Wiedźmin

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 16 grudnia 2002

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:polski (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: angielski
Dostęp do: 16 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Dystrybutor: Vision

Dodatki

  • informacje o aktorach i twórcach,
  • zwiastun,
  • materiał z planu filmowego "Wrota do innego świata",
  • TVP poleca.

Reżyseria: Marek Brodzki
Scenariusz: Michał Szczerbic
na podstawie powieści Andrzeja Sapkowskiego
Muzyka: Grzegorz Ciechowski
Zdjęcia: Bogdan Stachurski
Producent: Paweł Poppe, Lew Rywin

Obsada:

Michał Żebrowski jako Geralt z Rivii
Zbigniew Zamachowski jako Jaskier
Grażyna Wolszczak jako Yennefer
Andrzej Chyra jako Borch Trzy Kawki
Ewa Wiśniewska jako Calanthe, królowa Cintry
Michał Milowicz jako Crach an Craite
Rafał Mohr jako rycerz Tailles
Maciej Kozłowski jako Gwido/Falvick
Anna Dymna jako Nenneke, kapłanka ze świątyni Melitele
Arkadiusz Janiczek jako Clovis

Miecz Przeznaczenia ma dwa ostrza, jednym z nich jesteś ty - wiedźmin Geralt z Rivii, zwany również Białym Wilkiem, długo nie potrafi, albo nie chce, uwierzyć w słowa dawnej przepowiedni. Mimo, że sam jest "dzieckiem niespodzianką" (zaraz po urodzeniu odebrano go od rodziców i przeznaczono do wiedźmińskiego fachu, czyli do eksterminacji zagrażających ludziom potworów), Geralt rozpoczyna własną walkę z Przeznaczeniem . . .


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

klatka z filmu Myślałem, że po takich tytułach jak "Pan Tadeusz", czy "Chłopaki nie płaczą" polskie kino w wydaniach DVD nie popełni już żadnych błędów. I w sumie nie pomyliłem się, jednak obraz z "Wiedźmina" wyszedł moim zdaniem trochę gorzej niż ten w powyżej wymienionych tytułach. Główna wadą jest kasza, głównie w zaciemnionych miejscach. Nie jest ona wielka, mimo to widać ją. W pozostałych scenach (czyt. dziennych) nic nie budzi zastrzeżeń. Respekt dla twórców wydania mam dla uzyskanej przez nich świeżości obrazu. Kolory nasycone odpowiednio, zaś ostrość nienaganna. Czasem zdarzy się "aureolka" na przedmiotach w oddali, ale to sporadycznie. Mimo większości plusów, obraz oceniam tylko na "trzy z plusem". Uważam, że mógłby być ciut lepszy, a wtedy z pewnością zasłużyłby na czwórkę (a może i więcej...).
Ocena: 3.5/5

Dźwięk

klatka z filmu Dynamiczny i w pełni oddający świat, w którym żyje tytułowy Wiedźmin. Zachwycają dobrze dobrane basy i naturalne odgłosy "cięcia mieczy". Każdy dźwięk bez problemów odróżnimy. Panoramowanie jak najbardziej poprawne. Dialogi nagrano dobrze - głośno i wyraźnie. Wkurza mnie tylko głos Ciri - ależ on... piskliwy ? I taki dziecięcy ;-) Bez dwóch zdań muszę stwierdzić, że tak naprawdę najlepiej w filmie brzmi muzyka, niestety już świętej pamięci Grzegorza Ciechowskiego. Połączenie muzyki etnicznej ze śpiewem operowym wypada tutaj wyśmienicie. Aż szkoda, że nie wyizolowano ścieżki dźwiękowej ;-(
Ocena: 4/5

Dodatki

klatka z filmu Skromnie, wręcz na dwóję ;-( Tylko zwiastun i dokument z planu w formie przedłużonej wersji tego pierwszego. To mało !!! Nie wynagrodzą nam tego biografie i oferta wydawnicza TVP. Szkoda, bo można było dać więcej. Choćby wspomnianą już wcześniej przeze mnie wyizolowana ścieżkę dźwiękową.
Ocena: 2/5blog comments powered by Disqus