Wasabi: Hubert zawodowiec

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 8 maja 2003
W sprzedaży od: 8 maja 2003

Format obrazu: 2.35:1, anamorficzny
Dźwięk:francuski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1), francuski (DTS)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: 20 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: SPI

Dodatki

  • wywiady, relacja z planu, reportaż z pobytu Ryoko w Paryżu, zwiastun, teledysk, galeria zdjęć

Reżyseria: Gerard Krawczyk
Scenariusz: Luc Besson
Muzyka: Eric Serra
Zdjęcia: Gérard Sterin

Obsada:

Jean Reno jako Hubert Fiorentini
Michael Milhoan jako Momo
Carole Bouquet jako Sofia

Wasabi - to kolejny film, na planie którego spotkali się ponownie doskonały producent i reżyser Luc Besson oraz Jean Reno. Tym razem Reno wciela się w postać francuskiego policjanta (Huberta Fiorentini), który bez skrupułów walczy ze zorganizowaną przestępczością. Wbrew pozorom prowadzi normalne, zwyczajne życie. Do czasu... Wiadomość, którą otrzymuje zmusza go do wyjazdu. By uporządkować sprawy rodzinne udaje się do Japonii. Szybko okazuje się, że będzie miał kłopoty nie tylko z nowo poznaną córką, ale i japońską mafią ...


Doskonała obsada, wartka fabuła połączona z humorem zapewniają relaks i rozrywkę na najwyższym poziomie, którą z pewnością gwarantuje nazwisko Luca Bessona.


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

Bardzo dobrze został przeniesiony do wersji DVD. Jest ostry, pozbawiony jakichkolwiek skaz. Kolory są żywe, o odpowiednio dobranych tonacjach. Palce lizać!
Ocena: 5/5

Dźwięk

klatka z filmu Do wyboru trzy ścieżki: francuska i polski lektor w DD 5.1 oraz francuska w DTS. Jak zwykle, w przypadku możliwości wyboru między DD 5.1, a DTS będziemy opisywać ten drugi;-) Ścieżka w DTS wypada bardzo dobrze, jest głośna i dynamiczna. Przestrzeń budowana jest przez każdy głośnik, za pomocą takich efektów jak tłuczone szkło, czy świst kul. Subwoofer również ma, co robić. Odzywa się często podczas takich momentów jak np. start samolotu, wybuch na stadionie golfowym, czy po prostu podczas lecącej, dyskotekowej muzyce. W "Wasabi" usłyszymy sporo dobrej muzyki, rozpoczynając na "techniawce", kończąc na wzruszających gitarowych balladach. Na urozmaicenie w każdym razie narzekać nie powinniśmy;-)
Ocena: 5/5

Dodatki

klatka z filmu Na okładce napisane jest, że tylko dostęp do scen. Na szczęście to tylko pomyłka w druku. Na płycie z uśmiechem na twarzy powitałem obszerne, bonusowe menu. Sporo jest tutaj materiałów dotyczących samej produkcji filmu. Warto zacząć od samego początku - od wywiadów z aktorami i twórcami. Można z nich dowiedzieć się naprawdę ciekawych rzeczy (zdradzać nie będę - sami posłuchajcie;-). Z technicznych spraw - scena w banku, rozłożona na czynniki pierwsze. Na płycie znajduje się również materiał dokumentalny z planu. Ponadto: relacja z pobytu Ryoko w Paryżu, teledysk muzyczny (nawet fajny;-), zwiastun i galeria 38 zdjęć. Większość dodatków jest w języku polski, tylko w niektórych nie przewidziano lektora. Takimi wyjątkami są: komentarz Gerarda Krawczyka do sceny w banku, zwiastun i urywki scen filmowych w wywiadach. UWAGA!!! W ostatnim z wywiadów, w połowie milknie lektor - jest, to chochlik, który jakimś tam cudem wdarł się na płytkę. Ale to jedyna wada zauważona podczas odtwarzania całej płyty.
Ocena: 4.5/5blog comments powered by Disqus