Welcome To Collinwood

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 20 października 2003

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 2.0)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Best Film

Dodatki

  • zwiastun, wywiady

Reżyseria: Anthony Russo, Joe Russo
Scenariusz: Anthony Russo, Joe Russo
Zdjęcia: Lisa Rinzler
Producent: George Clooney

Obsada:

George Clooney jako Jerzy
William H. Macy jako Riley
Patricia Clarkson jako Rosalind
Luis Guzman jako Cosimo

Drobny złodziejaszek Cosimo (Luis Guzman) dostaje plan doskonałego skoku od kumpla skazanego na dożywocie. To praca, o której ktoś taki jak on mógł tylko pomarzyć, określana wśród więźniów jako skok życia. Nie pozostaje mu nic innego jak tylko jak najszybciej wydostać się z więzienia i wprowadzić plan w życie. Taka okazja nie zdarza się bowiem codziennie, szczególnie wśród zubożałych i niezbyt szczęśliwych mieszkańców Collinwood - robotniczej dzielnicy wschodniego Cleveland. Cosimo musi znaleźć kogoś, kto za 15 tys. dolarów odda rok lub nawet 3 lata wolności by zastąpić go za kratkami. A że takich rzeczy nie da się załatwi z więzienia, musi się tym zająć dziewczyna Cosimo, Rosalind (Patrycia Clarkson). Nikt nie chce się zgodzić na dobrowolną odsiadkę, wszyscy znają jednak kogoś, kto by to zrobił. Godzą się poszukać go za udział w zyskach ze skoku. W krótkim czasie Rosalind ma już pięciu facetów, którzy chcą wziąć udział w akcji.

Welcome to Collinwood to niskobudżetowa komedia, wyprodukowana przez Stevena Soderbergha i George'a Clooneya. Film był prezentowany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes 2002 w kategorii Quinzaine des Realisateurs.


Autor recenzji dvd: Hajoo

Obraz

klatka z filmu Możemy przyjąć, że obraz jest w porządku. Oczywiście, jeśli wymagamy od tego filmu referencyjnej jakości, ostrości, która spowoduje, że w naszych oczach zamiast łez pojawi się krew, oraz głębi barw, tak niesamowitej, że zaczniemy się zastanawiać, czy ktoś nie dosypał nam do drinka narkotyku to... srodze się zawiedziemy. Ta historia nawet przez chwilę nie wymaga tego rodzaju obrazu. Ot po prostu obraz jest dobry, czytelny i nic ponadto. Mimo to wszystko, co twórcy chcieli nam opowiedzieć za pomocą obrazu widzimy.
Ocena: 3/5

Dźwięk

klatka z filmu Dźwięk w tym filmie to stojące na przyzwoitym poziomie DD (o polskim lektorze nawet nie wspominam, bo naprawdę Waszmości nie przystoi). Z racji tego, że mamy do czynienia z filmem, który NIE obfituje w niesamowite sceny pościgów, w zrywające czapki z głów obrazy batalistyczne, momenty wykorzystujące bogate brzmienia basowe. Co mamy w zamian? W zamian mamy bardzo przejrzyste dialogi, całkiem przestrzennie oddany dźwięk ulicy (podczas tych scen przyjemnie nam pracują wszystkie głośniki) i kilka innych niuansów.
Ocena: 3/5

Dodatki

Polska norma, nic dodać, nic ująć. Po prostu zwiastun (swoją drogą taki sobie, mnie by zbytnio nie zachęcił), oraz ździebko wywiadów.
Ocena: 2/5blog comments powered by Disqus