W stepie szerokim

okładka
DVD Info

Format obrazu: 4:3
Dźwięk:polski (Dolby Digital 2.0)
Język menu: polski
Dystrybutor: Propaganda

Dodatki

  • film z możliwością dostępu do wybranych scen oraz komentarzem twórców
  • sceny wycięte z ostatecznego montażu (z komentarzem)
  • teledysk do kawałka "Zostańmy Tu" w wykonaniu Zawodnika
  • zwiastun filmu
  • zdjęcia z planu

Reżyseria: Abelard Giza
Scenariusz: Abelard Giza


W stepie szerokim to nowy film według scenariusza i w reżyserii Abelarda Gizy. Młody twórca z Trójmiasta znany jest zarówno ze swoich produkcji filmowych (Wożonko, Towar) jak i osiągnięć scenicznych z Kabaretem LIMO.

Głównym bohaterem filmu jest Romek, dwudziestopięcioletni absolwent wyższej uczelni, który trudni się "tymczasowo" roznoszeniem ulotek w stroju wielkiej marchewki. Pewnego dnia, w wyniku niespodziewanego zamieszania, staje się świadkiem porachunków dwóch grup tajemniczych osobników. Jak by tego było mało, w trakcie ucieczki z miejsca zdarzenia, ktoś robi mu zdjęcie... A to jedynie początek kłopotów!

Akcja toczy się w większości na jednym z gdańskich blokowisk. W filmie nie brakuje humoru sytuacyjnego i słownego oraz ciekawych obserwacji polskiej rzeczywistości. Jak zwykle u Abelarda Gizy, dużą siłą opowiadanej historii jest oryginalność i zawiłość scenariusza. Film obfituje również w dużą ilość bardzo ciekawych postaci, których losy komplikują się i splatają w najbardziej nieoczekiwanych momentach.


 
blog comments powered by Disqus