Rekiny wojny - Wydanie DVD

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 25 stycznia 2017

Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1), rosyjski (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielskie, bułgarskie, chorwackie, estońskie, litewskie, polskie, rosyjskie, słoweńskie, tureckie, łotewskie
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • Pentagon Pie: teledysk

Reżyseria: Todd Phillips
Scenariusz: Stephen Chin, Todd Phillips, Jason Smilovic
Muzyka: Cliff Martinez
Zdjęcia: Lawrence Sher

Obsada:

Jonah Hill jako Efraim Diveroli
Miles Teller jako David Packouz
Ana de Armas jako Iz
Bradley Cooper jako Henry Girard
Shaun Toub jako Marlboro
JB Blanc jako Bashkim
Julian Sergi jako Rosen
Brenda Koo jako Vanessa

Dowiedz się więcej o wydaniu Blu-ray!

 

PIENIĄDZE, KORUPCJA I AMERYKAŃSKI SEN


„Rekiny wojny” to znakomity komediodramat opowiadający niewiarygodną acz prawdziwą historię dwóch młodych handlarzy bronią. W ich role wcielili się Miles Teller, gwiazda głośnego „Whiplash” oraz dwukrotnie nominowany do Oscara® Jonah Hill. Film w reżyserii Todda Phillipsa, twórcy przebojowej trylogii „Kac Vegas” zadebiutuje na  4K Ultra HD Blu-ray™, Blu-ray™ i DVD w ofercie Galapagos Films już 25 stycznia. 

Stany Zjednoczone, rok 2005. David Packouz (Miles Teller), młody masażysta z Miami, na pogrzebie przyjaciela spotyka swojego dawnego kolegę Efraima Diveroli (Jonah Hill). Ten proponuje mu pracę w swojej firmie AEY zajmującej się handlem bronią. Trwająca właśnie wojna w Iraku powoduje, że Efraim ma pełne ręce roboty i gwarantuje niezłe zarobki. Będący pacyfistą David początkowo się waha, ale kiedy jego dziewczyna Iz (Ana de Armas) oznajmia mu, że jest w ciąży decyduje się na współpracę z dawnym kolegą. 

Przyjaciołom udaje się wykorzystać mało znany projekt rządowy pozwalający niewielkim firmom brać udział w przetargach na kontrakty dla amerykańskiej armii. Zaczynają skromnie, ale z czasem zgarniają mnóstwo kasy, dzięki czemu żyją jak królowie. Duet wpada po uszy, kiedy zdobywa kontrakt o wartości 300 mlndolarów na uzbrojenie wojska stacjonującego w Afganistanie. Aby go zrealizować, muszą podjąć współpracę z typami spod ciemnej gwiazdy, którzy okazują się być przedstawicielami rządu Stanów Zjednoczonych.

Film powstał na podstawie historii pary dwudziestokilkulatków, którzy zarobili miliony jako najbardziej nieprawdopodobni międzynarodowi handlarze bronią. Jednak kiedy tylko udało im się znaleźć na przysłowiowym szczycie, wszystko nagle zaczęło się walić w spektakularny sposób.

− Zawsze byłem zdania, że filmy są bardziej autentyczne, kiedy ich fabułę można zbudować na prawdziwej historii. To obraz opowiadający o sukcesie i porażce dwóch młodych ludzi, którzy chcą spełnić swój „amerykański sen”, ale stają się zbyt pazerni. Właśnie chciwość stoi za ich błędnymi decyzjami – mówi reżyser Todd Phillips.

 Film pokazuje, jak łatwo człowiek jest w stanie ulec, kiedy dostaje wszystko na tacy, i jak ludzie reagują na wielkie pieniądze − dodaje Bradley Cooper, który pełni funkcję producenta, a także pojawia się na ekranie.

Wszystko zaczęło się w okresie prezydentury George’a W. Busha, kiedy ogromne kontrakty zaopatrzeniowe dla wojska prowadzącego działania zbrojne w Iraku i Afganistanie były przyznawane bez przetargu gigantom takim jak Halliburton, Raytheon czy Lockheed Martin. W związku z narastającymi głosami krytyki wymieniającymi kumoterstwo i dorabianie się na prowadzonej wojnie rząd postanowił wyrównać szanse, uruchamiając program FedBizOpps (pełna nazwa to Federal Business Opportunities), który otworzył drogę do startowania w przetargach na kontrakty dla wojska właściwie każdemu. Niestety system miał wieleniedociągnięć, co doprowadziło do licznych nadużyć.

Historia została spisana przez Guya Lawsona w artykule zatytułowanym „Arms and the Dudes”, który ukazał się na łamach magazynu Rolling Stone w 2011 r. − Rząd prezydenta Busha chciał uprzywilejować małe przedsiębiorstwa, a żadne nie było mniejsze niż firma tych kolesi, siedzących w kawalerce w Miami Beach z fajką do palenia marihuany, laptopem i komórką – wyjaśnia Guy Lawson.

− Leciałem samolotem, kiedy po raz pierwszy przeczytałem artykuł w Rolling Stone i nie mogłem uwierzyć własnym oczom. Historia ta aż się prosiła o to, aby nakręcić film na jej podstawie. Zawsze uważałem, że widzowie uwielbiają opowieści o postaciach, którym udaje się przechytrzyć system, nawet jeśli niedługo potem dostają za swoje w taki czy inny sposób − wspomina producent Mark Gordon.

W role głównych bohaterów wcielili się Jonah Hill i Miles Teller. Obaj twierdzą, że byli zaintrygowani tymi postaciami, które skwapliwie skorzystały z okazji zdobycia wielkich pieniędzy, niewiele myśląc o tym, na co właściwie się porywają. 

− Nie będę ściemniał, przez jakiś czas było naprawdę ekstra – wspomina prawdziwy David Packouz. − Chodziliśmy na imprezy, gdzie ludzie przedstawiali nam się jako maklerzy giełdowi albo agenci nieruchomości i pytali, co robimy. A my na to: „Jesteśmy międzynarodowymi handlarzami bronią”. Pierwszą reakcją było zwykle niedowierzanie, ale kiedy zdawali sobie sprawę z tego, że mówimy prawdę, opadała im szczęka − dodaje Packouz.

Mimo że cała ta niewiarygodna historia wydarzyła się naprawdę, Phillips podkreśla, że nie jest to film dokumentalny. Wraz ze współpracującymi z nim scenarzystami, Jasonem SmilovicemStephenem Chinem, pozwolili sobie na pewną swobodę w kreowaniu elementów dramatycznych i komediowych.

− Wiele wydarzeń nie zostało uwzględnionych w filmie, a niektóre zmieniono. Prawdziwe życie jest zawsze bardziej skomplikowane niż to, co pokazują hollywoodzkie filmy. Nie da się opowiedzieć kilku lat w kilkugodzinnym filmie, więc nie byliśmy zaskoczeni. Mimo to scenariusz bardzo mi się spodobał. Akcja toczy się w szybkim tempie, a poszczególne sceny są bardzo zabawne − przyznaje Packouz.

Realizacja zdjęć do filmu rozpoczęła się w marcu 2015 roku w Rumunii udającej Albanię. Kilka tygodni później ekipa wróciła do Stanów, gdzie zrealizowano większość materiału. Prawie wszystkiesceny filmu nakręcono w plenerze, co stanowiło pewne wyzwanie, ale dawało też określone korzyści filmowcom i ekipie.

Realizację zdjęć zakończono w Maroku. To położone na Bliskim Wschodzie państwo zastępowało Amman w Jordanii, gdzie Efraim i David rozpoczynają swoją nieprzemyślaną podróż do Iraku, mającą na celu przewiezienie zamówionych pistoletów typu Baretta drogą prowadzącą przez sam środek „trójkąta śmierci”.

Światowa premiera filmu miała miejsce w sierpniu 2016 roku. Zrealizowany za 40 milionów dolarów film w kina wygenerował przychód w wysokości ponad 86 milionów dolarów. Ponadto za rolę w nim Jonah Hill zdobył drugą w swojej karierze nominację do Złotego Globu. Opiniotwórczy krytyk Peter Travers na łamach magazynu „Rolling Stone” nazwał obraz Todda Phillipsa „jedną z nielicznych współczesnych komedii sprawiających, że śmiech zamiera w gardłach widzów”. Z kolei Neil Genzlinger w dzienniku „The New York Times” zauważył, że film jest "udowadniającym, że prawda jest dziwniejsza od fikcji”.

− To, co udało się osiągnąć tym dzieciakom w ciągu tych kilku lat, jest niewiarygodne. Jednak najbardziej zaskoczyło mnie zachowanie administracji rządowej, która pozwoliła na to, nie wdrażając żadnego skutecznego systemu kontroli. Niektórzy mogą nazwać ich dokonania spełnieniem amerykańskiego snu, ale myślę, że każdy z nas ma na ten temat inne wyobrażenia. Może nie jest to mój amerykański sen... ale z pewnością ktoś chciałby go śnić – podsumowuje swój najnowszy film Todd Phillips


WYDANIE 4K Ultra HD Blu-ray™, Blu-ray™ i DVD

Film „Rekiny wojny” na 4K Ultra HD Blu-ray™, Blu-ray™ i DVD zadebiutuje już 25 stycznia!
W wydaniach 4K Ultra HD Blu-ray™, Blu-ray™ nie zabraknie także wyjątkowych materiałów dodatkowych:

  • Generał Phillips: reżyser w akcji
  • Rekiny wojny: opowieść z pierwszej ręki
  • Pentagon Pie: teledysk
blog comments powered by Disqus