat przychodzi dwanaścioro dzieci, które z upływem czasu zaczynaja zdradzać niezwykłe zdolności parapsychologiczne. Wszystkie są do siebie niezwykle podobne, zarówno pod względem fizycznym (mają jasne włosy, hipnotyczne spojrzenie), jak i psychologicznym (są oziębłe, opanowane i nad wiek rozwinięte intelektualnie). Jedynie dr Gordon Zellaby próbuje zrozumieć zaistniałą sytuację i nawiązać kontakt z "niezwykłymi" dziećmi.

Zaniepokojeni rodzice, którzy początkowonie reagowali na dziwne zachowanie swoich pociech, zaczynają szukać przyczyn ich odmienności. Niestety, jest już za póżno, gdyż dzieci, dysponujące niezwykłą moca stają się zagrożeniem dla swoich rodzin. Walka z "odmieńcami" okazuje się niełatwym zadaniem, gdyż ich telepatyczne zdolności oraz umiejętność czytania w myślach skutecznie uniemożliwiają wszelki atak.


Autor recenzji dvd: Ariakan

Obraz

Jest to bliźniacze wydanie opisywanego już przeze mnie filmu "Dzieci przeklętych". Tak jak i tam obraz został zapisany w panoramicznym aspekcie o proporcjach 1,85:1. Film jest jeszcze starszy, bo liczy sobie aż 46 lat, lecz również pozbawiony jest rys i zanieczyszczeń. I tak jak poprzednio, nie można mu nic zarzucić poza rozmytą ostrością.
Ocena: 4/5

Dźwięk

Wszystkie ścieżki dźwiękowe to Dolby Digital Mono i choć są aż trzy to żadna nie jest polska. Podobnie jak w obrazie "Dzieci Przeklętych" całość nagrana dość cicho a dialogi lekko niewyraźne. Co nie znaczy że są problemy z ich zrozumieniem, wystarczy pogłośnić amplituner.
Ocena: 3/5

Dodatki

Poza jednym zwiastunem kolekcji filmów Jamesa Deana dodatków brak.
Ocena: 1/5

Podsumowanie

Klasyczny film grozy sprzed lat, ale jakość conajmniej tak dobra jak oryginału wyświetlanego w kinach prawie pół wieku temu.
Ocena: 3/5blog comments powered by Disqus