Bez śladu: Sezon 1

okładka
dvd Info
W sprzedaży od: 11 marca 2005

Ilość płyt dvd: 4
Region: 2
Dystrybutor: Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o.o.


Bohaterami realizowanego od 2002 serialu Bez śladu są agenci z Departamentu Osób Zaginionych FBI. Stosując zaawansowane techniki pomagające trafnie określić profil osobowościowy poszukiwanej osoby, funkcjonariusze starają się dotrzeć do najbardziej ukrytych zakamarków życia. Żadne kłamstwa, oszustwa i wybiegi nie są w stanie wygrać z ich skrupulatną analizą.

W każdym przypadku członkowie oddziału hołdują żelaznej zasadzie - jak najwierniejsze odtworzenie wydarzeń dnia zaginięcia, a także dnia poprzedzającego zniknięcie. Doskonale wiedzą, że zebranie najdrobniejszych nawet faktów może pomóc w odnalezieniu poszukiwanej osoby. "Dowiedz się, kim jest ofiara, by później dowiedzieć się gdzie przebywa" - to ich motto. Nie mogą pozwolić sobie na jakąkolwiek pomyłkę, bowiem większość ofiar znika bez śladu zawsze po upływie 48 godzin.

Temu oddanemu swojej pracy oddziałowi przewodzi twardy i doświadczony agent Jack Malone (Anthony LaPaglia), a członkami zespołu są: Samantha Spade (Poppy Montgomery), Vivian Johnson (Marianne Jean-Baptiste), Danny Taylor (Enrique Murciano) i Martin Fitzgerald (Eric Clone).

"New York Times" określił obsadę serialu, jako "zespół aktorski robiący największe wrażenie". Emitowany przez sieć telewizyjną CBS Bez śladu (w Polsce emisja w TVN) ma imponującą oglądalność. Co tydzień gromadzi przed telewizorami 12- milionową widownię. 2. sezon serialu znalazł się w pierwszej czwórce najlepszych seriali kryminalnych, wyprzedając nawet popularny w USA serial Prawo i porządek (Low and Order).

Każdy odcinek serialu opowiada o poszukiwaniach innej osoby. To, co odróżnia serial od innych produkcji, to fakt, że agentom - pomimo ich starań - nie zawsze udaje się odnaleźć ofiarę. Ponadto, na końcu każdego odcinka emitowane są informacje o autentycznych osobach, które zostały uznane za zaginione i są poszukiwane przez FBI.

Serial został doceniony nie tylko przez widzów, ale również przez krytyków. W 2003 roku Charles Dutton za rolę w Bez śladu otrzymał nagrodę Emmy® a rok później Anthony LaPaglia za rolę Jacka Malone'a odebrał Złoty Glob dla najlepszego aktora w dramatycznym serialu telewizyjnym.

Za produkcję serialu odpowiada ceniony producent Jerry Bruckheimer nazywany niekiedy "Królem Midasem Hollywood". Specjalizujący się w kosztownych, komercyjnych filmach ma na swoim koncie takie przeboje jak Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły, Bad Boys, Helikopter w ogniu oraz Pearl Harbor.blog comments powered by Disqus