Wkręceni 2 Blu-ray

okładka
Blu-ray Info
W sprzedaży od: 15 maja 2015

Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • Zwiastun kinowy,
  • 3 teledyski: Łukasz Zagrobelny - Tylko z tobą chcę być sobą, Feel - Lepiej być podobnym do nikogo, Paweł Domagała - Chcemy być sobą,
  • Slideshow do 2 piosenek,
  • Making Of, czyli kulisy powstawania filmu,
  • 12 felietonów (reportaże z premiery, wywiady z aktorami)

Reżyseria: Piotr Wereśniak
Scenariusz: Piotr Wereśniak
Zdjęcia: Tomasz Madejski
Producent: Tadeusz Lampka

Obsada:

Paweł Domagała jako Tomek Zarówny
Bartosz Opania jako Zenobiusz Kozioł
Małgorzata Socha jako Klementyna
Marta Żmuda Trzebiatowska jako Dolores Medeiros
Antoni Królikowski jako "Stopklatka"
Filip Bobek jako Leo Brant
Leszek Lichota jako "Lufa"
Barbara Kurdej-Szatan jako Jadźka

 
 
Wkręceni 2 to produkcja, która kontynuuje tradycję kultowych polskich komedii - kpi z otaczającej nas rzeczywistości i przez śmiech daje nadzieję na lepsze jutro. Komedia w gwiazdorskiej obsadzie już 15 maja zadebiutuje na Blu-ray™ i DVD w ofercie Galapagos Films.
 
 
Wkręceni 2 to kontynuacja komedii Piotra Wereśniaka, którą w kinach zobaczyło ponad 800 tysięcy widzów. Bohaterami filmu Wkręceni jest trójka przyjaciół ze Śląska - Franczesko (Piotr Adamczyk), Fikoł (Bartosz Opania) i Szyja (Paweł Domagała). Kiedy tracą pracę w lokalnej fabryce, postanawiają spędzić szalony weekend w stolicy. Jednak prawdziwa przygoda ma się dopiero zacząć, gdy podczas przymusowego postoju w urokliwych okolicach Zamościa trójka kumpli zostaje omyłkowo wzięta za niemieckich inwestorów…
 
We Wkręconych 2 bohaterowie znani z pierwszej części filmu - z Szyją (Paweł Domagała) i Fikołem (Bartosz Opania) na czele - ruszają na podbój stolicy i polskiego showbiznesu. Po ostatnich przygodach na prowincji przyjaciele rozstali się i rozjechali po świecie. W rodzinnym mieście został jedynie Szyja, czyli Tomek Zarówny - jak zawsze posłuszny swojej ukochanej żonie – Jadwidze (Barbara Kurdej-Szatan). I to właśnie on wpada tym razem w kłopoty. Pracując przy autostradzie, Szyja poznaje przypadkiem agentkę gwiazd, Klementynę (Małgorzata Socha). Seksowna blondynka porywa go na kilka dni do Warszawy. Jeszcze tego samego dnia Tomek zmienia się w prawdziwego celebrytę, a jego żona, słynna Jadźka postanawia sprowadzić go do domu, choćby i siłą.
 
- Każdy film musi zawierać szczyptę rzeczywistości, refleksji na temat tego, co nas otacza. We Wkręconych 2 refleksja dotyczy kultu celebrytów, który w Polsce bardzo się rozwinął. Ludzie są zafascynowani sławą, a my staramy się to w jakiś sposób zdiagnozować na komediowo – mówi reżyser Piotr Wereśniak.
 
W filmie do świata show-biznesu nieoczekiwanie trafia skromny Szyja (Paweł Domagała), który nigdy nie aspirował do bycia gwiazdą. W pierwszej części filmu dał się poznać jako przykładny mąż (poza kilkoma wybrykami), dobry kumpel i kucharz specjalizujący się w smażeniu kotletów mielonych. Absolutnie nic nie wskazywało na to, że w jego stronę zostaną skierowane światła reflektorów i oczy milionów ludzi, a jednak do tego dojdzie. Intrygę uknuje Klementyna (Małgorzata Socha), bezwzględna lwica salonowa i agentka supergwiazdy Mikiego Mazura, podobnego jak dwie krople wody do... Szyi. To ona wciągnie zdezorientowanego bohatera PawłaDomagały w bezwzględne tryby celebryckiej rzeczywistości.
 
Ostatnio mam szczęście do grania miłych, pokrzywdzonych przez życie, mało asertywnych bohaterek - śmieje się Małgorzata Socha. -Ale w końcu dostałam rolę kobiety z pazurem, która ma charakter! To wielka przyjemność móc wcielać się w taką postać! Klementyna na wszystkich krzyczy, a jej cięte riposty zawsze trafiają w samo sedno.
 
Jej partnerem biznesowym jest równie cyniczny i bezwzględny Leo Brant, producent muzyczny odpowiedzialny za wokalną część kariery Mikiego Mazura. W tę rolę wciela się Filip Bobek, który doskonale zna Małgorzatę Sochę, bo wiele razy partnerował jej na planie.
 
Za każdym razem, gdy dowiaduję się, że będziemy razem grać, zastanawiam się, czy to dobry pomysł - zdradza. - Trochę obawiałem się, że ta konwencja już się wyczerpała, ale na planie okazało się, że nasza współpraca nie przypomina żadnej dotychczasowej. Jest zupełnie inaczej niż przy okazji zdjęć do BrzyduliProsto w serce czy Przyjaciółek,  co mnie bardzo cieszy.
 
Oprócz Małgorzaty Sochy i Filipa Bobka we Wkręconych 2 wystąpiła także Marta Żmuda Trzebiatowska w roli zdeterminowanej i gotowej na wszystko Dolores Medeiros (jej bohaterka w rzeczywistości nazywa się Czesława Zmrażdżycka, ale posługuję się bardziej medialnym pseudonimem artystycznym), która za wszelką cenę chce się do dostać do krainy show-biznesu.
 
Piotrek Wereśniak scharakteryzował moją bohaterkę hasłem: po pierwsze nie ogarnia, po drugie - wszystko jej się podoba - śmieje się aktorka. - To wdzięczna i zabawna postać. Mimo że bardzo chce zostać gwiazdą, jest naiwnie dziewczęca. To miłe, że po trzydziestce nadal mogę grać nastolatki. 
 
We Wkręconych 2, oprócz Szyi, pojawił się także znany awanturnik z pierwszej części filmu - Fikoł (Bartosz Opania). To on rusza na pomoc przyjacielowi, który utkwi w świecie celebrytów. Żeby tego dokonać, nie zawaha się przed niczym, będzie forsował bramy show-biznesu konno i z karabinem maszynowym w ręku! 
 
Wkręceni 2 to wyjątkowy film dla Pawła Domagały. Tym razem wystąpi w podwójnej roli - jako Szyja i Miki Mazur. To trudne z technicznej strony, bo aktor w scenach, w których gra sam ze sobą, musi wiele razy powtarzać ujęcie grając raz jedną, raz drugą postać. Wiąże się to z milimetrową precyzją, dokładnym odwzorowaniem ruchów dublera, który bierze udział w zdjęciach. Podczas realizacji scen, w których aktor występuje w dwóch rolach, oprócz dublera, pomaga robot Motion Control umożliwiający wykonanie niezwykle precyzyjnych i powtarzalnych ruchów kamery.  
 
- Łatwo nie jest, ale to świetna zabawa - opowiada aktor. - Jestem wdzięczny, że dostałem taką szansę i staram się ją wykorzystać. Pracuję jeszcze ciężej niż na planie pierwszej części. Mikiemu nadałem inną formę, jest bardziej konkretny, poważny, nawet wzruszający, bo to w końcu gwiazdor w depresji. Gdy go gram, nie pozwalam sobie na tyle improwizacji co w przypadku Szyi, który cały czas się wydurnia.
 
Wkręceni 2 powstali na podstawie scenariusza Piotra Wereśniaka, który jest także jego reżyserem. - Najbardziej lubię komedię. Jest kusząca z paru względów. Przede wszystkim jako wyzwanie - bo to bardzo trudny gatunek. Poza tym w komedii od razu widać efekt pracy. Wystarczy pójść do kina i sprawdzić, czy widzowie się śmieją - mówi Piotr Wereśniak.
 
Film, którego producentem jest Tadeusz Lampka, trafił na ekrany kin w styczniu 2015 roku, dokładnie rok po premierze pierwszej części. Film obejrzało ponad 750 000 widzów. Sukces odniosły także piosenki promujące film: „Tylko z tobą chcę być” Łukasza Zagrobelnego oraz „Lepiej być podobnym do nikogo” zespołu Feel.
 
 blog comments powered by Disqus